Confido Meditsiinikeskuse psühholoogid ja psühhiaatrid

Psühholoogid

Confidos töötavad psühholoogid, kliinilised psühholoogid ja neuropsühholoogid. Psühholoogid tegelevad vaimse tervise probleemide tekke ennetamise, psühholoogilise heaolu ja eneseteostuse toetamisega ning psühholoogilise nõustamisega. Kliinilised psühholoogid tegelevad psüühika- ja psüühikahäirete hindamise ja raviga, kasutades erinevaid testimis- ja psühhoteraapiameetodeid. Neuropsühholoogid tegelevad ajutegevuse ja inimese käitumise vaheliste seoste uurimise, samuti ajukahjustusega kaasnevate häirete ja neuropsühhiaatriliste häirete diagnostika ja raviga.

Teadveloleva vanemlikkuse kursus

Laste kasvatamine on üks kõige suuremaid väljakutseid pakkuv väljund ja võimalus inimese elus. See võib olla väga raske ja väsitav, kuid ka väga suurt rahuldust ja rõõmu toov. Mõnikord aga muutub elu nii kiireks, et laste kasvatamine taandub pelgalt kohustuseks ja kuidagi hakkama saamiseks. Vanemaks olemine on siis lihtsalt üks kohustuslik tegevus lõputus ülesannete nimekirjas, ilma et saaksime enam lihtsalt OLLA KOOS oma lastega. Me kaotame kontakti oma laste ja perekonnaga koos olemise kogemusega ning kasvatame oma last justkui automaatpiloodil.

Kas Sa tunned, et see kehtib ka Sinu kohta? Algaval 8-nädalasel teadveloleva vanemlikkuse kursusel õpime seda automaatpilooti välja lülitama!

Teadveloleva vanemlikkuse kursuse kohtumistel õpime suunama oma tähelepanu rohkem kogemisele, mis toimub siin ja praegu. Sellisel viisil oma tähelepanu suunamine aitab paremini toime tulla iseenda, laste kasvatamise ja perekonnaelu stressiga. Me saame olla rohkem kohal ja osa saada vanemaks olemisega kaasnevatest rõõmudest, kuid samuti raskustest. Kõik see annab meile võimaluse olukordi selgemalt näha ja teha mõistlikumaid otsuseid, selmet automaatselt reageerida.

Loe kursuse kohta lähemalt ka meie blogist


Mis on teadvelolev vanemlus?

Teadvelolev vanemlus on pidevalt jätkuv loominguline protsess, mitte lõpp-punkt. See hõlmab teadlikku hinnanguvaba tähelepanu toomist igasse hetke, nii hästi kui võimalik. See sisaldab nii oma sisemaailmas (oma mõtetest, tunnetest ja kehaaistingutest) kui ka väljaspool (oma lastest, perekonnast, kodust ning ühiskonnast) toimuvast teadlik olemist. See on pidevalt käimasolev praktika, mis sisaldab:

  1. suuremat teadlikkust lapse individuaalsest olemusest, tema tunnetest ja vajadustest;
  2. suuremat võimet olla kohal ja kuulata täie tähelepanuga;
  3. olemasoleva tunnistamine ja aktsepteerimine nii nagu see selles hetkes on, ükskõik kas see on meeldiv või ebameeldiv;
  4. õppida ära tundma enda reaktiivseid impulsse ja õppida reageerima kohasemalt, suurema selguse ja heatahtlikkusega.

Korraldusest

Teadveloleva vanemlikkuse (mindful parenting) programmi töötasid välja Susan Bögelsi ja Kathleen Restifo (2008) ning see sisaldab nii klassikalisi teadveloleku harjutusi kui ka just lapsevanemate jaoks loodud harjutusi. Kohtumiste vahel on oluline teha iga päev mitmekesiseid harjutusi, mis võtavad ligikaudu 20-45 minutit päevas.

Grupi suuruseks on kuni 16 inimest. 2-tunnised kohtumised toimuvad 1 kord nädalas. Enne kursuse algust toimub tutvustav vestlus.

Toimumisajad

Teadveloleva vanemlikkuse kursus toimub kell 17 järgmistel kuupäevadel: 28.09, 5.10, 12.10, 19.10, 26.10, 2.11, 9.11, 16.11.2021

Hinnainfo

Kursuse hind on 400 €. Kursuse eelne individuaalne kohtumine maksab 40 € ning toimub kokkuleppel vahemikus 1.–24. september.

Broneeri aeg

Liis Vahtra Šmutov

Liis Vahtra Šmutov

Kliiniline psühholoog

Spetsialistist lähemalt