Septembri keskel loodi Confido Tartu Raatuse kliinikusse Vaimse Tervise Keskus

28.09.2022

Septembri keskel loodi Confido Tartu Raatuse kliiniku juurde ka Vaimse Tervise Keskus. Keskuse juhi Mari-Liis Mägi sõnul on kiiresti kasvanud meeskond väga mitmekülgne tegeledes kõikide psüühika- ja käitumishäiretega terve elukaare vältel.

Tartu Vaimse Tervise Keskuse juhi Mari-Liis Mägi sõnul on keskuse eesmärk pakkuda patsientidele väga head kvaliteeti. „Meie spetsialistidel on laialdane kogemus näiteks meeleolu- ja ärevushäirete ning sõltuvushäiretega patsientidega, aga ka patsientidega, kellel on psühhootilised ja neuropsühhiaatrilised häired (nt aktiivsus- ja tähelepanuhäire, neurodegeneratiivsed häired),“ selgitas Tartu Raatuse kliiniku Vaimse Tervise Keskuse juht ja lisas, et vastuvõtule on oodatud ka patsiendid, kellel veel psüühikahäiret kujunenud ei ole. „Samuti võib vaimse tervise õe vastuvõtule pöörduda psüühikahäirete ennetamiseks, näiteks elustiilinõustamiseks või kui on kõrge stressitase. Näiteks just laste ja noorukite puhul on oluline tegeleda koolide kõrgete nõudmiste, koolistressi ning laste enda perfektsionismi poolt tekitatud vaimse pingega, millel on oma osa võimalike psüühikahäirete tekkes. Selliseid lapsi ja noorukeid on omajagu, kes iseendale seatud liigkõrgete nõudmiste tõttu vajavad vaimse tervise spetsialisti tuge.“

Tartu Raatuse kliinikus saab teha erinevaid psühholoogilisi uuringuid. Esiteks, aktiivsus- ja tähelepanuhäire diferentsiaaldiagnostika, aga ka kognitiivse funktsiooni ja isiksuse uuringud. „Tartu VTK meeskond on väga mitmekülgne tegeledes kõikide psüühika- ja käitumishäiretega terve elukaare vältel. Vastuvõtule ootame patsiente väikelastest eakateni, vanus ei ole oluline,“ selgitas Mägi.

Praegu kuulub Tartu VTK meeskonda vaimse tervise õde, kolm täiskasvanute psühhiaatrit, laste- ja noorukite psühhiaater ning oktoobris liitus veel teine laste- ja noorukite psühhiaater. Samuti võtavad patsiente vastu kaks kliinilist psühholoogi, sealhulgas neuropsühholoogi pädevusega klinitsist ja lastega tegelev psühholoog, kel on kliinilise psühholoogi kutse omandamisel.