Juhis: kuidas saada koroonaviiruse läbipõdemise tõend?

01.08.2022

Olles haigestunud koroonaviirusesse, tuleb teha koroonaviiruse test, et hiljem läbipõdemise tõend saada. Läbipõdemise tõend aitab inimesel hiljem kinnitada enda nakkusohutust sarnaselt vaktsineerimistõendile. Koroonaviiruse test peab olema tervishoiutöötaja poolt tehtud – kodune kiirtest tõendi saamiseks ei sobi.

Samm 1. Broneeri koroonatesti aeg

Perearstid inimesi ilma tungiva vajaduseta testi tegema ei suuna. Lisaks ei piisa ka perearsti teavitamisest – vajalik on koroonaviiruse testi olemasolu. Läbipõdemistõendi jaoks sobivad järgmised koroonaviiruse testid:

Samm 2. Genereeri endale läbipõdemise tõend

Tõendi saab luua iga inimene, kes on andnud positiivse SARS-Cov-2 PCR või SARS-COV-2 antigeeni kiirtesti pädeva tervishoiuteenuse osutaja juures, kes dokumenteerib proovi tulemused ja edastab need tervise infosüsteemi. Tõendi saab luua 11. päevast alates proovi andmisest ja see kehtib kuus kuud arvates positiivse testi andmise päevast.

Oluline roll on kellaajal: et tõendit luua, peab testimisest olema möödunud vähemalt 11 x 24 tundi ning mitte rohkem kui 180 päeva. Läbipõdemise tõendi peab inimene endale ise patsiendiportaalis Digilugu.ee looma.

Info uuendatud 1.08.2022