5 soovitust kevadiseks nahahoolduseks Eesti kliimas

20.04.2022

Iga aastaajaga käivad kaasas uued nahahooldusrutiinid- ja tooted. Pikalt kestnud talve järel on meie organism väsinud. Nüüdseks on aga päike viimaseidki lumehangi sulatama hakanud ning aeg on valmistada oma nahk ette uueks hooajaks. Polina Sokolova, Confido esteetilise meditsiini osakonna õde-kosmeetik toob välja 5 soovitust kevadisedks nöohoolduseks mis sobivad just meie kliimasse.

1) Kergemad kreemid ja niisutajad - Jäine ilm ja karge tuul on möödunud ning aeg on rasvased ja tugevamad kreemid vahetada kergemate vastu. Ekslikult arvatakse, et tark tegu on aasta läbi tugevamaid kreeme kasutada, kuid tegelikult toob see kaasa mitmed nahaprobleemid.  Kevadel rahusta, niisuta ja värskenda nahka tooniku ja seerumi/kerge kreemi abil. Näiteks siidja naha tunde toovad sulle Purexpert Refiner Essence Norm/Comb Skin essents ja Purexpert No-Stres Hydrating kreem, mille leiad Confido kliinikutest. Kusjuures Purexpert No-Stres Hydrating kreem aitab stressis nahka rahustada.

2) Pööra tähelepanu silmaümbrusele - Päikesepaisteline ilm on kaunis, aga paratamatult paneb päike silmi kissitama. Silmaümbruse nahk on väga õhuke ja kaitsetu, sestap on oluline roll ka päikesekaitse kreemidel. Magama minnes ära unusta kasutada silmaümbruskreemi sõltumata sinu vanusest. Noorematel inimestel aitab õige kreemi kasutamine kortse ennetada, vanematel kortsude ja miimikajoonte tekkimist vähendada.

3) Kevadine näohooldusrutiin - Väsinud ja jumetu naha taastamiseks kasuta eraldi päeva- ja öökreemi. Päevakreem niisutab ja kaitseb nahka. Öökreemi eesmärk on nahka taastada ja noorendada. Kevadine kergus kajastub ka meigis – eelista õrnemaid meigitooteid ning pane rõhk loomulikule jumele. Näiteks NanoAsia Jewelry Radiant Cushion BC kreem on nahasõbralik ja ei ummista poore. Meik eemalda esimesel võimalusel õrna meigieemaldajaga ning kevadeti tasub kasutada nahka toniseerivaid seerumeid või kergeid kreeme. Päevakreem ja meik võiksid juba sisaldada SPF kaitset.

4) Padjapüür võib teha karuteene - Kevadel hakkavad meie nahk ja juuksed rasusemaks muutuma. Oluline on kinni pidada õigeagsest voodipesu vahetamisest. Näiteks padjapüürid koguvad öö jooksul suure hulga rasust ja surnud rakke endasse. Kui märkad, et sinu nahk muutub rasuseks, siis tasub koduhooldustooted vahetada kergemate vastu ja tihedamini padjapüüre vahetada, et vältida põletike tekkimist.

5) Sügavpuhastus tagab probleemideta naha - Enne ja pärast rannahooaega tuleb teha oma nahale sügavpuhastust ning vahepeal toetada oma nahka niisutavate ja antioksüdante andvate protseduuridega. Me puutume igapäevaselt kokku mustuse, bakterite ja toksiinidega. Sügavpuhastust saab teha ka kodus, aga kosmeetiku poolt ettevalmistatud naha eest on kodus kergem hoolitseda.

Confido soovitab proovida Purexpert sügavpuhastavat näohooldust. See on hooldus, mis puhastab nahka sügavuti, elimineerib rasu, vähendab poore, regenereerib sarvkihi paksust, lihtsustab komedoonide ekstraktsiooni, nahka rahustades ja taastades.

Pea meeles – kevad toob kerguse ja õrnuse. Kevadine sügavpuhastus ei kehti vaid sinu kodule, vaid käib kaasas ka näohooldusega. Kui soovid oma näonahale sobivad hooldustooted valida või teha endale kevadise näohoolduse, siis broneeri aeg Confido kosmeetiku juurde. Polina poolt soovitatud tooted leiad Confido kliinikutest.

Broneeri aeg või loe lähemalt: