5 võimalust, kuidas hoida nahk nooruslikuna ilma ilusüstideta

25.03.2022

Bioloogiline kell tiksub meie kõigi kahjuks. Nõnda ei pääse keegi vananemise märkidest, millest esimesed ilmnevad juba 27.- 30 eluaastatel. Osadel juhtudel kortsud kaunistavad inimest, kuid nii mõnegi jaoks on vananemise märgid ebameeldivad.

Värske ja noorusliku mulje saamiseks on mitmeid võimalusi. Oluline roll on kodustel hoolitsustel ja ka protseduuridel. Kauni jume saavutamiseks ei pea ilmtingimata ilusüste tegema. Siinkohal käivad ennetus ja tervislikud eluviisid käsikäes.

1) Niisuta, niisuta ja veelkord niisuta!

Vananemist ennetada on oluliselt kergem, kui hiljem tagajärgi ümber pöörata. Mida varem hakkad enda naha eest hoolt kandma, seda nooruslikum oled ka tulevikus. Naha niisutamine hüaluroonhappe või niisutavate kreemidega aitab nahal toonust säilitada. Muideks niiske nahk imab hooldusaineid paremini, kasuta neid vahetult pärast veeprotseduure.

Niisutamisel pea kinni järgmistest soovitustest:

  • Niisuta kogu näopiirkonda, ka kõrvade juurest. Ära unusta ka kaela!
  • Niisutamisel kasuta ringjaid liigutusi ja masseeri, nii imendub kreem paremini.
  • Lisaks näole niisuta ka käsi ja jalgu. Naiste puhul tasub ka dekoltee piirkonda hooldada.
  • Kanna kreem peale nii hommikuti kui õhtuti. Kevadeti ja päikeserohkel ajal kreemita end ka päevasel ajal.

⭐ Confido arstid ja kosmeetikud soovitavad Germaine de Cappuccini ja Meder sarja niisutavaid hooldusvahendeid.

2) Iluuni ei ole kõigest müüt

Korralik iluuni teeb imesid. Unearst dr. Erve Sõõru toonitab: "Täiskasvanute keskmine soovituslik uneaeg on 7-8 tundi. Hea une soovitused on lihtsad. Und tuleb väärtustada, oluline on une-ärkveloleku rütm ja regulaarsus. Lisaks tuleks igapäevases elus teha korrektuure, mille eesmärgiks on tervislik toitumine ja regulaarne liikumine."

⭐ Confido soovitab - puhka end korralikult välja! Unetuse korral pöördu pere- või unearsti juurde.

3) Süstevabad näohoolitsused - oska valida õige!

Meedikud ja kosmeetikud pakuvad mitmeid hoolitsusi, mille eesmärk on kõrvaldada üksikud defektid, korrigeerida vanusega seotud muutused ja kortsud, noorendada ja toniseerida nahka ning pingutada näokontuuri. Õigel kohal on nii naha koorimine, puhastamine kui ka hapnikuga rikastamine. Oluline on siinkohal tunda oma nahatüüpi ja valida just õiged hoolitsused. Külasta õigeaegselt kosmeetikut, kes oskab sulle head nõu pakkuda!

⭐ Confido Esteetilise Meditsiini tiim on välja valinud mitmeid kasulikke näohoolitsusi, vaata siia!

4)Päikesekaitsevahendid - õigel ajal õiges kohas

Skandinaavia ja Eesti inimeste nahk on enamjaolt hele ning ei talu päikest väga hästi. Oluline on suvel kanda päikesekaitsekreemi. Kuldreegel naha kaitsmiseks on see, et päikesekaitsevahendit tuleb nahale määrida vähemalt pool tundi enne päikese kätte minekut ning seejärel uuendada seda keskmiselt kolme tunni järel. Ära unusta, et pärast päevitamist tuleb päikesekreem maha pesta!

⭐ Confido kosmeetikud soovitavad Eucerini päikesekaitsevahendeid - need on dermatoloogiliselt testitud.

5)Süües rämpstoitu teed endale liiga

Vananemist saab aeglustada ka seespidiselt - tervislik toitumine on igati asjakohane. Pole vajalik pidada dieeti või suutäisi lugeda. Oluline on toituda tervislikult ning mitmekülgselt. Tarbi igapäevaselt puu-ja juuvilju ja joo palju vett. Ka alkoholi ja tubakaga ei tasu liialdada. P.S siia alla kuuluvad ka mistahes kuumutatavad tubakatooted ja e-sigaretid.

⭐Confido tuletab meelde - vitamiine ja kasulikke toitained saame õigest toitumisest. Kevadel tasub vitamiine ja toidulisandeid võtta.