Confido esteetilise meditsiini pakkumised detsembris

Confido esteetilise meditsiini tiim tervitab pühade puhul oma kliente ning jagab häid pakkumisi!

Panime kokku palju põnevaid soodustusi kõige populaarsematele teenustele: ilusüstid, näohooldused ja laserepilatsioon. Kasuta võimalust ja broneeri mitu protseduuri ette.

 • Täitesüstid -20%

Täitesüstid ehk nn fillerid on nahaomast hüaluroonhapet sisaldavad ilusüstid, millega on võimalik nahka siluda, kortsukesi täita, näojooni korrigeerida ning nahka niisutada ja noorendada. Kontuurplastika puhul kasutame kompleksina nii hüaluroonhappe süste kui ka kaltsiumi hüdroksülapatiiti, et korrigeerida kortsusid, taastata näokontuuri ning trimmida nahka. Taastumine protseduurist on üldiselt kiire ja lihtne. Tavaliselt võib juba järgmisel päeval pärast protseduuri minna tööle ja kasutada meiki. Protseduuri lõpptulemus on näha 2–4 nädala möödudes.

 • Germaine de Capuccini kõik näohooldused -15%

Germaine de Cappucini näohooldustest pakume:

 • Näohooldus Purexpert deepinguga So Delicate Line tundlikule nahale
 • Näohooldus Silky scrubiga So Delicate Line tundlikule nahale
 • Näohooldus sügavpuhastav normaalsele/kombineeritud nahale
 • Näohooldus sügavpuhastav rasusele/probleemsele nahale
 • Keemiline koorimine SynergyAge AOX retinooliga 50 min
 • Näohooldus vananemisvastane Timeexpert Rides Neo-Age 80min
 • Näohooldus B-Calm ülitundlikule, kuperoosa ja rosaatsea nahale 60min
 • Näohooldus säraandev C-vitamiiniga

Germaine de Capuccini on keskkonnasõbralikum lähenemine inimesele ja ilule. Kõik tooted on loodud austades meie keskkonda ning säilitades sotsiaalset pühendumust. Kõik looduslikud ained on saadud esteetilistest allikatest ning tooetid ei ole katsetatud loomade peal. Lisaks keskkonnale hoiavad need tooted ka sinu ilu, sest on pole kasutatud ebavajalikke koostisosi.

Germaine de Cappucini hooldused sobivad igale nahatüübile, miimiliste joonte ja kortsude puhul või nende ennetamiseks. 3 hooldusega ühe kuu vältel vähenevad kortsud 43% nii pikkuses kui sügavuses. Näoilme on noorenenud, siledam ja puhanud välimusega. Kliinilised testid tõendavad hoolduse efektiivsust.

 • Laserepilatsioon kõikidele piirkondadele -10%

Confido Meditsiinikeskuses pakume tõhusat laserepilatsiooni. Meie kosmeetikud eemaldavad vaakumkinnitusega Lumenis™ laserite abil soovimatud karvad kõigilt näo- ja kehaosadelt, garanteerides väga hea tulemuse. Laserepilatsioon on patsientidele võimalikult vähe ebamugav. Oleme Eesti kogenuim laserravi kliinik, alustasime juba aastal 2002 ning oleme enda aparatuuri järjepidevalt uuendanud.

 • OxyGeneo süstevaba noorendamine -20% (Täishind 120 eur)

OxyGeneO – süstevaba noorendamise protseduuri ajal küllastatakse nahka hapnikuga süstimisvaba süsinikmonooksiidi (CO2) manustamise protsessis, mis jaguneb seejärel süsinikuks (C) ja hapnikuks (O2). Keha töötleb süsinikku vabalt ja hapnik stimuleerib kõiki metaboolseid ja regeneratiivseid protsesse, aktiveerib kollageeni tootmist ja parandab kosmeetikatoodete imendumist.

OxyGeneo süstevaba noorendamise tulemust saate tunda ja näha kohe pärast esimest protseduuri: nahk omandab tervisliku ja hoolitsetud välimuse, jume paraneb ning väsimuse ja stressi jäljed muutuvad vähem märgatavaks.

 • Botuliinisüstid -20% + tasuta konsultatsioon

Ilusüste tehakse tänapäeval nii miimika säilitamiseks kui ka nooruslikuma ilme jaoks. Botuliinisüstide abil näeb nahk nooruslikum välja ning kortsud on siledamad. Botuliinisüstid on suhteliselt valutud. Efekt saabub enamasti 3-5 päeva jooksul.

Botuliinisüstidega on võimalik kaotada:

 • Otsmiku miimikakortsud
 • Allavajunud suunurgad
 • Silmaümbruse kortsud
 • huulekortsud

Broneerimisel kasuta sooduskoodi JÕULUD21

PS. Soodustus kehtib 03.–31.12. Broneeritud protseduure saab kasutada jaanuari lõpuni. Täpsem info teenuste kohta ja broneerimine siin. Imelisi jõule!

Täitesüstid

Täitesüstid ehk nn fillerid on nahaomast hüaluroonhapet sisaldavad süstid, millega on võimalik täita kortse, korrigeerida näojooni ja noorendada nahka. 

Täitesüstide põhikomponent hüaluroonhape on meie naha ülim niisutaja ja samal ajal oma tekstuurilt kujuandja. Saame sellega täita kortse näiteks lauba, suu- ja ninapiirkonnas, kaelal, muuta näiteks põse keskosa pehmemaks ja nooruslikumaks või kontuurida näiteks põsesarna kõrgemaks ning lõuajoont teravamaks. Samuti saame anda volüümi huultele või muuta neid asümmeetria korral sümmeetrilisemaks. Hüaluroonhappe preparaadiga saame nahka niisutada, anda toonust ja elastsust ning üldiselt parandada nahakvaliteeti.

Kuidas täitesüstid toimivad?

Hüaluroonhape on nö pikk suhkruahel, mis on loomupäraselt meie naha sügavamas kihis ehk dermises olemas. Hüaluroonhappemolekulil on võime siduda enda külge vett ja hoida seda dermises. Normaalse, aga ka enneaegse vananemise tõttu hakkavad need ahelad lagunema väiksemateks osadeks või hoopis kaduma. Näiteks fotovananemine päikese mõjul soodustab drastiliselt hüaluroonhappe lagunemist. Hüaluroonhape aga annabki meie nahale nooruslikkuse, elastsuse ja niisutatuse. Selle puudusel muutub nahk tuhmiks, pinnakuivaks, lõdvemaks ja ilmnevad peened kortsud. 

