Kristi Kuura

Kristi Kuura

Raseduskriisi nõustaja

Kristi Kuura on läbinud psühholoogilise nõustaja kutseõppe Professionaalse Psühholoogia Erakoolis ning raseduskriisi nõustaja väljaõppe Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis. Tegutsenud raseduskriisi nõustajana alates aastast 2006. Eesti Raseduskriisi Nõustajate Seltsi liige ja asutaja (2014), raseduskriisi nõustaja kutsekomisjoni liige (2018). Erialase kvalifikatsiooni säilitamiseks täiendab end iga-aastaselt erinevatel psühhoteraapia- ja nõustamistehnikate alastel koolitustel ja seminaridel. Läbinud pereteraapia, lahenduskeskse lühiteraapia ja traumateraapia algkursused, psühhoanalüütilise psühhoterapeudi väljaõppe koolituse teoreetilise kursuse jpm.

Broneeri aeg

Spetsialist: Kristi Kuura

Otsi vabasid aegasid
Mind on alati huvitanud raseduse, sünnituse, naiseks olemise ja emaks kasvamisega seonduvad teemad. Otsides nõustaja töös väljundit, jõudsin aastaid tagasi naistele ja peredele suunatud nõustamisteenuse loomise alguse juurde. Vastavalt kliendi probleemile, kasutan nõustamisprotsessis erinevaid teaduspõhiseid tehnikaid ja meetodeid, toetudes raseduskriisi nõustaja väljaõppele, lahenduskesksele lühiteraapiale ja psühhoanalüütilise psühhoteraapia alastele teadmistele.

Töökeeled

  • Eesti
  • Vene

Haridus

2006 – 2007
Tallinna Tervishoiu Kõrgkool, raseduskriisi nõustaja väljaõpe
1997 – 2001
Professionaalse Psühholoogia Erakool, psühholoogilise nõustaja kutseõpe
1991 – 1996
Tartu Ülikool, filosoofiateaduskond
1978 – 1989
Tallinna 1. Keskkool

Töökogemus

2021 – …
Confido Meditsiinikeskus, raseduskriisi nõustaja
2018 – …
OÜ Meeleruum, psühholoogiline nõustaja
2006 – …
AS Ida-Tallinna Keskhaigla naistekliinik, raseduskriisi nõustaja

Olulised erialased täiendkoolitused

Erialase kvalifikatsiooni säilitamiseks täiendan end iga-aastaselt erinevatel psühhoteraapia- ja nõustamistehnikate alastel koolitustel ja seminaridel. Olen läbinud pereteraapia, lahenduskeskse lühiteraapia ja traumateraapia algkursused. 2018.a omandasin ühe traumateraapia meetodi (EFT) praktiku väljaõppe. Olen täiendanud end Tallinna Ülikooli magistrantuuris organisatsioonipsühholoogia valdkonnas, läbinud psühhoanalüütilise psühhoterapeudi väljaõppe koolituse teoreetilise kursuse. Erialaste teadmiste kõrval toetavad minu arengut praktilised õpetused teadvelolekust ja erinevatest joogapraktikatest.

Kuulumine erialaorganisatsioonidesse

  • Eesti Raseduskriisi Nõustajate Seltsi liige, asutaja (2014)
  • Raseduskriisi nõustaja kutsekomisjoni liige (2018)

Meditsiinilised huvipunktid

Tunnen huvi arengu- ja perepsühholoogia, naise vaimse tervise ja heaolu määravate tegurite vastu. Huvitun sünnituskogemuse ja sünnitusjärgse toimetuleku ning vanemliku rolliga kohanemise seostest.

Iseendast

Veedan meeleldi aega looduses, pere ja sõprade ringis. Armastan lugeda, naudin head teatrit, foto- ja filmikunsti. Mind maandab kõndimine, jooga ja tantsimine.