Suvised nahahoolduse ilunipid: kaitse, niisuta ja sära!

08.09.2023

Tihtipeale arvatakse, et suvel peaks iluprotseduuridega pausi tegema, kuid tegelikult vajab meie nahk just siis pinna- ja süvaniisutust, üldist nahakihtide turgutust ning nahakvaliteedi parandamist. 

„Põhjuseid, miks on suvi näonahale eriti keeruline, on mitmeid. Esiteks kaotab nahk kuumuse ja UV-kiirguse tõttu palju niiskust ning naha rasueritus suureneb. See teeb omakorda naha kuivaks. Teiseks aktiveerib UV-kiirgus vabade radikaalide teket, mistõttu kipub nahk enneaegselt vananema. Kolmandaks võib liigne päike tekitada nahapõletust, mis omakorda suurendab nahavähi riski,“ selgitab Confido Esteetika kliiniku esteetilise meditsiini õde Gerli Mering.

„Kuid päikesel on meie nahale ja organismile ka positiivne mõju. Nimelt aitab mõõdukas päikese käes viibimine leevendada nii nahaallergiat, psoriaasi kui ka atoopilist dermatiiti, lisaks stressi ja väsimust. Suvine päikesekiirgus aitab toota ka D-vitamiini. Piisab, kui iga päev end 10–15 minutit päikese käes laadida. Ülejäänud ajal tuleb kaitsta oma nahka aga vähemalt SPF 30–50 päikesekaitsekreemiga ja seda iga kahe tunni tagant uuesti peale määrida.“

Suvised näohoolitsused

Protseduure, mida suvel saab teha, on mitmeid.

Ilusüstid naha niisutamise eesmärgil on üha rohkem populaarsust koguv protseduur, mida saab teha ka suvel. Süsteprotseduuride korral viiakse valitud ained peenikese nõela abil naha sügavamatesse kihtidesse. Tänu sellele püsivad niisutamise tulemused kauem ja naha uuenemine toimub juba sügavates kihtides. Kui nahk on niisutatud ja elastne, siis aeglustub ka kortsude teke. Lisaks aitavad need protseduurid pigmendilaikude, akne ja ebaühtlase jume korral.

Biorevitalisatsioon on nahka sügavuti niisutav ja naha kvaliteeti parandav süsteprotseduur, mille käigus viiakse hüaluroonhape, vitamiinid, aminohapped, mineraalid ja antioksüdandid nõela abil naha sügavamatesse kihtidesse.

Plasmateraapia on süstimisprotseduur näonaha noorendamiseks ja naha kvaliteedi parandamiseks. Protseduuriks kasutatavat plasmat valmistatakse tsentrifuugimise abil kliendi enda verest. Kuna süstitav materjal ei sisalda lisaaineid ega võõrmaterjali, võib seda pidada kõige loomulikumaks ja kehaomasemaks naha noorendamise meetodiks.

Süsteprotseduuride meelespea:

  • väldi päevitamist vähemalt kaks nädalat enne ja pärast protseduuri
  • pigmentatsioonihäirete vältimiseks kasutada iga päev laia spektriga UVA + UVB päikesekaitsekreemi, mille SPF on vähemalt 30
  • pärast süsteprotseduure võib esineda punetust, väikseid verevalumeid, naha tundlikkust ning turset, mis taandub tavaliselt järgmiste päevade jooksul
  • vajadusel võib kasutada jääkotte ja arnikageeli verevalumite leevenduseks
  • vähemalt 24 tunni jooksul pärast protseduuri on soovitatav nahale jumestust mitte kanda, kuna meditsiiniliste protseduuridega kaasneb alati infektsioonirisk.

Nahka saab turgutada ka süstevabade protseduuridega, näiteks Oxygeneoga.
Protseduur koosneb kolmest etapist. Esiteks koorimine ja hapnikuga rikastamine. Teiseks raadiosagedus-lifting, mille käigus stimuleerib soojus naha sügavamaid rakke, käivitades uute kollageeni- ja elastiinikiudude tekke. Kolmandaks ultraheli fonoforees, mille käigus imendame naha sügavamatesse kihtidesse vitamiine, peptiide ja aktiivaineid. Sama kuuri soovitame korrata kuus korda 7–10 päeva järel, et noorenemisprotsess jätkuks veel pool aastat pärast kuure.

Säravama ja tervema jume aitab saavutada uus näohooldus Physiodermie Expert. Protseduur sobib kõikidele nahatüüpidele ja igas vanuses meestele ja naistele. Hooldusele eelneb konsultatsioon, et saada põhjalik ülevaade naha vajadustest. Erinevate koostisosade sobitamisel on võimalik tegeleda kõikide nahaprobleemidega. Esmalt keskendutakse naha loomuliku kaitse taastamisele ja seejärel naha seisukorra parandamisele.
Protseduur koosneb naha puhastamisest, koorimisest ja naha vajadustele vastavate seerumite, maski ja kreemi kasutamisest. Tooted on tõhusad ja uuenduslikud, koosnedes eeterlikest õlidest ja taimsetest ekstraktidest. Juba pärast esimest protseduuri paraneb naha toonus, vähenevad kortsud ning nahk saab tervema ja säravama jume.

Kuidas suvel kodus nahka hooldada?

Confido Esteetika kliiniku kosmeetik Maria Hintser ütleb, et üsna palju saab inimene näonaha jaoks ise kodus ära teha. „Oluline on iga päev oma nahka puhastada, niisutada ja kaitsta. Isegi kui me ei kanna iga päev jumestust, on vaja puhastada nägu puhastustootega. See ei eemalda ainult jumestust, vaid päeva jooksul nahapinnale tekkinud tolmu, saaste ja bakterid. Kergelt koorivad puhastusvahendid aitavad eemaldada sarvestunud nahka, tänu millele saavad imenduda sügavamale toimeained, ühtlustub nahatoon ja näonahk muutub pehmemaks. Igapäevane hooldus pidurdab naha vananemisprotsessi ning hoiab naha puhta ja niisutatuna. Puhtale nahale kantud seerumid ja kreemid jõuavad sügavamale naha sisse ning toimivad efektiivsemalt.“

Maria Hinster soovitab kodus vältida tugevaid teralisi koorijaid, kuna need kraabivad nahka ja tekitavad mikrohaavakesi, nii et päikese kätte minnes võib see omakorda tekitada pigmendilaike.

Alustage konsultatsioonist

Konsultatsiooni käigus kuulatakse ja selgitatakse välja eelnevad kogemused, saadakse infot kodus kasutatavate toodete kohta ning viiakse läbi uuring naha seisundi hindamiseks. Seejärel koostatakse individuaalne hoolduskava vastavalt nahatüübile ja -seisundile ning nõustatakse, kuidas valida tõhusaks koduseks nahahoolduseks sobivaid kosmeetikavahendeid.