Olenevalt täitesüstide eesmärgist jaotuvad preparaadid nö pehmematest tugevamateni. Mõnede preparaatide sisse on lisatud lidokaiin, mis pakub protseduuri ajal ka kohest tuimestust. Täitesüstimistel kasutatakse erinevaid tehnikaid, kas pindmisemalt või sügavamalt. Preparaadi ja protseduuri valik selgitatatakse kohapeal koos spetsialistiga, hinnates klienti ja tema vajadusi individuaalselt. 

Confidos on kasutusel Fillmed, Belotero, Stylage ja Teosyal preparaadid.

Millised on täitesüstimise vastunäidustused?

 • Onkoloogilised haigused, keloidarmid, aktiivsed põletikud, ka herpes
 • Antibiootikumiravi ajal protseduuri ei teostata
 • Raseduse ja imetamise ajal protseduuri ei teostata, imetamise lõpust peab olema möödunud vähemalt 1 kuu

Kuidas valmistuda protseduuriks?

 • Vaktsineerimisega peab olema vahe vähemalt 2 nädalat.
 • Alkoholi tarbida ei ole soovitatav vähemalt 1 päeva jooksul enne protseduuri.
 • Kui tarvitate ravimeid, siis andke sellest teada enne protseduurile tulekut. Soovitame mitte tarvitada verd vedeldavaid ravimeid vähemalt 1 nädal enne protseduuri (sh Aspirin, Hjertemagnyl), samuti soovitame mitte tarbida kalaõli ja E-vitamiini sisaldavaid toidulisandeid 1 nädala jooksul enne süstimist.

Millega arvestada protseduurijärgselt?

 • Meigitooteid mitte kasutada vähemalt 12 tundi pärast süsteprotseduuri. 
 • Paar tundi peale süstimist mitte heita pikali, samuti mitte puudutada süstitud piirkonda. 
 • Masseerimist ning teiste protseduuride teostamist süstepiirkonnas vältida vähemalt 2 nädalat.
 • Alkoholi tarbida ei ole soovitatav vähemalt 1 päeva jooksul pärast protseduuri.
 • Raske spordiga ei ole soovitatav tegeleda kuni 1 nädal pärast süstimist.
 • Saunas ja kuumas vannis käimist vältida vähemalt 2 nädalat.
 • Päevitamist vältida 2 nädala jooksul.
 • Vaktsineerimisega peab olema vahe vähemalt 2 nädalat.

Taastumine on üldiselt kiire ja lihtne, seda nimetatakse ka “lõunapausi protseduuriks”. 

Peale süsteprotseduuri võib esineda kerget punetust, väikseid verevalumeid, sinikaid, naha tundlikkust või tundetust ning turset. Suuremat turset võib eeldada huulte süstimisel, mis taandub tavaliselt järgmiseks päevaks. Vajadusel võib kasutada jääkotti süstitud piirkonnas. 

Korduvad süstid kortsuravis viiakse läbi 8–12 kuu pärast, huulte puhul 6–8 kuu pärast. Samas on tulemused individuaalsed ning sõltuvad ka naha omadustest ja struktuurist. 

Täitesüstimise soovimatut tulemust saab lahustada ja korrigeerida spetsiaalse ainega - hüaluronidaasiga. Vähimagi kahtluse või mure korral kontakteeruda protseduuri teostanud spetsialistiga läbi klienditoe.

Loe lisaks: Täitesüstimine eeldab põhjalikku näo- ja huuleanatoomia tundmist

Neo Age kortsudevastane näohooldus

Neo Age kortsudevastane näohooldus

Uuendatud koostisega Tx Rides NEO-AGE kaotab kortsud 3 hooldusega tänu uusimate biotehnoloogia arengu toel saavutatud koostisainetega ja energeetilise näojoogal ning kupumassaažil põhineva tehnikaga, mis suurendab hoolduse efektiivsust, tagades kohese ja püsivama tulemuse. Uus BTX-Tripeptiid on eksklusiivselt Germaine de Capuccini aktiivaine, mis toimib süvenevate dünaamiliste kortsude vastu tänu kolme peptiidi sünergiale, neutraliseerides näoilmetega kaasnevaid dermokontraktsioone. Uus aktiivaine, Tissulage-Tech, toetudes koe-inseneeria viimastel saavutustel, võitleb näo staatiliste kortsude vastu, mis tekivad naha vananemisel. Soja proteiinid parandavad naha elastsust ja tugevust. Hooldus toimib nii staatiliste kui dünaamiliste kortsude vastu, siludes naha reljeefi, tugevdades pinguldatust ja tihedust ning ennetades vananemist.

Hooldus sobib igale nahatüübile, soovituslik alates 30. eluaastast limiteerimata vanuseni miimiliste joonte ja kortsude puhul või nende ennetamiseks. 3 hooldusega ühe kuu vältel vähenevad kortsud 43% nii pikkuses kui sügavuses. Näoilme on noorenenud, siledam ja puhanud välimusega. Kliinilised testid tõendavad hoolduse efektiivsust.

Laserepilatsioon intiimpiirkondades

Laserepilatsioon intiimpiirkondades on soovimatute karvade eemaldamine intiimpiirkonnast. Laser eemaldab karva koos juureosaga, mis võimaldab soovimatutest karvadest püsivalt vabaneda. Confido esteetilise meditsiini kliinikus teevad intiimpiirkondade laserepilatsiooni vaid meditsiinilise kõrgharidusega töötajad.

Kuidas laserepilatsioon toimib?

Laserepilatsiooni protseduuri on meditsiinis kasutatud aastakümneid ning see on täiesti ohutu ja väga tõhus, võimaldab vabaneda soovimatutest karvadest pikaks ajaks, on peaaegu valutu ning protseduuri ajal ei koge patsient erilist ebamugavust. Confido esteetilise meditsiini kliinikus teevad intiimpiirkondade laserepilatsiooni vaid meditsiinilise kõrgharidusega töötajad.

Näidustused

Tänapäeva naised pööravad intiimpiirkonna välimusele erilist tähelepanu, püüdes välja näha hoolitsetud ja korralikud. Huvi protseduuri vastu on väga suur, sest tänu sellele ei pea muretsema soovimatute karvade pärast, kandes ujumistrikood või aluspesu.

