Valud ja närvisüsteem

Närvisüsteemiga seotud probleemid annavad endast sageli märku valudega peas, seljas või mõnes muus kehapiirkonnas. Kuna nende probleemide põhjused on sageli komplekssed, pole valude põhjuste tuvastamine alati lihtne. Probleemidest vabanemine nõuab enamasti aega ning järjepidevust.

Confidos töötab terve meeskond, kelle iga liige on oma valdkonna tippspetsialist. Sõltuvalt probleemist saavad Sind aidata meie arstide meeskonda kuuluvad perearstid, neuroloog, neurokirurg, unearst. Tihti aga on parima ravitulemuse saamiseks vaja kombineerida lisaks arstlikele tegevustele füsioteraapiat, taastusravi või nõelravi ja idamaade teraapiaid. Püüame igale patsiendile leida sobiva ravi- ja tegevusprogrammi, et parandada tema elukvaliteeti ja muuta tema elustiili aktiivsemaks.

„Minu eesmärk on haigus üles leida või aidata inimesel aru saada, et neuroloogilist haigust ei ole. Kui haigus on olemas, leian ravimeetodi ja vaevuseid leevendavad soovitused igapäevaeluks,“ ütleb neuroloog dr Toomas Toomsoo.
1

Konsultatsioonid

Confidos töötavad oma eriala tipptegijad – suurte kogemustega peremeditsiini eriarstid, neuroloog dr Toomas Toomsoo ja neurokirurg dr Kahro Tall. Valude uurimiseks soovitame kõigepealt pöörduda meie perearsti poole, kes teeb esmase läbivaatuse ning vajadusel suunab järgmiste spetsialistide vastuvõtule. Enamasti on püsivatele terviseprobleemidele lahendused olemas, ka valudele leiab alati leevendust.

Konsultatsioonidest lähemalt »
2

Teraapiad

Kui kehas tekib ebakõla, millel on kalduvus võimenduda, väljendudes probleemina mingi organi toimimise halvenemises ja valuaistingutena, tuleb hakata otsima lahendusi. Närvihaiguste ja valude ennetamiseks ja leevendamiseks soovitame teraapiaid, massaaži ja erinevaid füüsikalise ravi meetodeid. Kombineerime parima tulemuse nimel klassikalist lääne meditsiini täiendmeditsiini võtetega maailma erinevaist paigust pärit praktikatest.

Teraapiatest lähemalt »
3

Protseduurid

Krooniliste valude raviskeemid on tihti komplekssed. Leiame igale inimesele personaalselt sobivaima raviskeemi, sest paraku ei ole olemas üht imeravimit, mis kaotaks kõik valud.

Seetõttu kombineerime tihtilugu erinevaid protseduure, näiteks närviblokaade, liigestesiseseid süstimisi, Botoxi süste jpm, mis pakuvad leevendust ägedate või krooniliste valude käes vaevlejatele.

Protseduuridest lähemalt »

Karpaalkanali sündroom ehk hiirekäsi

Karpaalkanalisündroom esineb kõige sagedamini keskikka jõudnud naistel ning seda põhjustab randmekanali ahenemise tõttu keskpidisele närvile tekkiv surve. Sageli taanduvad vaevused peale randmele puhkuse andmist, nende püsimisel aga annab hea tulemuse kirurgiline ravi.

Mediaanne ehk keskpidine närv kulgeb randme siseküljelt peopessa läbi randmeluudest ja nende vahel olevast tugevast randmeristisidemest moodustuva randmekanali ehk karpaalkanali. Kui randmekanal aheneb, näiteks trauma, ülekoormuse või põletiku tõttu tekkiva sideme paksenemisest, siis tekib närvile pidev surve.

Selline krooniline surve närvile, mis läheb sõrmedesse ja peopesas olevatesse pöidla lihastesse põhjustabki tundlikkuse ja funktsiooni häireid ehk karpaalkanali sündroomi.

Loen lähemalt »

Dr Toomas Toomsoo

Neuroloog Doktorist lähemalt »