Narkoosis uuringud

Teie mugavust silmas pidades, teostame Confidos mõningaid levinumaid uuringuid ka narkoosis. Sellisel juhul uinutab narkoosiarst Teid enne uuringut ning peale uuringut tuleb veeta mõned tunnid päevaraviosakonnas jälgimisel.

Uuringu broneerimine

Kirurgiliste protseduuride teostamiseks on vajalik eelnev vastuvõtt vastava eriala arstiga, kes paneb kokku teie raviplaani. Broneerige aeg eriarstile või helistage lühinumbril 1330. Enne uuringut tutvuge palun uuringule/ operatsioonile tulija meelespeaga ja kodukorraga.

  Gastroskoopia ehk mao ja kaksteistsõrmiksoole uuring

  Gastroskoopia ehk mao ja kaksteistsõrmiksoole uuringu abil on võimalik saada ülevaade mao ja kaksteistsõrmiksoole seisundist ning viia läbi erinevaid raviprotseduure selles piirkonnas. Gastroskoopia näidustuseks võib olla nt ülakõhuvalu, oksendamine, neelamisraskused. Uuringut teostab selleks spetsiaalselt koolitatud arst.

  Enne gastroskoopiat peate olema vähemalt 6 tundi söömata ja joomata. Kindlasti tuleks uuringut läbi viivat arsti teavitada sellest, kui kasutate vere hüübivust mõjutavaid ravimeid. Uuring ise kestab tavaliselt 5-10 minutit, koos ettevalmistusega kuni pool tundi. Gastroskoopia käigus viiakse suu ja söögitoru kaudu makku elastne kaameraga instrument. Uuring ei ole valulik, aga võib olla ebameeldiv. Instrument ei takista hingamist. Vahel võetakse gastroskoopia käigus mao ja soole limaskestast proove. Vajadusel manustatakse Teile uuringu käigus rahustavaid ravimeid ning seetõttu pole mõistlik samale päevale planeerida head tähelepanu ja täpsust nõudvaid ülesandeid. Rahustite kasutamisel ei ole samal päeval lubatud juhtida ka autot. Kui uuringu käigus on tuimestatud kurku või võetud koeproove, siis ei ole pärast uuringut 2 tundi lubatud süüa ega juua. Reeglina on gastroskoopia hästi talutav uuring ning tüsistusi esineb harva.

  Confido Meditsiinikeskuses on gastroskoopiat võimalik läbi viia ka üldnarkoosis. Sellisel juhul varuge uuringu jaoks terve päev, sest uuringujärgselt peate narkoosist toibumiseks olema kliinikus mõne tunni jälgimisel.


  Seda teenust osutame

  Confido Meditsiinikeskus
  Veerenni 51, Tallinn