Vastunäidustused

 • Põletikulised muutused intiimpiirkonnas (sealhulgas vistrikud)
 • Herpes intiimpiirkonna nahal
 • Vähkkasvajad
 • Palju sünnimärke intiimpiirkonnas
 • Äge külmetushaigus, kõrge palavik
 • Rasedus ja imetamine
 • Suhkurtõbi
 • Vanus alla 16 aasta
 • Valulik menstruatsioon protseduuri päeval

Lõpliku otsuse protseduuri kohta teeb Confido esteetilise meditsiini kliiniku arst või õde isikliku läbivaatuse ja konsultatsiooni ajal vahetult enne protseduuri.

Protseduurist

Protseduur on kiire, mitteinvasiivne, see tähendab, et see toimub nahka kahjustamata. Protseduur on praktiliselt valutu. Mõnel juhul võib Confido esteetilise meditsiini kliiniku spetsialist väga tundliku nahaga patsiendil enne protseduuri kasutada spetsiaalset anesteetikumi.

Protseduuri kirjeldus

Protseduuri ajal kannab patsient kaitseprille, et mitte kahjustada silmi. Nahk puhastatakse ja epileerimispiirkonda töödeldakse laserikiirega. Pärast protseduuri soovitab Confido esteetilise meditsiini kliiniku spetsialist vahendeid intiimpiirkonna hooldamiseks, annab vajaduse korral lisasoovitusi ja määrab kordusprotseduuri.

Laserepilatsiooni tulemus

Laser toimib ainult aktiivse kasvu staadiumis olevatele karvadele. Osa karvadest langeb välja kohe pärast protseduuri, teine osa järgmise 2–3 nädala jooksul. Protseduuri ajal puhkeseisundis olevate karvade kasv taastub aja jooksul, seetõttu on maksimaalse ja pikaajalise mõju saavutamiseks soovitatav läbida mitu protseduuri. 6–10 laserepilatsiooni protseduuriga vabanete 90% soovimatutest intiimpiirkonna karvadest.

Mida peab teadma enne protseduuri?

Enne protseduuri on soovitatav konsulteerida Confido esteetilise meditsiini kliiniku spetsialistiga. Spetsialist peab patsiendi naha läbi vaatama, et valida laseri optimaalne töörežiim, prognoosida protseduuride kulgu ja anda vajalikud individuaalsed soovitused. Konsultatsiooni käigus määrab tervishoiutöötaja kindlaks teie fototüübi ja tundlikkuse läve. Kolm nädalat enne protseduuri tuleb vältida otsest päikesevalgust ja solaariume. Ärge kitkuge soovimatuid karvu enne protseduuri ise välja, et vältida folliikulite kahjustamist. 24 tundi enne protseduuri tuleb intiimpiirkonna karvu raseerida (karva pikkus ei tohi ületada 1–2 mm).

Mis saab pärast protseduuri?

Patsient võib kohe pärast protseduuri naasta tavapärasesse ellu. Pärast protseduuri võib nahal esineda punetust, mis kaob järgmise 2–4 tunni jooksul iseenesest. Pärast protseduuri hoiduge 14 päeva jooksul päevitamast ja solaariumis käimast. Kasutage ka antiseptilisi vahendeid, mida Confido esteetilise meditsiini kliiniku arst või -õde teile soovitab. Esimesed 2–3 päeva on soovitatav kasutada looduslikust materjalist aluspesu. Ärge kasutage alternatiivseid karvaeemaldamismeetodeid, vaid oodake laserepilatsiooni mõju. Esimene protseduur vabastab teid umbes 20% intiimpiirkonna karvadest. Pärast 6–10 protseduuri kaob pikaks ajaks kuni 90% soovimatutest intiimpiirkonna karvadest.

Võrdlev analüüs muude protseduuridega

Intiimpiirkonna soovimatuid karvu saab eemaldada odavamate ja lihtsamate meetoditega (raseerija, suhkrudepilatsioon, kreemid, elektriline epilaator, vaha, kitkumine jne). Kuid alternatiivsed meetodid ei anna kahjuks pikaajalist püsivat mõju, nõuavad regulaarselt raha ja aega ning on sageli väga valusad. Confido esteetilise meditsiini kliiniku spetsialistid soovitavad soovimatud karvad eemaldada laserepilatsiooni abil.

Korduma kippuvad küsimused

 • Kui kaua kestab intiimpiirkonna laserepilatsiooni protseduur Confido esteetilise meditsiini kliinikus?Olenevalt eemaldatavate karvade hulgast (5–50 minutit).
 • Mis on intiimpiirkonna laserepilatsiooni eelis Confido esteetilise meditsiini kliinikus? Oleme Baltimaade ametlik lasermeditsiini eksperdikeskus; meie kliinikus teevad protseduure vaid sertifitseeritud meditsiinitöötajad, kes kasutavad kalleid ja tänapäevaseid maailmatasemel seadmeid. Seetõttu saame patsientidele pakkuda kvaliteetseid ja ohutuid tulemusi minimaalsete ebamugavustega.
 • Kas laserepilatsioon on valus? Pigem mitte, kuigi naha tundlikkus on patsientidel erinev. Mõnel juhul võib Confido esteetilise meditsiini kliiniku spetsialist väga tundliku nahaga patsiendil enne protseduuri kasutada spetsiaalset anesteetikumi.


Hinnad

Epilatsioon kaenlaalustel ja bikiini piirkonnas, osaline

105 €

Epilatsioon kaenlaalustel ja bikiini piirkonnas, sügav

135 €

Epilatsioon kaenlaalustel ja bikiini piirkonnas, totaalne

170 €

Epilatsioon bikiini piirkonnas, totaal

130 €

Epilatsioon bikiini piirkonnas, sügav

95 €

Epilatsioon bikiini piirkonnas, osaline

65 €


Loe lähemalt:

Laserepilatsioon jalgadel

Jalgade laserepilatsioon on ohutu ja tõhus protseduur soovimatute karvade jäädavaks eemaldamiseks. Pärast laserepilatsiooni unustate karvakasvu jalgadel mitmeks aastaks. Confido Esteetilise meditsiini kliinikus kasutatakse jalgade laserepilatsiooniks rahvusvahelise klassi seadmeid ja protseduuri teeb ainult meditsiinilise kõrgharidusega personal.

Kuidas see toimib?

