Confido Meditsiinikeskus avas kiirkliiniku Rocca al Mare kaubanduskeskuses

12.04.2021

Confido Meditsiinikeskus investeeris kiirkliinikute võrgu laiendamisesse ning avas neljanda kiirkliiniku, mis asub Tallinnas Rocca al Mare kaubanduskeskuses. Kliinikusse saab tervisemurede korral pöörduda ka õhtuti ning nädalavahetustel. Kaubanduskeskustele kehtivate piirangute ajal on kiirkliinik avatud keskuse lahtiolekuaegadel.

Confido kiirkliinikud on innovaatilised ja Euroopas ainulaadse kontseptsiooniga tervishoiuasutused erinevate tervisemurede lahendamiseks.

„Meie eesmärk on teha tervishoiuteenus abivajajatele kättesaadavamaks,“ ütles Confido Kiirkliinikute juht Lenne Rätsep. „Näeme ja kogeme kõik, et arstid ja õed töötavad oma võimete piiril. Plaaniline ravi on piiratud, erakorralise meditsiini osakonnad ja kiirabi üle koormatud, perearstid samuti. Kiirkliinik saab anda oma panuse, et kergemate ning kiiremate tervisemurede puhul osa koormusest enda peale võtta, ja teha seda ka õhtuti ning nädalavahetusel.“

Rocca al Mare kiirkliinikus on viis vastuvõtutuba, kus pakutakse üld- ja eriarstiabi ning õendusabi teenuseid, lisaks hakatakse tulevikus pakkuma esteetilise meditsiini teenuseid. Kiirkliinikusse saab pöörduda kergemate vigastuste või halva enesetundega, terviseuuringuteks, vaktsineerimiseks, toitumis- või sõltuvusalaseks nõustamiseks või muu meditsiinilise nõu saamiseks. Samuti saab kiirkliinikus teha reisimiseks vajalikku COVID-19 testi. Testima on oodatud ainult nakkushaiguse tunnusteta inimesed. Kui inimene kahtlustab endal COVID-19 viirust, tuleb koheselt pöörduda oma perearsti poole.

Rocca al Mare keskuse juhi Kristjan Maaroosi sõnul on Confido kiirkliiniku avamine esimene samm keskuse uuendamise teel, mille käigus suurendatakse kaubanduspindade arvelt erinevate teenuste mahtu. „Tervishoiuteenused on tulevikus meie keskuses järjest kasvava tähtsusega. Selline areng vastab ka Cityconi stateegiale liikuda klassikaliste kaubanduskeskuste ärimudeli juurest mitmekülgsemate kogukonnakeskuste suunas. Klientide seisukohalt on kaubanduskeskus tervishoiuteenuste tarbimiseks väga mugav – meil on tasuta parkimine ja ka muud teenused ning kaubad sama külastuse käigus kättesaadavad. Meil on väga hea meel, et meie esimene tervishoiuteenuseid pakkuv üürnik on just Confido Kiirkliinik, kes on selles valdkonnas vaieldamatu teerajaja,” lisas Maaroos.

Confido kiirkliinikud asuvad Tallinnas lisaks Rocca al Mare kaubanduskeskusele ka Lasnamäe Centrumis ja Nautica keskuses. Kiirkliinikud on avatud seitse päeva nädalas vastavalt kaubanduskeskuste lahtiolekuaegadele.

„Kõige sagedamini pöördutakse praegu kiirkliinikutesse kahtlemata COVID-19 reisieelseks testimiseks,“ ütles Rätsep. „Samuti tullakse arsti üldiseks konsultatsiooniks, mootorsõidukijuhi tervisekontrolliks, vaktsineerimiseks nt puukentsefaliidi vastu, sünnimärgi uuringuks, kõrvaloputuseks ja retsepti pikendama.“

Kiirkliinikute tasulisele vastuvõtule saavad tulla mis tahes perearstinimistusse kuuluvad või üldse ilma perearstita patsiendid. Vastu võetakse nii täiskasvanuid kui ka lapsi Tervisekassa ravikindlustuse olemasolust sõltumata. Tavaolukorras pole kiirkliinikutesse vaja aega ette registreerida, kuid tulenevalt viiruse levikust on eelregistreerimine praegu vajalik nii patsientide kui ka kliiniku personali turvalisuse huvides ning selleks, et tagada vastuvõtt igasuguse ootamiseta.

Confido Kiirkliinikud on käivitanud ka tasulise nõuandeliini 1500, kust on võimalik saada põhjalikku ja professionaalset terviseabi. Telefonile vastavad arstid ning õed, kes viivad läbi nõustamisi ning teevad vajadusel ka koduvisiite, lisaks pikendavad retsepte ja avavad haiguslehti.

Confido Healthcare Groupi kuuluvad erinevate kaubamärkide all teenuseid pakkuvad kliinikud: värskelt avatud Confido Kirurgiakeskus; pere-, üld- ja eriarstiabi pakkuv Confido Meditsiinikeskus, kaubanduskeskustes asuvad Confido Kiirkliinikud, Confido Vaimse Tervise Keskus, Confido Sõltuvusravikeskus, töötervishoiule keskenduv Confido Töötervishoid, radioloogiateenuseid osutav Confido Radioloogiakeskus, Confido Laserravikeskus ja Confido Esteetilise Meditsiini Keskus. Lisaks kuulub gruppi Perearsti Nõuandeliin OÜ, mis haldab perearsti nõuandetelefoni 1220. Kokku koondavad grupi ettevõtted rohkem kui kahtsada erinevat terviseteenuse pakkujat.