Dr Helen Kadastik

Dr Helen Kadastik

Psühhiaater

Helen Kadastik on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna (2004) ning läbinud psühhiaatria residentuuri (2013). Ta käib ennast iga-aastaselt täiendamas suurematel rahvusvahelistel konverentsidel nii Euroopas kui USAs. Helen tegeleb igapäevaselt täiskasvanutega, kellel on erinevad mured, taust, ja eluraskused. Ta tunneb huvi erinevate psüühikahäirete, peamiselt meeleoluhäirete ravi vastu, omades kogemust depressiooni, bipolaarse meeleoluhäire, erinevate ärevushäirete, aga ka psühhootiliste häirete ravis. Helenil on huvi rasedusaegsete ja sünnitusjärgsete psüühiliste probleemide, varasemalt ka sõltuvushäirete vastu.

Tegelen igapäevaselt täiskasvanutega, kellel on erinevad mured, taust, ja eluraskused. Psüühikahäirete ravis tuginen rahvusvaheliselt tunnustatud ravijuhistele, kuid olulisem on inimlik kontakt patsiendiga, loominguline individuaalne lähenemine arvestades inimese soove, vajadusi, probleemide olemust ja võimalusi.

Teenuseosutamise vanusepiir

  • Alates 16. eluaastast

Töökeeled

  • Eesti
  • Inglise

Haridus

2004 – 2013
Tartu Ülikool, psühhiaatria residentuur
1998 – 2004
Tartu Ülikool, arstiteaduskond
1992 – 1998
Tartu Miina Härma Gümnaasium
1986 – 1992
Tartu Kivilinna Gümnaasium

Töökogemus

2020 – …
Confido Meditsiinikeskus, psühhiaater
2014 – 2021
SA TÜ Kliinikumi psühhiaatriakliiniku üldpsühhiaatria osakonna psühhiaater
2017 – 2018
Tervisekeskus Katriito OÜ, psühhiaater
2013 – 2014
Keuruu Juurikkaniemen psühhiaatriahaigla, psühhiaater
2004 – 2013
SA TÜ Kliinikum, Lõuna Eesti Haigla psühhiaatriakliinik, Põhja-Eesti Regionaalhaigla. psühhiaatriakliinik, Wismari Haigla arst-resident

Olulised erialased täiendkoolitused

Olen käinud ennast iga-aastaselt täiendamas suurematel rahvusvahelistel konverentsidel nii Euroopas kui USA-s. Olen läbinud kognitiiv-käitumusliku teraapia alg- ja jätkukoolituse, ning skeemiteraapia algkoolituse.

Kuulumine erialaorganisatsioonidesse

  • Eesti Arstide Liit
  • Eesti Psühhiaatrite Selts

Meditsiinilised huvipunktid

Tunnen huvi erinevate psüühikahäirete, peamiselt meeleoluhäirete ravi vastu. Mul on kogemus peamiselt depressiooni, bipolaarse meeleoluhäire, erinevate ärevushäirete, aga ka psühhootiliste häirete ravis. Tunnen huvi rasedusaegsete ja sünnitusjärgsete psüühiliste probleemide, varasemalt ka sõltuvushäirete vastu. Oman ülevaadet erinevatest psühhoteraapiatest ning mind huvitab psühhoanalüütiline teraapiasuund.

Iseendast

Tööst vabal ajal meeldib mulle raamatuid lugeda, filme vaadata, käia teatris, reisida ja tantsida. Laen ennast maal looduses olles, pere, ja sõpradega aega veetes.