Lühiajaline dioodlaseri sähvatus mõjutab karvapigmenti melaniini, soojendades mõneks millisekundiks karvafolliikulit. Selle tagajärjel hävivad karva toitvad rakud, karv langeb välja ja lakkab kasvamast. Protseduur eemaldab olemasolevad karvad ja hoiab ära uute ning sissekasvanud karvade tekke ja kasvu. Sõltuvalt patsiendi individuaalsetest eripäradest väheneb pärast 6–10 protseduuri pikkust kuuri karvakasv jalgadel 80–99%.

Näidustused jalgade laserepilatsiooniks

Laserepilatsioon on näidustatud neile, kes on väsinud soovimatute jalakarvadega võitlemisest ja leiavad, et nende välimus on ebaesteetiline. Jalgade karvakasvu probleem on väga levinud. Isegi sellised karvad, mis ei ole väga tumedad, võivad naistel komplekse põhjustada. Eraldi näidustus on suur hulk sissekasvanud karvu jalgadel. Jalgade laserepilatsioon lahendab selle probleemi kiiresti ja delikaatselt ning – mis kõige tähtsam! – jäädavalt.

Vastunäidustused

 • Lahtised haavad ja põletikud alajäsemete nahal
 • Onkoloogilised haigused
 • Suur hulk sünnimärke jalgadel
 • Äge külmetushaigus (millega kaasneb palavik)
 • Rasedus ja imetamine
 • Suhkurtõbi
 • Vanus alla 16 aasta
 • Valulik menstruatsioon protseduuri päeval

Vastunäidustused on suhtelised ning lõpliku otsuse protseduuri kohta teeb Confido Esteetilise meditsiini kliiniku arst või õde isikliku läbivaatuse ja konsultatsiooni ajal vahetult enne protseduuri. Kui patsient on alla 16 aasta vana, peab ta tulema konsultatsioonile koos ühe vanemaga.

Protseduurist

Laserkiir toimib valikuliselt karvapigmendile melaniinile. Lühiajalise kuumutamise tõttu hävivad karva toitvad rakud ning karv langeb välja ja lakkab kasvamast. Laserkiir praktiliselt ei mõjuta tervet nahka, mõjutades ainult karvafolliikuleid, seega on valu protseduuri ajal minimaalne. Protseduur kestab keskmiselt 15–60 minutit. Soovitatavad intervallid protseduuride vahel on 4–6 nädalat.

Protseduuri sammsammuline kirjeldus

Enne protseduuri eemaldatakse jalgade nahalt igasugune mustus. Silmad kaetakse kaitseprillidega, tehakse laserravi, mis on tajutav kipitustundena. Pärast protseduuri saab jalapiirkonna nahka ravida meditsiinilise antiseptikuga, vajaduse korral kasutatakse lisajahutust või kantakse peale regenereeriv preparaat.

Tulemused

Protseduuri tulemusena langevad mõned karvad välja kohe, mõned lähipäevil. Pärast protseduurikuuri väheneb karvakasv jalgadel kuni 99%.

Mida peab teadma enne protseduuri?

Laserikiir toimib ainult aktiivse kasvu staadiumis olevatele folliikulitele. Kui uued karvad tagasi kasvavad, tuleb laserepilatsiooni korrata. Paar päeva enne (1 päev enne) protseduuri peab jalgu raseerima. Kaks nädalat enne protseduuri vältige solaariumis käimist ja päevitamist.

Pärast protseduuri

Patsient võib kohe pärast jalgade laserepilatsiooni protseduuri naasta tavapärasesse ellu. Jalapiirkonna nahal on võimalik punetus, mis järgneva paari päeva jooksul iseenesest kaob. Esimesed 24 tundi ärge tehke jalanahka märjaks. 14 päeva jooksul pärast protseduuri vältige otsest päikest ja solaariumi ning kasutage õues olles päikesekaitsekreeme. Kasutage ka antiseptilisi vahendeid, mida Confido Esteetilise meditsiini kliiniku arst või õde teile soovitab.

Võrdlev analüüs muude protseduuridega

Laserepilatsioon on kiire, tõhus ja suhteliselt valutu viis soovimatutest jalakarvadest vabanemiseks. Kui võrrelda seda protseduuri vahatamisega, on valu mitu korda väiksem. Pärast laserepilatsiooni ei teki jalanahal ärritust, sissekasvanud karvu, sisselõikeid ega muid tagajärgi, mis on omased muul meetodil karvade eemaldamisele.

Korduma kippuvad küsimused

 • Kas laserepilatsioon on tervisele kahjulik?
  Protseduuri on kasutatud meditsiinis karvade eemaldamiseks aastakümneid ja see on täiesti ohutu. Protseduuri ajal ei avaldata negatiivset mõju patsiendi nahale ega organismile.
 • Mitu protseduuri hõlmab karvade täieliku eemaldamise kuur?
  Tavaliselt on kuuri pikkus 6–10 protseduuri.
 • Kui kaua kestab jalgade karvade laserepilatsiooni protseduur Confido Esteetilise meditsiini kliinikus?
  45–120 minutit, olenevalt valitud piirkonnast.
 • Mis on laserepilatsiooni eelis Confido kliinikus?
  Oleme Baltimaade ametlik lasermeditsiini eksperdikeskus; meie kliinikus teevad protseduure vaid sertifitseeritud meditsiinitöötajad, kes kasutavad kalleid ja tänapäevaseid maailmatasemel Lumenis LightSheer Duetti seadmeid. Seetõttu saame patsientidele pakkuda kvaliteetseid ja ohutuid tulemusi minimaalsete ebamugavustega.
 • Kas tätoveeritud nahal saab laserepilatsiooni teha?
  Ei, tätoveeringul olevate karvade epileerimiseks peate esmalt tätoveeringu eemaldama või epileerima selle ala mõne teise meetodiga, näiteks mehaaniliselt, mitte laseriga.

Loe lähemalt:

Laserepilatsioon kaenlaalustel

Kaenlaaluse naha laserepilatsioon on soovimatute karvade pikaajaline eemaldamine kaenla alt. See on üks meie enim nõutud protseduure, mis vabastab vajadusest regulaarselt kaenlaaluseid raseerida või karvu muul valulikul viisil eemaldada. Karvad eemaldatakse laserikiire abil koos juureosaga, mis viib lõpuks soovimatute karvade väljalangemiseni. Confido esteetilise meditsiini kliinikus teevad intiimpiirkondade laserepilatsiooni vaid meditsiinilise kõrgharidusega töötajad.

