Confidoga liitus taastusravispetsialist Marko Yrjövuori

01.03.2023

Maailmatasemel taastusravispetsialist Marko Yrjövuorilt saavad abi nii harrastus- kui ka tippsportlased. Varem on ta kuulunud aga näiteks NBA korvpallimeeskonna Los Angeles Lakersi tiimi.

Vahel kipub ununema, et vigastuste korral vajavad harrastussportlased samamoodi professionaali abi nagu ka tippsportlased, isegi kui nende eesmärk ei ole medaleid tuua, vaid ennast vormis hoida. Et kõik sportlased saaksid lubada endale maailmatasemel tuge, liitus Confido ennetus- ja taastusravikliinikuga liikumisekspert ja taastusravispetsialist Marko Yrjövuori. 

Yrjövuorit tuntakse esmajoones tippsportlaste spetsialistina ning tal on enam kui 20aastane töökogemus spordi- ja tervisevaldkonnas. Nii teatakse tema nime näiteks Ameerika Ühendriikide suurliigades, samuti on ta töötanud erinevate olümpiasportlastega. Eesti sportlastest on ta aidanud näiteks Rasmus Mägi ja Karli Allikut. Lisaks tippsportlastele aitab Yrjövuori ka harrastussportlasi, et nad pärast vigastusi või operatsiooni turvaliselt liikumise juurde saaksid naasta.

„Confido toob kokku oma valdkonnas tunnustatud ja tipptasemel spetsialistid. Seepärast tunduski Confido mulle õige partner,“ selgitab Yrjövuori liitumise tagamaid. Esialgu võtab ta kliinikus vastu ühel päeval nädalas.

Ülekoormuse ohud

Millised on levinumad põhjused, mis spordisõpradele saatuslikuks saavad? „Näiteks vale tehnika või ülekoormus. Sageli juhtub ka seda, et mõni pühapäevasportlane treenib triatloniks liiga hoogsasti,“ selgitab Yrjövuori. Ta lohutab kohe, et selliseid vigastusi saab tegelikult hõlpsasti ennetada ja neist taastuda.

Yrjövuori on vahelüli ortopeedi ja füsioterapeudi ning järgmise võistluse või erialatreeneri vahel. Ta aitab hinnata ja tõlgendada kehalisi võimeid ja luua personaalse taastus- või treeningprogrammi. Yrjövuori lubab: „Aitan kõiki sportlasi ja aktiivse eluviisiga inimesi hea meelega, olenemata nende terviseseisundist, spordialast, tasemest või vanusest.“

Soomes spordimassööri ning jõu- ja vastupidavustreenerina alustanud Yrjövuoril on seljataga suuri saavutusi. „Kolisin 1990. aastate keskel Ameerikasse, et oma ametit rohkem õppida. Veidi hiljem liitusin NHLi rahvusvahelise hokiliiga Los Angeles Kingsi treenerite tiimiga. Aastal 2004 värbas mind NBA meeskond Los Angeles Lakers. Nendega koos tuli ka meie suurim saavutus, kui võitsime 2009. ja 2010. aastal maailmameistritiitli.“