Vaimse tervise õde

Vaimse tervise õde nõustab, õpetab ja konsulteerib patsienti ja tema lähedasi erinevate vaimse tervise probleemide teemal, näieks ärevushäired, meeleoluhäired, depressioon jne. Vaimse tervise õde oskab patsiendile õpetada ka eneseabi võtteid ärevus- või paanikahoogude korral. Tihti on just vaimse tervise õde "peaasjadega" seotud mure puhul esmaseks kontaktiks, sest ta täpsustab ja hindab terviseseisundit, nõustab ning vajadusel suunab edasi psühhiaatri vastuvõtule.

Vali

Aktiivsus- ja tähelepanuhäire test – QbTest

QbTest on objektiivne viis aktiivsus- ja tähelepanuhäire (ATH) kolme põhitunnuse – hüperaktiivsuse, tähelepanu puudulikkuse ja impulsiivsuse – mõõtmiseks lastel, noorukitel ja täiskasvanutel. Seda testisüsteemi kasutatakse diagnoosi toetamiseks ning ravivastuse ja ravi edenemise kindlaks määramiseks.

Testi sooritatakse arvuti ees hinnates tähelepanuvõimet. Kasutades spetsiaalset pulti hinnatakse impulsiivsust ning samaaegselt tähelepanuvõime mõõtmisega, analüüsitakse ka aktiivsuse taset liikumisanduri abil.

Testi viib läbi vaimse tervise õde ning psühhiaater tõlgendab tulemusi ning planeerib koos teiega edasised tegevused. Uuritavatele, kes ei ole ravil Confido Vaimse Tervise Keskuses, väljastame testitulemused paberil.

Testi kestus on 45 minutit ning on kasutatav vanusevahemikus 6-60 eluaastat.

Oluline teada

Testist üksi ei piisa, et vastata küsimusele, kas esineb aktiivsus- ja tähelepanuhäire. Selle jaoks soovitame aktiivsus ja tähelepanuhäire esmast diagnostikat.

Broneeri aeg

Aktiivsus- ja tähelepanuhäire test - QbTest
170 €
kuni 45 minutit

Seda teenust osutame

Confido Meditsiinikeskus
Veerenni 51, Tallinn
Confido Tartu Raatuse kliinik
Raatuse 21, Tartu