Laserepilatsioon kaenlaalustel

Kuidas see toimib?

Kaenlaaluste laserepilatsioon on karvade eemaldamise protseduur, kus teatud lainepikkusega laserikiir suunatakse karvafolliikulile. Protseduur on tõestatult ohutu ja väga tõhus, võimaldades vabaneda soovimatutest karvadest pikaks ajaks. See on peaaegu valutu; protseduuri ajal ei koge patsient erilist ebamugavust ega valu. Maksimaalse tulemuse saavutamiseks on soovitatav läbida 6–10 protseduuri pikkune kuur.

Näidustused

Siledad ja hoolitsetud kaenlaalused annavad teile enesekindla ning hea tunde. Protseduur sobib nii naistele kui ka meestele. Laserepilatsioon ei mõjuta higistamist, kuid protseduuri käigus eemaldatakse lõhna talletavad folliikulid (neid ei ole võimalik muul viisil eemaldada), mis vähendab märgatavalt higilõhnast tingitud ebamugavust, nahk omandab terve ja ilusa välimuse. Laserepilatsiooni tagajärjel langevad karvad välja koos juurtega, valutult ja mitmeks aastaks.

Vastunäidustused

 • Põletikulised muutused kaenlaaluses nahas
 • HIV-nakkus
 • Vähkkasvajad
 • Suur hulk sünnimärke kaenla all
 • Äge külmetushaigus, kõrge palavik
 • Rasedus ja imetamine
 • Suhkurtõbi
 • Vanus alla 16 aasta
 • Valulik menstruatsioon protseduuri päeval

Lõpliku otsuse protseduuri kohta teeb Confido esteetilise meditsiini kliiniku arst või õde isikliku läbivaatuse ja konsultatsiooni ajal vahetult enne protseduuri.

Protseduurist

Protseduur viiakse läbi kiiresti ja see ei kahjusta nahka. Laserepilatsioon on praktiliselt valutu, enamasti pole selle protseduuri jaoks vaja anesteesiat. Kui patsiendi nahk on väga tundlik, kasutab Confido esteetilise meditsiini kliiniku spetsialist kasutab enne protseduuri spetsiaalset anesteetikumi.

Protseduuri kirjeldus

Protseduuri ajal kannab patsient silmade kahjustuse vältimiseks kaitseprille. Nahk puhastatakse mustusest ja rasunäärmete eritistest. Confido esteetilise meditsiini kliiniku spetsialist töötleb piirkondi laserikiirega. Pärast protseduuri määrab tervishoiutöötaja vajaduse korral vahendid kaenlaaluse naha hooldamiseks ja määrab kordusprotseduuri.

Tulemus

Laser toimib ainult aktiivse kasvu staadiumis olevatele karvadele. Pärast protseduuri langevad need välja. Puhkeseisundis olevate karvade kasv võib aja jooksul taastuda ning maksimaalse ja pikaajalise mõju saavutamiseks on soovitatav läbida mitu protseduuri. Osa karvadest langeb välja kohe pärast protseduuri, teine osa järgmise 2–3 nädala jooksul. 6–10 laserepilatsiooni protseduuriga vabanete 90% soovimatutest karvadest kaenla all.

Mida peab teadma enne protseduuri?

Enne protseduuri on soovitatav konsulteerida spetsialistiga Confido esteetilise meditsiini kliinikus. Kolm nädalat varem loobuge igasugustest soovimatute karvade eemaldamisest kitkumise abil, et vältida karvafolliikulite kahjustamist (suhkruepilatsioon, pintsetid, vaha jne). Kaks nädalat enne protseduuri piirake päikese käes viibimist, ärge minge solaariumisse. Kaenlaalused karvad tuleb raseerida 24 tundi enne protseduuri (karva pikkus ei tohi ületada 1–2 mm).

Mis saab pärast protseduuri?

Vältige esimesed 24 tundi sporti ja muud rasket füüsilist tegevust, mis võib põhjustada tugevat higistamist. Esimesed 2–3 päeva ärge kasutage deodoranti, vältige vanni, sauna ja veekeskuste külastamist. Esimese 14 päeva jooksul piirake päikese käes viibimist, hoiduge solaariumis käimisest. Ärge kasutage soovimatute karvade eemaldamiseks muid protseduure, hädavajadusel võite kasutada raseerijat.

Esimene protseduur aitab vabaneda umbes 20% kaenlaalustest karvadest, pärast 8–10 protseduuri langeb pikaks ajaks välja kuni 90% soovimatutest kaenlaalustest karvadest.

Võrdlev analüüs muude protseduuridega

Teiste meetodite kasutamine kaenlaaluste karvade eemaldamiseks võib põhjustada allergilisi reaktsioone, nahaärritust ja sissekasvanud karvu. Kahjuks ei anna ükski teine meetod nii pikaajalist tulemust nagu laserepilatsioon ja need on sageli ka üsna valusad. Confido esteetilise meditsiini kliiniku spetsialistid soovitavad soovimatud karvad eemaldada laserepilatsiooni abil.

Korduma kippuvad küsimused

 • Kui kaua kestab kaenlaaluste karvade laserepilatsiooni protseduur Confido esteetilise meditsiini kliinikus? Olenevalt eemaldatavate karvade hulgast (3–5 minutit).
 • Mis on kaenlaaluse naha laserepilatsiooni eelis Confido esteetilise meditsiini kliinikus? Oleme Baltimaade ametlik lasermeditsiini eksperdikeskus; meie kliinikus teevad protseduure vaid sertifitseeritud meditsiinitöötajad, kes kasutavad kalleid ja tänapäevaseid maailmatasemel seadmeid. Seetõttu saame patsientidele pakkuda kvaliteetseid ja ohutuid tulemusi minimaalsete ebamugavustega.
 • Kas kaenlaaluste karvade eemaldamine on valus? Pigem mitte. Mõnel juhul võib Confido esteetilise meditsiini kliiniku spetsialist väga tundliku nahaga patsiendil kasutada enne protseduuri spetsiaalset anesteetikumi.

Loe lähemalt:

Laserepilatsioon meestele

Laserepilatsioon meestele on populaarne ja moodne laserprotseduur, mis võimaldab meestel eemaldada jäädavalt soovimatud karvad igast kehapiirkonnast. Karvad eemaldatakse koos juureosaga; selle meetodi korral kahjustatakse karva folliikulit, mis eeldab täielikku karvade edasise kasvu lõpetamist. Meestele laserepilatsiooni teevad Confido esteetilise meditsiini kliinikus vaid meditsiinilise kõrgharidusega töötajad.

Laserepilatsioon kaenlaalustel

Kuidas see toimib?

Laserikiir mõjutab melaniini ja soojendab karva. Selle tulemusena hävitatakse karvu toitvad rakud ja karvad langevad välja. Protseduur hoiab ära uute karvade moodustumise ja kasvu. Pärast 6–10 protseduuri pikkust kuuri väheneb karvade hulk epileerimispiirkonnas 90% võrra.

Näidustused

Kui mehele ei meeldi pidevalt raseerida või eeldab tema elukutse sagedast riiete vahetamist ja karvakasv on ebasoovitav (tantsimine, sport, avalik esinemine), on laserepilatsioon mugav lahendus. Protseduuri soovitatakse kasutada ka meestel, kellel on suurenenud karvakasv ja sellest põhjustatud ebamugavustunne (liigne higistamine). Meditsiinilised näidustused meeste laserepilatsiooniks on individuaalne raseerimisseadmete talumatus, korduv follikuliit, suur hulk sissekasvanud karvu või isiklik soov epileerida.

Millistes piirkondades tehakse meeste laserepilatsiooni?

 • Nägu (kulmude kujundamine, põse juuksepiir, kõrvetised, ülahuul, lõug või kogu nägu)
 • Kaenlaalused
 • Kael
 • Rind
 • Kõht
 • Selg
 • Tuharad
 • Käsivarred
 • Jalad
 • Kubemepiirkond

Vastunäidustused

 • Epileerimist vajava piirkonna lahtised haavad või põletik
 • Nahainfektsioon piirkonnas, mis vajab epileerimist
 • HIV-nakkus
 • Vähkkasvajad
 • Epileerimist vajavas piirkonnas on suur hulk sünnimärke
 • Äge külmetushaigus, kõrge palavik
 • Suhkurtõbi
 • Veenilaiendid, herpes, psoriaas karvade eemaldamise piirkonnas
 • Epilepsia
 • Vanus alla 16 aasta

Lõpliku otsuse protseduuri kohta teeb Confido esteetilise meditsiini kliiniku arst või õde isikliku läbivaatuse ja konsultatsiooni ajal vahetult enne protseduuri.

Protseduurist

Laserikiir toimib selektiivselt juuksepigmendile melaniinile. Lühiajalise kuumutamise käigus hävivad karva toitvad rakud ja karv langeb välja. Laserikiir ei kahjusta nahka, toimides ainult nendele karvafolliikulitele, mis on aktiivse kasvu etapis, seetõttu on valu minimaalne. Protseduur kestab 5–50 minutit, olenevalt eemaldatavate karvade hulgast. Soovitatavad intervallid protseduuride vahel on 4–6 nädalat.

Protseduuri sammsammuline kirjeldus

Nahk karvade laseriga eemaldamise piirkonnas puhastatakse. Vajaduse korral suunatakse soovitud piirkonda täiendav õhunarkoos (õhuvool jahutatakse temperatuurile miinus 20 kraadi, kuid enamikul juhtudel pole see vajalik). Patsiendi silmade ette pannakse kaitseprillid, mis kaitsevad neid laserikiirega kokkupuutumise eest. Järgmiseks tehakse laserravi, mida patsient tajub kipitustundena. Pärast protseduuri saab epileeritud nahapiirkonda töödelda antiseptiliselt, vajaduse korral rakendatakse lisajahutust ja kantakse peale regenereeriv preparaat.

Tulemused

Laserepilatsiooni tagajärjel väheneb karvade kogus piirkonnas, kus protseduur tehti. Protseduuri tulemusena langevad mõned karvad kohe välja, mõned lähipäevil. Pärast 6–10 protseduuri pikkust kuuri väheneb karvade hulk epileerimispiirkonnas 90% võrra. Soovitatavad intervallid protseduuride vahel on umbes kuus nädalat. Soovitame protseduure korrata, kuni karvad täielikult kaovad. Protseduuride täpne arv sõltub karvkatte individuaalsetest omadustest.

Mida peab teadma enne protseduuri?

Laserikiir toimib ainult aktiivse kasvu staadiumis olevatele küpsetele folliikulitele. Kui uued karvad tagasi kasvavad, tuleb laserepilatsiooni korrata. Vältige solaariumis käimist ja otsese päikesevalguse käes viibimist 2–3 nädalat enne protseduuri. Kaks kuni kolm nädalat enne protseduuri peate lõpetama karvaeemalduse mis tahes viisil väljatõmbamise põhimõttel (pintsetid, suhkruepilatsioon, vaha, epileerimine). Üks päev enne protseduuri peate tavalise raseerijaga raseerima karvad alal, kus laserepilatsioon läbi viiakse. Protseduuri päeval ärge kasutage selles piirkonnas kosmeetikat, kus tehakse laserepilatsioon (deodorandid, kreemid jne).

Mis saab pärast protseduuri?

Patsient võib kohe pärast protseduuri naasta tavapärasesse ellu. Nahal võib esineda kerget punetust, mis kaob järgmise 2–4 tunni jooksul. Pärast protseduuri hoiduge 14 päeva jooksul päevitamast ja solaariumis käimast. Kasutage ka antiseptilisi vahendeid, mida Confido esteetilise meditsiini kliiniku arst või -õde teile soovitab. Tulemus jääb kestma pikaks ajaks. Mõnel juhul taastuvad karvafolliikulid aja jooksul loomulikult, see periood sõltub patsiendi individuaalsetest eripäradest ja varieerub vahemikus 2–6 aastat.

Korduma kippuvad küsimused

 • Mille poolest erineb meeste laserepilatsioon naiste omast? Laseri tööpõhimõte on oma olemuselt sama. Ent meeste karvad on jämedamad ja paksemad ning kasvavad kiiremini tagasi, mistõttu võivad mehed soovimatutest karvadest täielikuks vabanemiseks vajada rohkem protseduure kui naised.
 • Kas laseriga saab eemaldada igas värvitoonis karvu? Jah, kuid blondide karvade eemaldamine võtab märksa kauem aega.
 • Kui kaua kestab protseduur Confido esteetilise meditsiini kliinikus? Olenevalt eemaldatavate karvade hulgast (5–50 minutit).
 • Mis on Confido meeste laserepilatsiooni eelis? Oleme Baltimaade ametlik lasermeditsiini eksperdikeskus. Meie kliinikus teevad protseduure vaid sertifitseeritud meditsiinitöötajad, kes kasutavad tänapäevaseid maailmatasemel seadmeid. Seetõttu saame patsientidele pakkuda kvaliteetseid ja ohutuid tulemusi minimaalsete ebamugavustega.

