Esmakordselt Eestis toimus just Confidos Bulkamidi uriinipidamatuse ravi koolitus

08.09.2023

Uriinipidamatus on probleem, millega on kokku puutunud iga kolmas 20–80-aastane naine. Kuna seda peetakse piinlikuks ja paratamatuks, otsib abi vähem kui pool naistest. Õigete võtetega saab uriinipidamatusele siiski piiri panna ja üheks selleks viisiks on Bulkamidi protseduur.

Üks uriinipidamatuse vorm on pingutus- ehk stressikontinents, mille puhul tekib tahtmatu uriinileke füüsilise pingutuse, köhimise, aevastamise vms ajal. Stressinkontinets on eriti levinud naiste hulgas, kui mõjutab siiski olulisel määral ka mehi. Bulkamidi puhul on tegemist uue lahendusega stressinkontinentsi ravis. Bulkamid on veepõhine geel, mida süstitakse kusiti seina. Seeläbi suureneb kusiti seina ruumala, mis aitab vältida uriini lekkimist põiest.

Patsiendile näib protseduur lihtne ja kiire. Protseduur viiakse läbi kohaliku tuimestuse abil 10-15 minutiga. Kuna protseduuri jaoks ei tehta ühtegi lõiget, ei pea patsient pärast protseduuri haiglasse jääma ning taastumine on märksa kiirem.  Protseduurist ei jää ühtegi armi ning kuna protseduur on üsna valutu, ei ole vajalik ka valuvaigistite tarbimine. Senised kliinilised uuringud on näidanud protseduuri pikaajalist tulemust – 81% katses osalenud patsiente ei vajanud järgmise 7 aasta jooksul mingit muud uriinipidamatuse ravi.

Confido arstid ja spetsialistid läbisid koolituse ja praktikumi

Bulkamidi tutvustav koolitus toimus Eestis esmakordselt ning on hea meel tõdeda, et see toimus just Confidos. Koolitus oli Confido töötajatele väga kasulik ning kahtlemata annab meile eelise patsientide paremaks teenindamiseks. Juba töötame selle nimel, et saaksime teenust patsientidele osutama hakata. Selle protseduuri pakkumine tähendaks, et saame patsiendi uriinipidamatuse probleemi ühe protseduuriga lahendatud.

​​​​​​​Koolitusel osales kokku 25 Confido töötajat, kes said koolituse lõpus ka vastava sertifikaadi.  Praktikumi käigus oli kõikidel soovijatel võimalik seapõie peal protseduuri ise läbi teha.

Foto: Pildil on keskendunud günekoloog dr Olesja Vellend edukalt Bulkamidi protseduuri harjutamas. Praktikumiks vajalikud seapõied lennutati kohale Saksamaalt.

Kuidas Bulkamidi protseduur välja näeb?

Protseduuri hommikul soovitatakse patsiendil võtta 1 Paracetamol. Patsiendile tehakse lidokaiiniga kohalik tuimestus. Kusitisse sisestatakse ureeterorenoskoop, mille abil süsitakse kusiti seina padjakestesse 4 korda hüdrofiilset Bulkamidi geeli.  Teostaja peab seejuures jälgima, et geel oleks sisestatud õige sügavusega, et vältida geelipadjakese lõhkemist. Bulkamidi geel on hüdrofiilne ja võimaldab pidevat vee liikumist geeli enda ja ümbritsevate kudede vahel. Kusiti seinas olev Bulkamidi geelipadjake säilitab oma ruumala pikaaegselt.

Protseduuri järgselt võib patsient tunda kerget valu, normaalne on ka veri uriinis. Patsient saab pärast protseduuri naasta igapäevatoimetuste juurde, kuid esimese paari päeva jooksul tuleks vältida füüsilist pingutust.

​​​​​​​Confido tänab enda poolt tootjafirma Axonics koolitajaid ja loodame et kõik uroloogid, günekoloogid, õed ja ämmaemandad hakkavad peagi Bulkamidi protseduuri tegema!

Loe lisaks: