Koroonaviiruse tõhustusdoosi saab nüüdsest ka Moderna vaktsiiniga

03.11.2021

Confido hakkab alates 3. november 2021 pakkuma koroonaviiruse tõhustusdoose ka ravimitootja Moderna vaktsiiniga Spikevax (COVID-19 Vaccine Moderna). Eelnevalt oli Eestis lubatud koroonavaktsiini tõhustusdoosideks kasutada vaid Pfizer-BioNTech Comirnaty vaktsiini.

Euroopa Ravimiamet kiitis tõhustusdoosina lisaks Pfizeri vaktsiinile heaks ka Moderna koroonaviiruse vastase vaktsiini. See tähendab, et rahvakeeli "kolmandaks doosiks" ristitud tõhustusdoos on saadaval nüüdsest kahe vaktsiiniga. Mõlemad vaktsiinid on Confido vaktsineerimispunktides ka saadaval.

Erinevalt esmasest ja teisest vaktsineerimisest tehakse tõhustusdoos Spikevax (COVID-19 Vaccine Moderna) väiksema annusega - 0,25 ml. Andmed näitavad, et Spikevaxi kolmas doos, mis anti kuus kuni kaheksa kuud pärast teist doosi, viis antikehade taseme tõusuni täiskasvanutel, kelle antikehade tase oli vähenemas," teatas Euroopa Ravimiamet.

Millise vaktsiiniga tuleb teha tõhustusdoos?

Mõlema vaktsiini puhul on lubatud ristkasutus. Kui esmane vaktsineerimine teostati näiteks Astra Zeneca või Jannseniga, siis tõhustusdoosiks võib vabalt kasutada nii Pfizerit kui Modernat. Siin tõime lühidalt välja, millist vaktsiini teha:

  • Esimene vaktsineerimine: Spikevax (COVID-19 Vaccine Moderna). Tõhustusdoosiks: Spikevax (COVID-19 Vaccine Moderna)
  • Esimene vaktsineerimine: Pfizer-BioNTech (Comirnaty). Tõhustusdoosiks: Pfizer-BioNTech (Comirnaty).
  • Esimene vaktsineerimine: Vaxzevria (COVID-19 Vaccine AstraZeneca). Tõhustusdoosiks: Spikevax (COVID-19 Vaccine Moderna) või Pfizer-BioNTech (Comirnaty).
  • Esimene vaktsineerimine: COVID-19 Vaccine Janssen. Tõhustusdoosiks: Spikevax (COVID-19 Vaccine Moderna) või Pfizer-BioNTech (Comirnaty).
  • Esimene vaktsineerimine: teised vaktsiinid, nt. Sputnik V või Novavax. Tõhustusdoosiks: Spikevax (COVID-19 Vaccine Moderna) või Pfizer-BioNTech (Comirnaty).

Kellele tehakse SARS-CoV-2 viirusest põhjustatud COVID-19 vastast tõhustusdoosi?

  • Tõhustusdoose manustatakse kõigile täisealistele inimestele. See tähendab, et alla 18. aastastele hetkel tõhustusdoose ei tehta.
  • Tõhustusdoosi saamiseks peab vaktsineerimiskuurist olema möödas vähemalt 2 kuud. Palun veenduge, et Teie vaktsineerimiskuurist oleks möödas 2 kuud enne, kui tulete tõhustusdoosi saama.

Kus saab tõhustusdoosi teha?

Koroonaviiruse vastu vaktsineerimine on avatud kõigile inimestele. See on vabatahtlik ja tasuta. Confido teostab COVID-19 vastu vaktsineerimist Tallinna ja Tartu kiirkliinikutes, Tallinnas asuvas vaktsineerimiskeskuses ning Tartus Raatuse Tervisekskuses asuvas vaktsineerimispunktis. Koostöös Südameapteegiga avatud 7 vaktsineerimispunkti üle Eesti. Täpsed asukohad ja lahtiolekuajad leiab siit.  Pöörame tähelepanu asjaolule, et Ülemiste keskuse ja Kivila Südameapteegis tehakse vaktsiine vaid Pfizeri vaktsiiniga.

Broneeri aeg