Koroonaviiruse tõhustusdooside tegemine

28.10.2021

Mida pidada silmas, kui tulla manustama SARS-CoV-2 viirusest põhjustatud COVID-19 vastast tõhustusdoosi?

  • Tõhustusdoose manustatakse kõigile täisealistele inimestele.
  • Tõhustusdoosi saamiseks peab vaktsineerimiskuurist olema möödas vähemalt 2 kuud. Palun veenduge, et Teie vaktsineerimiskuurist oleks möödas 2 kuud enne, kui tulete tõhustusdoosi saama.
  • Tõhustusdoosiks kasutatakse Pfizer-BioNTech (COMIRNATY) ja Spikevax (COVID-19 Vaccine Moderna) vaktsiini. Seda isegi juhul, kui eelnevalt on vaktsineeritud muu vaktsiiniga.

"Me peame arvestame tõsiasjaga, et koroonaviiruse kolmas laine on sisuliselt kohal ning tänasest on kõigile täiskasvanutele selle vastu kättesaadav täiendava kaitse võimalus nii-öelda kolmanda vaktsiinidoosi näol," ütles Confido vaktsineerimistegevuse juht Erki Limbak.

"Tõhustusdoosiks kasutame Pfizerit ja Modernat sõltumata sellest, millega eelmine vaktsiin tehtud on, kuna Euroopa ravimiamet on just need vaktsiinid tõhustusdoosideks heaks kiitnud,“ selgitas Erki Limbak ja lisas, et vaktsineerimise järgselt uueneb vastavalt ka terviseportaal.ee keskkonnas kuvatud info ja inimene peaks endale looma uue, värskendatud andmetega vaktsineerimispassi.

Koroonaviiruse vastu vaktsineerimine on avatud kõigile inimestele. See on vabatahtlik ja tasuta. Confido teostab COVID-19 vastu vaktsineerimist Tallinna ja Tartu kiirkliinikutes, Tallinnas asuvas vaktsineerimiskeskuses ja -bussis ning Tartus Raatuse Tervisekskuses asuvas vaktsineerimispunktis. Koostöös Südameapteegiga avatud 7 vaktsineerimispunkti üle Eesti. Täpsed asukohad ja lahtiolekuajad leiab siit

Broneeri aeg