Laserepilatsioon ülahuulel

Laserepilatsioon ülahuulel on ohutu ja tõhus protseduur soovimatute karvade jäädavaks eemaldamiseks. Confido esteetilise meditsiini kliinikus teevad laserepilatsiooni ülahuulel vaid meditsiinilise kõrgharidusega töötajad.

Kuidas see töötab?

Lühiajaline dioodlaseri sähvatus mõjutab karvapigmenti – melaniini – ja soojendab hetkeks karva. Selle tulemusel hävivad karva toitvad rakud, karv langeb välja ja lakkab kasvamast. Protseduur eemaldab olemasolevad karvad ning pärsib uute karvade moodustumist ja kasvu. Pärast 6–10 protseduuri väheneb karvakeste hulk ülahuule kohal kuni 99%.

Näidustused

Laserepilatsioon ülahuulel on näidustatud neile, kes on tüdinud võitlemast soovimatute karvadega ja peavad neid ebaesteetiliseks. Karvakasvu probleem ülahuule piirkonnas on väga levinud. Isegi mitte väga tumedad karvad võivad naistel komplekse põhjustada. Laserepilatsioon ülahuulel lahendab selle probleemi kiiresti ja delikaatselt, olenemata karvakasvu põhjusest – olgu see siis pärilikkus, endokriinhaigused või hormonaalhäired.

Vastunäidustused

 • Põletikulised muutused ülahuule piirkonnas (sh herpes ja akne)
 • Onkoloogilised haigused
 • Palju sünnimärke ülahuule piirkonnas
 • Ägedad külmetushaigused (ja palavik)
 • Rasedus ja imetamine
 • Diabeet
 • Valulik menstruatsioon protseduuri päeval

Vastunäidustused on suhtelised ning lõpliku otsuse protseduuri kohta teeb Confido esteetilise meditsiini kliiniku arst või õde isikliku läbivaatuse ja konsultatsiooni ajal vahetult enne protseduuri. Kui patsient on alla 16-aastane, peab ta tulema konsultatsioonile koos vanemaga.

Protseduurist

Laserikiir mõjutab karvapigmenti melaniini. Raku lühiajalise kuumutamise tõttu hävivad karva toitvad rakud ning karv langeb välja ja lakkab kasvamast. Laserikiir ei puuduta kogu nahka, mõjutades ainult karvafolliikuleid, seega on valu protseduuri ajal vähene. Protseduur võtab vähem kui 5 minutit. Soovitatavad intervallid protseduuride vahel on 4–6 nädalat.

Protseduuri kirjeldus

Enne protseduuri eemaldatakse näolt kogu meik ja silmad kaetakse kaitseprillidega. Seejärel tehakse laserravi, mida patsient tajub kipitustundena. Pärast protseduuri saab ülahuule nahka ravida meditsiinilise antiseptikumiga, vajadusel kasutatakse lisajahutust ja nahale kantakse taastav preparaat.

Toime

Protseduuri tulemusena langevad mõned karvad kohe välja ja mõned paari päeva jooksul. Pärast protseduurikuuri väheneb karvakeste hulk huule kohal kuni 99%.

Mida peaks teadma enne protseduuri?

Laserikiir toimib ainult nendele folliikulitele, mis on aktiivse kasvu staadiumis. Kui uued karvad tagasi kasvavad, tuleks laserepilatsiooni korrata. Enne protseduuri tuleks loobuda huule kohal olevate karvade raseerimisest või muul viisil eemaldamisest. Kaks nädalat enne protseduuri tuleks loobuda solaariumis käimisest ja päevitamisest.

Pärast protseduuri

Kohe pärast ülahuule laserepilatsiooni saab patsient naasta tavapärasesse ellu. Ülahuule piirkonna nahal võib esineda punetust, mis möödub järgmise 2–4 tunni jooksul iseenesest. Esimese 24 tunni jooksul püüdke huule kohal olevat piirkonda mitte niisutada. Pärast protseduuri vältige 14 päeva jooksul otsest päikesevalgust ja solaariumis käimist, välja minnes on soovitatav kanda nahale päikesekreemi. Kasutage ka hooldusvahendit, mida teile soovitab Confido esteetilise meditsiini kliiniku arst või õde.

Võrdlus teiste protseduuridega

Laserepilatsioon on kiireim, tõhusaim ja üpris valutu viis ülahuule kohal asuvatest soovimatutest karvadest vabaneda. Kui võrrelda seda protseduuri vahatamisega, on valu mitu korda väiksem.

Loe lähemalt:

Oxygeneo – süstevaba noorendamine

Esimesed naha vananemise märgid ilmnevad 27.–30. eluaastast. Siis hakkavad inimesed ka otsima infot nahka noorendavate protseduuride kohta. Kui veel mõni aeg tagasi olid võimalused seotud ilusüstide ja kirurgiaga, siis nüüd on tehnoloogia loonud uusi võimalusi, millega vältida kardetud torkeid ja taastumist.

Alates 2017. aastast on Euroopas ja USAs ning hiljuti ka Eestis meditsiinitehnoloogilise innovatsioonina kasutusele võetud näohooldusaparaat OxyGeneO. Selle hapnikuhoolduse aparaadi leiutasid rahvusvaheliselt tuntud kosmeetikakontserni Lumenis Pallogen teadlased. See võimaldab nahka noorendada süstimiseta. Inimese keha töötleb süsinikku vabalt ja hapnik stimuleerib kõiki ainevahetuslikke ja nahka taasloovaid protsesse. See omakorda aktiveerib kollageeni tootmist, mis aitab kosmeetikatoodetel paremini naha sisse imbuda. Protseduuri ajal küllastatakse nahka süsinikmonooksiidiga, mis süstimisvaba manustamise protsessis jaguneb süsinikuks ja hapnikuks, mistõttu võib kuuri nimetada ka hapnikuhoolduseks. Pärast esimest protseduuri omandab nahk tervisliku ja hoolitsetud välimuse, jume paraneb ning väsimuse ja stressi jäljed muutuvad silmanähtavalt väiksemaks. Pindmised kortsukesed on näonahalt kadunud, näoovaal tõstetud ja nahk pinguldub.

