Pfizer/BioNtech vaktsiini tarneraskused mõjutavad sel nädalavahetusel vaktsineerimist

12.11.2021

Tulenevalt Pfizeri koroonavaktsiini tarneraskustest kogu Eestis on ka Confido vaktsineerimispunktides Pfizeri koronavaktsiini varud otsakorral. Seetõttu palume võimalusel planeerida enda vaktsineerimine järgmisele nädalale. Alates 18.11 on eeldatasti varud taas täiendatud ja naaseme tavapärase vaktsineerimistempo juurde.

Kogu Eestis on Pfizer/BioNTech koroonaviiruse vastase vaktsiini Comirnaty varud otsakorral. See tuleneb asjaolust, et viimaste tarnetega on esinenud tootja poolt viivitusi. Tulenevalt vaktsiini omapärast ei ole Eestis ka suuremaid pikajalisi varusid, sest vaktsiini eluiga on suhteliselt lühike. Järgnevalt vastused olulisematele küsimustele:

Kas enam vaktsineerida ei saagi?

Saab ikka. Jätkuvalt on kasutuses Moderna vaktsiin Spikevax ning Jannseni koroonaviiruse vaktsiin. Kuna nende varusid on tavapäraselt, siis loodame Pfizeri puudujäägist tingitud vahemiku täita teiste vaktsiinidega.

Millal olukord normaliseerub?

18.novembriks on tarned taastunud ning sellest hetkest alates on kõik vaktsiinid taas saadaval.

Mul on vaktsineerimiseks broneering tehtud. Kas see tühistatakse?

Ei. Kõik eelbroneeringuga kliendid saavad oma vaktsiinidoosi kätte. Tarneraskus mõjutab vaid ilma broneeringuta kliente.

Kas mitte kuskil enam Pfizeri vaktsiini pole?

Varud on otsakorral ning seetõttu oleme olemasolevad doosid koondanud Tallinnas Veerenni 53a asuvasse vaktsineerimiskeskusesse ning Tallinna Vabaduse Väljaku vaktsineerimispunkti. Kui vähegi võimalik, siis palume sel nädalavahetusel vaktsineerimine edasi lükata ning tulla vaktsineerima pärast 18. novembrit.

Minu esimesest doosist on 6 nädalat möödas/ Mul on aeg tõhustusdoosiks. Kas minu kaitse viiruse vastu kaob?

Ei kao. Kui sinu esimesest doosist on möödas 6 nädalat või sul on aeg tõhustusdoosiks (6 kuud esmasest vaktsineerimisest), siis ei juhtu midagi kui saad vaktsiini nädal aega hiljem. Sinu viirusevastane kaitse ei lange märgatavalt.

Kokkuvõtteks

Kui vähegi võimalik, siis palume enda vaktsineerimine lükata järgmiseks nädalavahetuseks (al. 18. november). Siis on kindel, et kõigile vajajatele saame manustada just temale kõige sobivamat vaktsiini.

Kui sul on vaktsineerimisega seoses veel küsimusi või muresid, siis soovitame pöörduda Tallinnas Vabaduse Väljaku vaktsineerimis- ja nõustamistelki. Seal jagatakse nõuandeid ja meedikud vastavad kõikidele vaktsiini ja koroonaviirust puudutavatele küsimustele.