Confido tuletab meelde: II doosiga vaktsineerimine toimub 12.-13 juunil!

08.06.2021

2.-4. aprillil vaktsineeriti Sõle Spordihoones ja 3.-4. aprillil Rakvere Aqva Spa konverentsikeskuses inimesi COVID-19 vastu. 12.-13 juunil oodatakse kõiki sel ajal esmavaktsineerituid samasse kohta oma teist vaktsiinidoosi saama.

Vaktsineerimiskeskused Tallinnas Sõle Spordihallis ja Rakveres Aqva Spa konverentsikeskuses on avatud laupäeval ja pühapäeval kell 9-19. Kõikidele inimestele broneeriti esmavaktsineerimisel käimisel teise vaktsiinidoosi saamise aeg, mille alusel toimub nädalavahetusel kogu vaktsineerimiskorraldus.

„On väga oluline, et inimesed, kes on ühe vaktsiinidoosi saanud, tuleksid ka teist doosi saama.  Vaktsineerimiskuur tuleb lõpuni viia, sest maksimaalne kaitse tekib kahedoosilise vaktsiini puhul alles pärast teist vaktsiinidoosi,“ kommenteeris Confido vaktsineerimis- ja testimistegevuse juht Liis Ader. Vaktsineerimiskeskuses saavad soovijad vaktsineerimispassi lasta ka vaktsineerimist tõendava kande teha. 

Vaktsineerimiskeskusesse on oluline kohale tulla broneeritud ajaks ning aega tuleks varuda kokku umbes 30 minutit. „Saabudes patsient registreeritakse dokumendi alusel, vajadusel nõustatakse ja antakse vaktsineerimiseks vajalik lisainfo. Seejärel teostab väljaõppinud õde vaktsineerimise õlavarrelihasesse. Sujuva vaktsineerimise tagamiseks on soovituslik riietuda nii, et õlavart oleks kerge paljastada. Vaktsineerimisejärgselt peab patsient 15 minutit puhkealal veetma, et olla jälgimisel võimalike kõrvalnähtude ja vastureaktsioonide suhtes,“ kirjeldas Ader.

Kogu lisainfo Confido vaktsineerimiskorralduse kohta on kättesaadav: https://www.confido.ee/covid-19-vaktsineerimine.