Probleemne nahk

Uuringud

Nahavähk ja melanoom on õigeaegse diagnostika ja raviga varajases staadiumis ravitavad. Selleks on väga oluline regulaarselt jälgida oma nahal toimuvaid muutusi. Melanoom võib tekkida kõikides kehapiirkondades, arenedes välja olemasolevast sünnimärgist või olla uues, kiiresti kasvavas ja muutuvas pigmendilaigus. Melanoomi ja nahavähi varajaseks avastamiseks kasutatakse nii Confidos kui ka kogu maailmas dermatoskoopiat.

Oluline teada

 • Sünnimärgi kontroll-uuringule võid tulla ilma arsti suunamiseta.
 • Uuringuid teeme nii lastele kui ka täiskasvanutele.

Akne nahauuring (e-akne)

E-akne nahauuring on lihtne ja mugav uuring, mille käigus tehakse vistrikega kaetud probleemsest nahast pildid kogenud nahaarstile telekonsultatsiooni abil distantsilt hindamiseks ja raviplaani koostamiseks. Akne distantsilt hindamine on usaldusväärne, sest lisaks piltidele aitab arstil ravisoovituste otsuseid teha süsteemne ülevaade sinu tervise- ja ravi ajaloost ning aknet mõjutavatest teguritest.

Uuringu tulemusena saad paar päeva peale uuringut nahaarsti personaalsed soovitused, ja aknest paranemise raviplaani, kuidas oma aknet ravida ja nahka hooldada, millist ravimeetodit kasutada ning vajadusel soovitused kui sageli on vaja teha professionaalseks aknehooldusteks, mis kombineerituna akneraviga tagab tõestatult parimad tulemused. Ühtlasi antakse soovitused järgmise uuringu teostamise kohta.

Täida küsimustik enne uuringule tulekut

On väga oluline, et täidaksid enne uuringut oma harjumusi, geneetikat ja eelnevat ravi puudutava küsimustiku. Selle abil mõistame vistrike tekkepõhjuseid ja saame arvestada senise raviga.


Meie keskuses tehakse lisaks:


Uuringu maksumus 45 €
Uuringu kestus kuni 30 minutit
Laura Nulk

Laura Nulk

Terviseõde Õest lähemalt »

Millal ja kellele uuringut soovitame?

 • Kui nahal esinevad kasvavad ja muutuvad sünnimärgid (veritsus, sügelus, suurenemine)
 • Kui on kahtlus mõne aja jooksul väliselt muutunud sünnimärgi osas (nt asümmeetriline, teistest erinev märk)
 • Inimestele, kes on kasutanud või kasutavad regulaarselt solaariumi
 • Inimestele, kes käivad tihti päikesereisidel ja saavad suuri UV-doose


Sünnimärgi uuring Dermtest (kuni 3 sünnimärki)

Melanoom on pigmentitootvatest rakkudest arenenud pahaloomuline nahakasvaja, kuid varakult avastades ravitav. Sünnimärgiuuring Dermtest on lihtne, mugav ja usaldusväärne teledermatoskoopia uuring, mille käigus tehakse sünnimärgist või nahamoodustisest suure suurendusega ülesvõte nahaarst-onkoloogile diagnostikaks.

Uuringuga selgub, kas sünnimärgis on tunnuseid, mis viitavad nahavähile, melanoomile või nende tekkele ning vastavalt sellele otsustatakse, kas sünnimärk tuleb laboriuuringuks eemaldada või on vaja edasi jälgida.

Regulaarse jälgimise vajalikkuse korral saadame Sulle meeldetuletuse, kui järgmise uuringu aeg on saabunud. Teeme uuringut nii täiskasvanutele kui ka lastele. Esimese sünnimärgi uurimine 35 eurot, iga järgnev sünnimärk 15 eurot.

 • Enne uuringule tulekut mõtle läbi, milliseid nahamoodustisi või sünnimärke soovid lasta uurida.
 • Tavaliselt pildistatakse uuringu raames 1–3 sünnimärki. Tegemist ei ole kogu keha uuringuga, kus uuritakse korraga palju sünnimärke.
 • Küsi nõu ka uuringut läbiviivalt spetsialistilt, kuid palja silmaga vaadates ei ole enamasti võimalik sünnimärgi kohta lõplikku hinnangut anda.
 • Tulemused saame paari päeva jooksul, misjärel anname Sulle tulemustest koos soovitustega teada.
Uuringu maksumus alates 35 €
Uuringu kestus 15-30 minutit

Hulgisünnimärkide nahauuring (dermatoskoopia)

Kogu keha nahauuringut teostab nahaarst dr Pender eesmärgiga otsida hulgaliselt sünnimärkidega kaetud nahalt muutusi, mis on ebatüüpilised või haiguskahtlased.

Haiguskahtlaste sünnimärkide leidmisel annab arst nõu täiendavate uuringute vajalikkuse osas, kas sünnimärk tuleb laboriuuringuks eemaldada või on vaja neid edasi jälgida. Ühtlasi annab doktor soovituse, kuidas ja millise sagedusega ise oma nahka jälgida ning kui sageli oleks vaja nahauuringut korrata.

Millal ja kellele uuringut soovitame?

 • Kui nahal on hulgaliselt sünnimärke ja pigmentlaike, mis kasvavad või muutuvad
 • Kui lähisuguvõsas on esinenud pahaloomulisi nahakasvajaid

Hea teada uuringu kohta

 • Tegemist on hulgisünnimärkide uuringuga, mille raames uuritakse korraga mitmeid sünnimärke. Kui uurida on vaja 1-3 sünnimärki, vali sünnimärgi uuring Dermtest
 • Tulemused koos soovitustega saad kohe teada
Uuringu maksumus 65 €
Uuringu kestus kuni 30 minutit
Dr Kristi Pender

Dr Kristi Pender

Nahaarst, dermatoveneroloog Doktorist lähemalt »