Uue tehnoloogiaga protseduur on ohutu ega kahjusta nahka, on mõeldud igale nahatüübile ja seda võib teha aasta ringi. Samuti suvel, sest päevitamine protseduuri ei mõjuta.

Protseduur kestab 60 minutit ja koosneb kolmest etapist:

 • Esimeses etapis toimub naha õrn puhastamine (kooritakse nahk rasust) ja hapnikuga rikastamine. Tänu sellele on nahk sile ja naha uuenemisprotsessid on tõhustatud.
 • Teises etapis teeb spetsialist nahale raadiosagedusliftingu, mille käigus toimub soojendus, mis pinguldab nahka ja muudab selle tugevamaks. Raadiosageduslik energia sunnib kollageeni- ja elastiinikiude tihenema ja kokku tõmbuma. Tänu sellele pinguldub nahk seespidiselt, kortsud silenevad, kaovad lõtvus ja rippuvus, väheneb naha pind. Soojendamine stimuleerib väga hästi ka naha sügavamaid rakke, käivitades uute kollageeni- ja elastiinikiudude tekkeprotsessi. Niiviisi jätkub noorenemisprotsess veel poole aasta jooksul pärast protseduurikuure. Ka hiljem, paari aasta jooksul on võimalik nautida saavutatud tulemust. Pikaajalise efekti toob nahakudede kontrollitav soojendamine ja käivitunud fibroblastide poliferatsioon (HSP 47). Kuue kuu jooksul toimub uue kollageeni moodustumine. Uuringud on tõestanud, et naha noorenemine toimub kõige parema stsenaariumi järgi kõigist võimalikest, nimelt rakkude loomuliku stimuleerimise teel, mille tulemuseks on pikaajaline naha pinguldumine neis piirkondades, kus on märgata elastsuse ja tugevuse kadumist. Probleemseimad piirkonnad õnnestub siluda ainevahetusprotsesse aktiveerides: nahk tasandub, tema elastsus ja tugevus suurenevad.
 • Kolmas etapp on ultraheli fonoforees. See on protseduur, mille käigus bioloogiliselt aktiivsed ained (vitamiinid, peptiidid, antioksüdandid) tungivad tänu ultrahelile sügavale nahakihtidesse. Aktiivsed koostisosad kogunevad ja tungivad organismi järk-järgult ning ravim toimib mitu päeva pärast protseduuri.

Kuuri hind 6 x 60 min – 600€ (täishind 720€).

Loe lähemalt:

Botoxi süstid

Botoxi (botuliinitoksiini) süstide abil on võimaik võidelda kortsude vastu kirurgilise sekkumiseta. Botoxit toodab Ameerika ettevõte Allergan. Preparaati on põhjalikult uuritud, see on täiesti ohutu ja esteetilises meditsiinis on seda kasutatud juba aastaid. Botox nõrgestab impulsside ülekannet närvilõpmetest näolihastesse, lõdvestades neid ja siludes tulemusena miimikakortse.

Näidustused Botoxi süstimiseks

Protseduur aitab vabaneda pikikortsudest laubal, nn vihakortsudest, väikestest silmaümbruse kortsudest ja isegi näojoonte asümmeetriast. Protseduur on näidustatud miimiliste ja ealiste kortsude, samuti hüperhidroosi (peopesade või kaenlaaluste liighigistamine) korral.

Botoxi süstide vastunäidustused:

 • rasedus ja imetamine
 • ägedad nakkushaigused
 • põletikulised protsessid nahal
 • neuromuskulaarsed ülekandehäired
 • onkoloogilised haigused
 • preparaadi individuaalne talumatus

Lõpliku otsuse protseduuri sobivuse kohta teeb Confido kliiniku arst pärast esmast läbivaatust.

Protseduurist Protseduur viiakse läbi väga peenikese nõelaga süstlaga, ravim süstitakse kindlale sügavusele naha alla. Süstid ei jäta nahale jälgi. Protseduuri kestus sõltub vajalike süstide arvust.

Mõju muutub märgatavaks juba järgmisel päeval pärast protseduuri, suureneb järk-järgult ja muutub kahe nädala pärast maksimaalselt märgatavaks. Ravimi toime kestab keskmiselt 2–4 kuud, võõrutades samal ajal patsienti harjumusest tarbetult näolihaseid pingutada ja kulme kortsutada. Ajaks, kui ravim on täielikult imendunud, on kulmukortsutamise harjumus vähenenud või täielikult kadunud ja uued kortsud tekivad palju aeglasemalt.

Pärast protseduuri Esimesed 6–8 tundi pärast protseduuri ei tohi magama heita ega tasu kätega nägu puudutada. Esimese 24 tunni jooksul ärge mingil juhul võtke vere hüübimist mõjutavaid ravimeid. Esimesed kolm päeva ei tohi käia vannis, saunas ega solaariumis. Vältige otsese päikesevalguse käes viibimist, samuti loobuge füüsilisest pingutusest ja alkoholist.

Korduma kippuvad küsimused

 • Millised on Botoxi süstide puudused?
  Näolihaste töö takistamise tulemusena ei ole näoilmed enam nii vaheldusrikkad. Botoxit ei tohi ülemäära sageli kasutada.
 • Mille poolest erineb Botox Dysportist?
  Üks Botoxi ühik on tõhusam kui üks Dysporti ühik. Botoxit kasutatakse sagedamini näo ülemise kolmandiku (otsmik, kulmud, silmalaud) kortsude, samuti suu ümbruse kortsude korrigeerimiseks, Dysporti näo alumise kolmandiku korrigeerimiseks, samuti suurenenud higistamise korral (jalatallad, peopesad, kaenlaalused, käed). Mõlemad preparaadid on siiski väga sarnased.
 • Mis määrab toime kestuse?
  Toime sõltub preparaadi annusest. Mida suurem on annus, seda kauem püsib toime (samas suureneb ka kõrvaltoimete oht).
 • Millisest vanusest alates soovitatakse ilusüste?
  Pärast 30. eluaastat. Tasub teada, et sügavalt väljendunud kortsudega (pärast 60. eluaastat) väheneb protseduuride efektiivsus.

Loe lähemalt: