Confido Meditsiinikeskuse psühholoogid ja psühhiaatrid

Laste vaimne tervis

Laste vaimne tervis on nii füüsilise kui ka psüühilise heaolu seisund, mis võimaldab lapsel läbida olulisi arengulisi etappe, omandada vajalikke eluoskusi ning saavutada kehalist, vaimset ja sotsiaalset küpsust.

Vaimse tervise mõiste hõlmab heaolu kõrval ka vaimse tervisega seonduvaid probleeme, sh psüühikahäireid. Psüühikahäirete kujunemisel mängivad olulist rolli nii pärilikud kui ka keskkondlikud tegurid, sh järjepidevat stressi tekitavad elusündmused. Märgiline roll on ka last ümbritsevatel suhetel, eriti lapse suhetel oma vanematega.

Seega laste vaimse tervise probleemidega tegelemiseks on vajalik koostöö võimalikult paljude lapsega kokku puutuvate täiskasvanute vahel.

Lastepsühhiaatrias toimub psüühikahäirete diagnoosimine ja sekkumiste kavandamine enamasti lastepsühhiaatrilise meeskonna liikmete koostöös. Meie meeskonda kuulvad lastepsühhiaater, kliiniline lapsepsühholoog, laste neuropsühholoog, pereterapeut, logopeed, eripedagoog ja kunstiterapeut.

Valige rippmenüüst sobiv teenus

  Kliinilise psühholoogi konsultatsioon lastele

  Näita vabasid aegasid

  Kliinilised psühholoogid tegelevad psüühika- ja psüühikahäirete seaduspärasuste, häiret säilitavate tegurite uurimise, hindamise ja raviga kasutades erinevaid testimise- ja psühhoteraapiameetodeid. Kliinilise psühholoogi hinnangu saamiseks tuleks pöörduda kliinilise psühholoogi vastuvõtule.

  Kliinilise psühholoogi esmane vastuvõtt hõlmab vaimse tervise seisundi täpsustamist ja probleemide määratlemist. Psüühikahäire tunnuste esinedes koostatakse sekkumisplaan ning valitakse sobivad tõenduspõhised psühhoterapeutilised ravimeetodid. Kliinilise psühholoogi vastuvõtt võib olla nii ühekordne, kui ka korduv. Vajadusel kaasatakse hindamisse ja ravisse ka psühhiaater. Kliinilise psühholoogi juurde võib pöörduda ka selleks, et täpsustada, kas ja milliseid edasisi psühholoogilisi uuringuid oleks seisundi täpsemaks hindamiseks vaja.

  Kliinilise psühholoogi konsultatsioonile võib pöörduda näiteks meeleolu languse, igapäevaelu takistava ärevuse, paanikahoogude või uneprobleemide korral.

  Kui teid on suunatud Rajaleidja poolt kliinilise psühholoogi juurde, siis tuleks registreerida konsultatsiooni asemel aeg  lapse kognitiivsete funktsioonide uuringule.

  Broneeri aeg

  Tallinn
  Kliinilise psühholoogi konsultatsioon lastele Saadaval ka videokonsultatsioon
  100 €
  kuni 50 minutit
  Tartu
  Kliinilise psühholoogi konsultatsioon lapsele Saadaval ka videokonsultatsioon
  90 €
  kuni 50 minutit

  Seda teenust osutame

  Confido Meditsiinikeskus
  Veerenni 51, Tallinn
  Kaugvastuvõtt
  Interneti vahendusel
  Confido Tartu Raatuse kliinik
  Raatuse 21, Tartu

  Broneeri aeg online’is

  Teenus: Kliinilise psühholoogi konsultatsioon lastele

  Otsi vabasid aegasid