Naha ravi

Confido Meditsiinikeskuse dermatoloogid ja laserarstid pakuvad üle 150 teenuse igasuguste nahahaiguste diagnoosimiseks ja raviks. Teostame kõiki protseduure maailmatasemel Lumenis ™ lasersüsteemidega ja oleme Balti riikides lasermeditsiini valdkonnas tunnustatud eksperdid.

Valige allolevast rippmenüüst sobiv teenus

  Venitusarmide eemaldamine

  Näita vabasid aegasid

  Venitusarmid on naha armilised muutused, mis tekivad nahasiseste mikrorebendite tõttu raseduse, kehakaalu järsu kõikumise, hormonaalsete muutuste ja naha liigse venituse korral. Venitusarmide eemaldamine on muutunud võimalikuks tänu lasermeditsiinile.

  Venitusarmide täielik või peaaegu täielik eemaldamine on võimalik seetõttu, et ilmusid fraktsioneeritud laserid. Eesti esimese lasermeditsiini keskuse Confido laserravi arstid tegelevad venitusarmide eemaldamisega 2002. aastast. Selles valdkonnas on meil kogunenud ja süstematiseeritud suur kogemuste pagas. 2018. aastast on meie kliinikus venitusarmide eemaldamiseks eraldi aparatuur.

  Venitusarmide ravi

  Venitusarmide tekkimise põhjused:

  • Rasedus, sünnitused
  • Kehamassi järsud muutused
  • Organismi hormonaalsed ümberkorraldused
  • Naha liigsed venitused
  • Pärilik eelsoodumus
  • Anaboolsete ja kortikosteroidide kasutamine

  Naistel on venitusarmide tekkimise kõige sagedamad põhjused rasedus ja sünnitused. Venitusarmid tekivad ka meestel ja on sageli seotud profispordiga. Venitusarmid võivad tekkida juba alates 15. eluaastast. Soodumus venitusarmide tekkeks pärandub geneetiliselt.

  Tavaliselt ei kujuta venitusarmid endast ohtu tervisele, siiski võivad need olla raskete haiguste sümptomid, eriti kui venitusarmid tekkisid esimest korda täiskasvanueas.

  Venitusarmid põhjustavad tõsist psühholoogilist ebamugavust ja halvendavad elukvaliteeti, sest need on ebaesteetilised ning neid on raske peale riiete millegagi maskeerida.

  Venitusarmide kõige sagedamad paikmed:

  • Venitusarmid kõhul nabapiirkonnas
  • Venitusarmid kõhu külgedel
  • Venitusarmid puusadel
  • Venitusarmid rinnal
  • Venitusarmid tuharatel
  • Venitusarmid säärtel
  • Venitusarmid seljal
  • Venitusarmid õlgadel

  Venitusarmid esinevad muudes kohtade harvem. Venitusarmide tavaline värv on valgest kuni punakaslillani. Peaaegu alati on venitusarmid ebaühtlaselt pigmenteerunud ja eristuvad ümbritsevast nahast, kuid päevituvad ümbritseva nahaga võrdselt.

  Erinevate piirkondade venitusarmid erinevad oma struktuuri poolest ka ühel inimesel, mida arst ravimisel arvestab. Noorteks nimetatakse venitusarme, mis tekkisid vähem kui 6 kuu eest, küpsemaid venitusarme nimetatakse vanadeks.

  Venitusarmide tüübid:

  • Hüpotroofilised venitusarmid (–kude)
  • Normotroofilised venitusarmid (nahaga samas tasapinnas)
  • Hüpertroofilised venitusarmid (+kude)
  Venitusarmide korrigeerimine

  Venitusarmide eemaldamine laseriga

  Kui venitusarmid on juba tekkinud, siis ei kao nad kahjuks ise. Nii nagu tavalised armid meie kehal, ei kipu ka venitusarmid iseenesest taanduma. Kuid laserprotseduuridega saab neid märgatavalt vähendada ja muuta nad praktiliselt märkamatuks.

  Confido laserravis kasutatakse venitusarmidest vabanemiseks mitte üht, vaid paljusid lasermeetodeid. Venitusarmide eemaldamiseks kasutame tänapäevaseid laseraparaate:

  • Lumenis Ultra Pulse Encore
  • DEKA nanofractional CO2 laser
  • Q-switched Nd:Yag laser
  • Lumenis M22
  • Lumenis ResurFx

  Konkreetse meetodi või nende kombinatsiooni valib arst sõltuvalt venitusarmide paikmest, staadiumist, tüübist ja patsiendi individuaalsetest eripäradest. Meetodid valitakse olenevalt patsiendi vanusest ja anamneesist, venitusarmide tüübist ja staadiumist, kaasuvate haiguste olemasolust, naha seisundist, venitusarmide pigmentatsioonist, veresoonte olemasolust armides ning teistest teguritest.

  Enne protseduuri

  Enne protseduuri viiakse läbi täielik üksikasjalik konsultatsioon, mille käigus saab patsient kogu vajaliku teabe. Protseduure ei tehta värske päevituse või põletikuliste muutustega nahal.

  Venitusarmide laseriga eemaldamise protseduur

  Kõige sagedamini kasutatav meetod on venitusarmide eemaldamine fraktsioneeritud laseriga (venitusarmide laserlihvimine). Venitusarmide ravis see protseduur:

  • on efektiivne, sageli on tulemusi näha juba pärast esimesi protseduure;
  • sellel on orgaaniline rehabilitatsiooniperiood;
  • sellel on nahka noorendav ja pingutav toime;
  • on mugav;
  • on ohutu.

  Venitusarmide fraktsioneeritud laseriga eemaldamise protseduuri ajal tehakse nahale tuhanded madalad mikroavaused ning käivitatakse naha taastumise protsess ja kollageeni süntees. Selle tulemusena nahk pinguldub, muutub tihedamaks ja elastsemaks, kaob lõtvus, venitusarmid vähenevad tuntavalt iga protseduuriga ning muutuvad üha vähem märgatavateks.

  30–50 minutit enne protseduuri kantakse nahale anesteetikum. Protseduur ise kestab tavaliselt 5–20 minutit, pärast protseduuri pannakse nahale side.

  Pärast protseduuri

  Pärast fraktsioneeritud laserlihvimist taastub nahk 1–2 nädala jooksul.

  Patsiendile antakse individuaalsed soovitused töödeldud naha hooldamiseks (reeglina ei tohi naha pinda märjaks teha kahe päeva jooksul, regulaarselt tuleb peale kanda dekspantenooli või muud soovitatud vahendit, kahe nädala jooksul vältida basseinis, saunas, solaariumis käimist, massaaži, päevitamist ja intensiivset sportimist, kasutada päikesekaitsekreemi).

  Venitusarmide laseriga eemaldamise kuur

  Järgmine protseduur määratakse 4–8 nädala pärast, kogu venitusarmide eemaldamise kuur koosneb keskmiselt 4–9 laserprotseduurist sõltuvalt nahakahjustuse raskusest ja organismi individuaalsest eripärast.

  Vajaduse korral võib arst soovitada raviprotsessi lisada täiendavaid meetodeid (näiteks pigmendi eemaldamiseks armidest).

  Ravikuur ei kehtesta patsiendi tavapärasele eluviisile suuri piiranguid ja seda võib teha ükskõik millisel aastaajal, kuid arsti soovitusi tuleb rangelt järgida.

  Korduma kippuvad küsimused venitusarmide eemaldamise kohta laseriga

  Küsimus: Kas venitusarme on võimalik eemaldada nii, et naha sisse ei jää mingeid jälgi?

  Arsti vastus: Täpne vastus on ei. Venitusarm on sidekoeline arm naha sees, seetõttu jääb isegi ideaalse välise kosmeetilise tulemuse korral arm sügavale naha sisse sageli alles, ehkki palja silmaga ei ole venitusarmid märgatavad.

  Küsimus: Kui eemaldasin venitusarmid ja rasestusin taas, kas need ilmuvad siis uuesti?

  Arsti vastus: Seda ei tea. Venitusarmid on meie naha kaitsemehhanism, mikrorebendite abil saab nahk vältida täielikku rebenemist. Seetõttu võivad venitusarmid raseduse, järsu kaalutõusu või ägedate hormonaalsete häirete korral uuesti tekkida. Kui te siiski läbisite venitusarmide eemaldamise kuuri, muutus teie nahk elastsemaks ja tõenäoliselt tekib uusi venitusarme vähem.

  Küsimus: Ma juba eemaldasin üks kord venitusarmid pärast esimest rasedust. Kas seda protseduuri võib uuesti teha pärast teist sünnitust?

  Arsti vastus: Jah. Protseduuride kuuri võib teha mitu korda.

  Küsimus: Kas see on valus?

  Arsti vastus: Ei, protseduur on valutu. 40 minutit enne protseduuri kantakse nahale anesteetikum.

  Küsimus: Kas tulemus jääb püsima või on vaja hiljem protseduure korrata?

  Arsti vastus: Protseduuri tulemus on püsiv ja venitusarmid ei kordu, kui patsient ei hakka kaalus juurde võtma, ei rasestu ja tal ei esine hormonaalseid ümberkorraldusi.

  Küsimus: Teistes kliinikutes on venitusarmide eemaldamise hind kõrgem. Miks teil on odavam?

  Arsti vastus: Venitusarmide probleem on väga ebamugav, eriti naistele. Me soovime muuta selle tähtsa teenuse järjepidevaks, mistõttu soetasime 2018. aastal selle jaoks eraldi aparatuuri. Me loodame, et patsientide pideval olemasolul saame hoida hindu madalal, et võimalikult paljud naised saaksid naasta tavapärasesse ellu, kaunite kleitide juurde, mis neile meeldivad.

  Venitusarmide eemaldamine
  Laserravi arsti konsultatsioon
  65 €
  Laserravi õe konsultatsioon
  35 €
  Venitusarmide eemaldamine reitel (1 protseduur)
  150 – 350 €
  Venitusarmide eemaldamine puusadel (1 protseduur)
  150 – 350 €
  Venitusarmide eemaldamine kõhul (1 protseduur)
  150 – 350 €
  Venitusarmide eemaldamine rindadel (1 protseduur)
  150 – 350 €
  Venitusarmide eemaldamine tuharatel (1 protseduur)
  150 – 350 €
  Venitusarmide eemaldamine säärtel (1 protseduur)
  150 – 350 €
  Tuimestus armide eemaldamiseks
  15 €

  Broneeri aeg online’is

  Teenus: Venitusarmide eemaldamine

  Otsi vabasid aegasid