Valud ja närvisüsteem

Protseduurid

Kroonilise valu põhjuste uurimine on mõnikord aeganõudev ning valu raviskeem on tihti kompleksne. Igale inimesele püütakse leida personaalselt sobivaim raviskeem.

Kuna keerulisematel juhtudel pole olemas ühte imeravimit, tuleb mõnikord raviskeemi kombineerida erinevaid protseduure.

Confidos teostatakse närviblokaade, samuti liigestesiseseid süstimisi erinevate ravimitega. Dr Toomas Toomsoo kasutab migreenihoogude käes kannatajatele, kellele tavapärasemad ravimeetodid ei sobi või mõju, ühe ravimeetodina Botoxi süste.

Oluline teada

 • Närviblokaadi vajaduse otsustab arst konsultatsioonil ja teostab selle kas vastuvõtul või lepib kokku uue sobiva vastuvõtuaja.
 • Liigesesisese süstimise vajalikkuse otsustab arst konsultatsioonil ja teostab selle kas vastuvõtul või lepib kokku uue sobiva vastuvõtuaja, Botoxi süstimise vajalikkuse hindab neuroloog valuravi raames oma konsultatsioonil.
 • Protseduuride hind ei sisaldu arsti konsultatsiooni hinnas.

Närviblokaad

Närviblokaad on paikse valutustamise meetod, mille korral süstitakse tuimastit või hormooni närvi ümbrusse või närvi endasse.  Närviblokaadi kasutatakse valitud juhtudel ajutiseks valu vaigistamiseks, põletiku või turse leevendamiseks, ent ka diagnostilisel eesmärgil, et selgitada valu võimalikku lähtekohta.

Blokaad võib olla ühekordne protseduur, kuid osalise või lühiajalise toime korral võidakse teha närviblokaadi ka korduvalt.

Närviblokaadi vajaduse üle otsustab meie neurokirurg ning kui see on vajalik, tehakse protseduur tema konsultatsiooni käigus. Neurokirurgi konsultatsiooni hind on 150 eurot.

Aega broneerima

Block

Head

Botoxi süstimine

Paljudele kroonilise migreeni käes kannatajatele tavapärased ravimeetodid ei mõju. Eeskätt neile võivad arstid soovitada iluprotseduuride vahendina tuntud Botoxi süstimist pea piirkonda. Botox pole kroonilise migreeni ravis esimene valik. Kui tabeletiravi tõesti ei mõju, tekivad kõrvalnähud või muud probleemid, mis takistavad tablettide võtmist, alles siis võib arst soovitada süstimist. Eelnevalt on ilmtingimata vaja arsti ja patsiendi vaheline koostöö ja veendumus, et see on sobivaim ravi.

Confidos otsustavad protseduuri vajalikkuse ja teostavad süstimise neuroloogid dr Toomas Toomsoo ja dr Katrin Põld. Hind sõltub süstimise ulatusest ja vajadusest, arst teavitab ja informeerib patsienti enne protseduuri.

 • Botoxiga kroonilist migreeni ravides tehakse patsiendile pea- ja kuklapiirkonda süstid, mis halvavad impulsside närvidelt lihastele ülekandmise – see tekitab lihaste lõõgastumise.
 • Kõrvalmõjudena võivad süstimise piirkonda tekkida verevalumid. Allergiline reaktsioon on väga harv.
 • Migreenivastase mõju hindamiseks on vaja vähemalt kolme ravikuuri.
Aega broneerima

Liigesesisene Synvisc süstimine

Liigesesisest süstimist kasutatakse liigesehaiguste (osteoartroosi) ravis. Liigesevaevuste leevendamiseks on vahel vaja viia liigesesse ravimeid. Teatud juhtudel süstime haigesse põlveliigesesse hüaluroonhappe baasil valmistatud geeli-laadset vahendit Synvisc või Synvisc One.

Hüaluroonhape on looduslikult esinev molekul, mis toimib liigeses määrde ja polstrina. Süsti tulemusena valu ja ebamugavustunne väheneb ning liigese liikumine muutub ulatuslikumaks. Kiireneb liigese paranemine.

Synvisc protseduuri soovitame inimestele, kes aktiivselt ja igapäevaselt kasutavad kahjustatud liigest. Protseduur on kasulik artroosi puhul ja kõigis liigeskahjustuste staadiumites.

 • Synvisc
  Synvisc süstitakse kuni kolm korda vastavalt vajadusele. Valuvaba periood kestab kuni 12 kuud. Süsti hind on 125 eurot.
 • Synvisc One
  Synvisc One süstitakse üks kord. Valuvaba periood kestab kuni 12 kuud. Süsti hind on 295 eurot. 
Protseduuri maksumus 125-295 €
Protseduur kestab 15-25 minutit
Aega broneerima

Kuidas läbi viiakse?

 • Kõigepealt puhastatakse nahk süste piirkonnas, seejärel punkteeritakse liigest nõelaga, mille kaudu viiakse ravim liigesesse.
 • Lokaalset tuimestust protseduuri teostamiseks kasutada ei ole vaja.
 • Süstekohale asetatakse plaaster ning vajadusel lisatakse rõhkside.
 • Plaastrit ja/või sidet tuleb peal hoida vastavalt arsti soovitusele või vähemalt 24 tundi.


Hea teada

 • Liigesesüstile tulles peab nahk olema puhas (vältige eelnevalt õlide-kreemide kasutamist).
 • Pärast protseduuri võib liigest vabalt liigutada ning käele-jalale toetuda.
 • Väga harva võib liigeses tekkida infektsioon või veritsus. Kui siiski tekib valu, liigese ümbruse punetus ja turse ning tõuseb palavik, pöördu kindlasti ja viivitamata süsti teinud arsti juurde järelkontrolli.

Hands

Karpaalkanali ultraheli

Karpaalkanali- ehk randmekanalisündroom on läbi randmekanali kulgeva närvi pitsumise tagajärjel tekkiv sündroom. Kõige sagedamini esineb sündroomi keskealistel naistel. Sündroomile on iseloomulik pöidlapoolsete sõrmede valu ja tuimus, mis süveneb öösiti. Diagnoosimiseks on väga oluline iseloomulike vaevuste esinemine ning diagnoosi täpsustamiseks on vajalikud uuringud.

Confidos teostatakse karpaalkanali sündroomi diagnoosimiseks karpaalkanali ultraheli. Uuringul vaadeldakse, mõõdetakse ja hinnatakse karpaalkanali piirkonda, ultraheli abil ilmnevad muutused kanalit ümbritsevates kudedes ja n. medianus´e turse.

Ultraheliuuringu vajalikkuse üle otsustab arst konsultatsiooni ajal ja uuring teostatakse Confidos kohapeal.

Uuringu maksumus 40 €
Uuringu kestus 15-30 minutit