Rein Heinsalu

Rein Heinsalu

Psühholoog, superviseeritav pereterapeut

Rein Heinsalu on õppinud psühholoogiat Akadeemias Nord (2010), Tallinna Ülikoolis magistrantuuris (2010–2014) ja transpersonaalset psühhoteraapiat SACH International koolis (2006–2009). Reinul on Euroopa Transpersonaalse Assotsiatsiooni sertifikaat psühhoteraapias ja IMAGO- ning Tunnetekeskse Paariteraapia (EFT) paariterapeudi väljaõpe, ta on läbinud ka dialektilis-käitumusliku gestalt-teraapia kursused. Rein on hiina nei-kung tervisevõimlemise ja mindfulness’i treener. Esimene kõrgharidus on Reinul teatriteaduses Peterburi Teatri-, Muusika- ja Kinoinstituudist (1978). Psühholoog-terapeudina nõustab Rein Heinsalu inimesi kriiside, ärevuse, depressiooni, suhtepingete, psühhosomaatiliste häirete jm puhul; paariterapeudina suhtekriisides ning perenõustajana kogu pere, laste ja noorukite käitumisprobleemide, õpiraskuste ning sümptomaatiliste häirete puhul.

Mul on kaks kõrgharidust: teatriteadus ning psühholoogia. Esimene on mind õpetanud süvitsi analüüsima inimsuhteid, teine mõistma ja muutma inimese soovimatuid psühholoogilisi seisundeid. Kõik me kohtume aegajalt ootamatute pingetega. Erinevatel põhjustel need vahel fikseeruvad, põhjustades enesetunde languse, une- ja toitumishäireid, konfliktsuse. Ravimid ei pruugi lahendusi tuua, aga sageli asendavad neid edukalt teraapia ja nõustamine. Tervisetreenerina õpetan mindfulnessi ja hiina nei-kung võimlemisharjutuste kaudu viise, kuidas tasakaalustada häirunud näitajatega vererõhku, leevendada lihaspingeid, mõjutada positiivselt seedimist, ainevahetust. Nõustan inimesi kriiside, ärevuse, unetuse, depressiooni, suhtepingete, psühhosomaatiliste häirete jm puhul ning aitan neil teraapiate kaudu leida uuesti tasakaalu ja efektiivsuse.

Töökeeled

  • Eesti
  • Inglise
  • Vene

Haridus

2013
Tartu Ülikool (Kultuuri ja Kunstide Instituut), doktorantuur
2011 – 2014
Tallinna Ülikool, psühholoogia
2006 – 2009
SACH International, transpersonaalne psühhoteraapia
2009 – 2010
Akadeemia Nord, psühholoogia
1973 – 1978
St Peterburgi Teatri, Muusika ja Kino Instituut, teatriteadus
1962 – 1973
Tallinna 21. Keskkool

Olulised erialased täiendkoolitused

2020 – …
Executive Coaching ACC-väljaõppekursus
2018 – …
Perekonna-psühhoterapeudi väljaõppekursus
2016
Euroopa Transpersonaalse Assotsiatsiooni sertifikaat psühhoteraapias
2015
EFT (Emotionally Focused Therapy) teraapia kursus
2014
Mindfulness, Shang Shang Institute, Oliver Leick
2014
Tiibeti häälejooga, Helsinki, Tenzin Wangye Rinpoche
2012 – 2013
NLP ja hüpnoteraapia, Jauno Psihologiju Centr, Riia
2010 – 2012
Imago Relationship International, paariteraapia väljaõpe, sertifikaat
2008
Peking, Hunyan Chen Tai Chi Academy, nei- kung
1993 – 1994
Chi-kung kursused, Mainor
1989
Klassikalise ja akupressuur-massaaži kursused, Tallinna Pedagoogiline Instituut

Kuulumine erialaorganisatsioonidesse

Imago Eesti MTÜ (2009)

Erialased huvipunktid

  • psühhosomaatika
  • suhete dünaamika
  • biopsühholoogia
  • mindfulness
  • teraapiline hüpnoos

Iseendast

Olen abielus, abikaasaga kahepeale on meil viis last. Osad mu hobid on intellektuaalsed (kultuuriajalugu, filosoofia, biopsühholoogia), osad looduslikud ja lihtsad (matkamine, kokkamine, kõrgklassi teede valmistamine ja nautimine).

Teen juba 25 aastat igapäevaselt tai-chi´d, harrastan nn pehmete stiilide wushu´d, ka mindfulnessi.

Tean õpingutest Hiinas ja Taiwanil, et inimene võib targa keha/meele korralduse juures tervelt ning rõõmsalt elada 100-120 (või rohkem!) aastani.

Arvan, et väga tähtis on õnnelik olla, hoolimata väljakutsetest või pingetest. Just seepärast ongi mu lemmiklaul Bobby Mcferrinilt: „Be happy!“. See on võimalik!