Lapsed saavad teha ninna pihustatavat gripivaktsiini

12.10.2022

2 – 18-aastastele pakutakse Confidos võimalust teha ka ninna pihustatavat gripivaktsiini. See meetod sobib hästi lastele, kellel on hirm vaktsineerimise või nõelte ees. Confido õendusjuht Silja Tina selgitab, miks ja kellele soovitatakse ninna pihustatavat gripivaktsiin.

”Gripp on äge viiruslik haigus, mis levib tavaliselt aevastamisel või köhimisel. Väikelapsed (0-5 a) kuuluvad gripi riskirühma, sest gripp põhjustab tihti tüsistusi, millest sagedasemad on bakteriaalsed kõrva- ja kopsupõletikud. Seetõttu soovitame lapsi alates 6. elukuust kindlasti igal sügisel gripi vastu vaktsineerida,” selgitab õendusjuht Silja Tina.

"Lapse vaktsineerimine gripi vastu aitab ennetada pereliikmete haigestumist, mis on eriti oluline, kui peres on alla 6 kuu vanuseid lapsi. Lisaks kaitseb see ka vanavanemaid grippi haigestumise eest ja vähendab arstilkäike. Paraku näeme, et lasteaias ja koolides levivad haigused kiiresti ning seda on keeruline takistada, kui lapsed ei ole vaktsineeritud,” lisas Tina.

Lapsele ninna pihustatav gripivaktsiin aitab kaitsta vaktsiinis sisalduva gripiviirustüve ja neile lähedaste viirustüvede eest. Vaktsiini pihustatakse mõlemasse ninasõõrmesse. Vaktsiini manustamise ajal saab laps normaalselt hingata, ei ole vajadust aktiivselt sisse hingata või nina kaudu õhku sisse tõmmata.

Pärast vaktsiini manustamist reageerib immuunsüsteem selliselt, et hakkab ise tootma kaitset gripiviiruse vastu. Vaktsiini ükski koostisosa ei põhjusta grippi haigestumist.

Vaata lähemalt: