Protseduurid ja analüüsid Confido Meditsiinikeskuses

Analüüsid

Confidos saame võtta kõiki vajalikke vere-, uriini-, rooja- või muid proove. Enamasti suunab teid analüüsidele mõni meie arst või õde, kuid soovi korral pääsete nendele ka ilma saatekirjata.

Vali analüüs

Erinevate vitamiinide taseme hindamine (nt vitamiin-D, B12, foolhape), üks analüüs

Inimorganismis leidub 13 erinevat eluks vajalikku vitamiini, mis täidavad väga erinevaid rolle. Näiteks Vitamiin B12 on oluline nukleiinhapete, folaadi, aminohapete, valkude ja müeliini sünteesiks. Vitamiin on vajalik vere punaliblede arenguks luuüdis ja normaalseks närvitalitluseks. Vitamiin B12 defitsiit võib olla põhjustatud toiduga vähesest B12 vitamiini saamisest (taimetoitlased), maohaigustest, muutustest soole mikroflooras, laiussi nakkusest organismis jm. Vitamiin sisaldub vaid loomsetes toiduainetes, kuid selle imendumist pärsivad liigne alkohol, kohv, suitsetamine, oraalsed kontratseptiivid, lahtistid, atroofiline gastriit ja teised seedetrakti haigused. B12 vitamiini imendumine väheneb sageli vanemas eas. Vitamiini kroonilisel vaegusel tekib aneemia ja mitmesugused närvikahjustused.

D vitamiinid on rasvlahustuvad steroidhormoonid. D3- kolekaltsiferool on loomse (põhiliselt kala) päritoluga, kuid suurim kogus D3 vitamiinist sünteesitakse nahas UVB kiirguse toimel. Suvise keskpäevase päiksekiirguse (UVB) 10-15 min toime vältel kätele ja näole sünteesitakse nahas 800-1000 ühikut previtamiini D3, millest piisab täiskasvanud inimese päevase vajaduse katmiseks. D vitamiini vähesuse puhul on häiritud kaltsiumi ja fosfaatide imendumine soolest, mistõttu suureneb osteoporoosi risk. Vitamiin mõjutab verehüübivust, närvikoe talitlust, omab infektsioonhaiguste ning diabeedi vastast toimet, omab immuunmoduleerivat, antidiabeetilist, antiinfektsioosset jt toimeid. D vitamiin on vajalik sportliku sooritusvõime parandamiseks. Kukkumisi ja luumurde aitab vähendada eeskätt D vitamiini toime kiiret tüüpi vöötlihasrakkudele, mille ülesanne on kontrollida kehaasendit ja säilitada tasakaalu. Vitamiini pikaaegsel puudusel võib lastel aeglustuda pikkuskasv, luustik jääb hõredaks, tõsise puuduse korral tekib rahhiit.

Analüüsi tegemiseks broneeri aeg
vastuvõtule helistades 1330 või saada päring:

Saada päring

Analüüsi hind
19 – 22 €

Seda teenust osutame

Confido Meditsiinikeskus
Veerenni 51, Tallinn
Confido Tartu Raatuse kliinik
Raatuse 21, Tartu
Nautica kiirkliinik
Ahtri 9, Tallinn
Lasnamäe kiirkliinik
Mustakivi 13, Tallinn
Lõunakeskuse kiirkliinik
Ringtee 75, Tartu
Rocca Al Mare kiirkliinik
Paldiski maantee 102, Tallinn
Viru Keskuse kliinik
Viru Väljak 4, Tallinn
Näita rohkem