Valud ja närvisüsteem

Närvisüsteemiga seotud probleemid annavad endast sageli märku valudega peas, seljas või mõnes muus kehapiirkonnas. Kuna nende probleemide põhjused on sageli komplekssed, pole valude põhjuste tuvastamine alati lihtne. Probleemidest vabanemine nõuab enamasti aega ning järjepidevust.

Confidos töötab terve meeskond, kelle iga liige on oma valdkonna tippspetsialist. Sõltuvalt probleemist saavad Sind aidata meie arstide meeskonda kuuluvad perearstid, neuroloog, neurokirurg, unearst. Tihti aga on parima ravitulemuse saamiseks vaja kombineerida lisaks arstlikele tegevustele füsioteraapiat, taastusravi või nõelravi ja idamaade teraapiaid. Püüame igale patsiendile leida sobiva ravi- ja tegevusprogrammi, et parandada tema elukvaliteeti ja muuta tema elustiili aktiivsemaks.

„Minu eesmärk on haigus üles leida või aidata inimesel aru saada, et neuroloogilist haigust ei ole. Kui haigus on olemas, leian ravimeetodi ja vaevuseid leevendavad soovitused igapäevaeluks,“ ütleb neuroloog dr Toomas Toomsoo.
1

Konsultatsioonid

Confidos töötavad oma eriala tipptegijad – suurte kogemustega peremeditsiini eriarstid, neuroloog dr Toomas Toomsoo ja neurokirurg dr Kahro Tall. Valude uurimiseks soovitame kõigepealt pöörduda meie perearsti poole, kes teeb esmase läbivaatuse ning vajadusel suunab järgmiste spetsialistide vastuvõtule. Enamasti on püsivatele terviseprobleemidele lahendused olemas, ka valudele leiab alati leevendust.

Konsultatsioonidest lähemalt »
2

Teraapiad

Kui kehas tekib ebakõla, millel on kalduvus võimenduda, väljendudes probleemina mingi organi toimimise halvenemises ja valuaistingutena, tuleb hakata otsima lahendusi. Närvihaiguste ja valude ennetamiseks ja leevendamiseks soovitame teraapiaid, massaaži ja erinevaid füüsikalise ravi meetodeid. Kombineerime parima tulemuse nimel klassikalist lääne meditsiini täiendmeditsiini võtetega maailma erinevaist paigust pärit praktikatest.

Teraapiatest lähemalt »
3

Protseduurid

Krooniliste valude raviskeemid on tihti komplekssed. Leiame igale inimesele personaalselt sobivaima raviskeemi, sest paraku ei ole olemas üht imeravimit, mis kaotaks kõik valud.

Seetõttu kombineerime tihtilugu erinevaid protseduure, näiteks närviblokaade, liigestesiseseid süstimisi, Botoxi süste jpm, mis pakuvad leevendust ägedate või krooniliste valude käes vaevlejatele.

Protseduuridest lähemalt »

Ka ravimite liigtarvitamisest võib peavalu saada

Confido Erameditsiinikeskuse neuroloogi dr Toomas Toomsoo sõnul on ravimitest sõltuvusse jääda kergem kui neist loobuda ning seetõttu tuleb arstidel ravimite liigtarvitamisest tingitud peavalusid diagnoosida järjest rohkem.

Inglise keeles on kasutusel termin medication overuse headache ning sellest tulenev lühend MOH. „MOH on tegelikult üsna kerge tekkima. Arvatakse, et peavalu korral tuleb võtta rohkem ravimit, aga ühel hetkel hakatakse seda võtma ka sagedamini.

Inimesed ei pööra sellele tähelepanu, et võtavad ravimit iga päev, küll aga teavad ja märkavad, et võtavad ühe tableti asemel kaks," räägib dr Toomsoo ning lisab, et MOHi esineb üldlevinud arvamuse kohaselt 2-3% inimestest, naistel enam kui meestel. Valu on tugevam hommikul ärgates ja pärast füüsilist pingutust.

Loen lähemalt »

Dr Toomas Toomsoo

Neuroloog Doktorist lähemalt »