Töötervishoiu 3 põhiteenust

Õe vastuvõtt
Õe vastuvõtul mõõdame pikkust, kaalu, vööümbermõõtu, vererõhku ja arvutame kehamassiindeksit (antropomeetria). Viime läbi vestluse elustiili, unekvaliteedi ja füüsilise koormuse teemadel. Oleme tervisedeklaratsiooni andmetest teinud eelselektsiooni ja vajadusel täidate depressiooni- ja stressiküsimustikku. Täiendavad testid/küsimustikud lähtuvad individuaalsest vajadusest.

Optometristi vastuvõtt
Optometristi vastuvõtu käigus teostatakse nägemiskontroll ja nägemisteravuse mõõtmine, silmade tervisliku seisundi hindamine (sealhulgas kontrastitundlikkus, värvusnägemine ja vaatevälja hindamine), silmarõhu kontroll ning prillide määramine ja vajadusel retsepti väljastamine. Vastuvõtu käigus saab põhjalikud juhised, kuidas igapäevatöös silmade tervist hoida (silmaharjutused ja juhised kuvariga töötamiseks).

Töötervishoiuarsti vastuvõtt
Kontrollime inimese liikuvust ning kõrvalekallete puhul selgitame välja põhjuse. Hindame töö eripärast tingitud tervisehäireid, vaatame läbi probleemsed elundkonnad, kaardistame töövõimet säilitavat oskust/motivatsiooni, anname juhiseid enesejuhtimisvõtete kasutamiseks ja töövõime hoidmiseks. Määrame ka vajalikud analüüsid ning vajadusel kaasame diagnoosi täpsustamiseks eriarstid. Visiidi tulemusena vormistab töötervishoiuarst otsuse töökohal töötamise sobivuse kohta.
Töötervishoiu lisateenused Tallinnas: analüüsid
Töö spetsiifikast tulenevalt on võimalik valida ka lisauuringuid. Paljud tervisehäired kulgevad varjatult, seetõttu aitab mitmeid tervisemuutusi või põletiku olemasolu organismis tuvastada vere-, uriini- või väljaheiteanalüüs. Koostöös Synlabiga saab meie juures enamiku vajalikest analüüsidest teha kiiresti ja mugavalt.
- Psühhosotsiaalne riskianalüüs. Koostöös professor Mare Teichmanniga viime läbi teie töötajate seas küsitluse, mille läbi hindame töökeskkonna psühhosotsiaalseid riske. Hiljem koostame ettevõttele tervikanalüüsi, kus joonitame välja erinevad riskid ja korrelatsioonid nende vahel. Teenus sisaldab ka ettekannet ettevõtte juhatusele ja soovitusi parandamaks psühhosotsiaalset keskkonda.
- Töökeskkonna riskianalüüs. Töökeskkonna riskianalüüs on töötervishoiu kontrollide aluseks ning töövahend töötervishoiuarstile, kus on väljatoodud iga ametikoha ohud ja riskitasemed. Teeme koostööd eesti parimate töökeskkonnaspetsialistidega pakkumaks teile töötervishoiu terviklahendust.
- Ettevõtte tervisepilt. Soovi korral koostame tervisekontrollide statistika põhjal ettevõtte tervisepildi. Üks kord aastas koostame eelmise kalendriaasta kokkuvõtte, statistika külastuste kohta, spetsialistide ja arstide soovitused ning tähelepanekud, mida märgati teie töötajatega koostööd tehes. Põhjaliku kokkuvõtte kommentaaridega saame teile koostada vaid siis, kui teie ettevõttest on käinud tervisekontrollis vähemalt 20 inimest. Selle läbi on tagatud teie töötajate anonüümsus ja konfidentsiaalsus.
Töötervishoiu lisateenused Tallinnas: uuringud
Füüsiliselt raskete ning tervist kahjustavate tööde puhul tasuks mõelda ka lisauuringute peale. Nii saab tööandja parema ülevaata töötaja füüsilisest tervisest ja võimekusest.
- Koormustest. Koormustest on diagnostiline meetod, mille abil saab anda hinnangut südame-veresoonkonna seisundi kohta, rütmihäirete või rindkerevalude jm. kaebuste selgitamiseks, kuid ka ravitulemuste hindamiseks südame- ja hingamisprobleemidega haigetel.Koormustestiga saab tervel inimesel hinnata sooritusvõimekust, selgitada treeningutega alustaja lähtevõimekust ja soovitada vastavalt pulsisagedusele optimaalset treeningpulssi ja sobivaid treeningu vorme.Koormustesti ajal registreeritakse EKG, mõõdetakse vererõhku, jälgitakse patsiendi üldseisundit ja võimalikke tekkivaid kaebusi. Uuringut tehakse jalgrattal (veloergomeetril) või jooksulindil.
- Kilpnäärme, kõhu- ja vaagnaelundite ultraheli uuring. Kilpnäärme, kõhukoopa ja vaagnaelundite ultraheli aitab hinnata organite struktuuri, vaadelda ja mõõta nende kuju, suurust ja ehitust. Uuring aitab ka märgata nende organite kõrvalekaldeid ja avastada haiguseid.
- Toonaudiomeetria. Toonaudiomeetria on meetod kuulmisfunktsiooni hindamiseks. Testi käigus palutakse kuulata erineva helisageduse ja -intensiivsusega helisid, et leida kõige vaiksemad kuuldavad helid ehk kuulmisläved.
- EKG. Elektrokardiograafia ehk EKG on valutu uuring, mis aitab hinnata südame töö regulaarsust, südamelihase verevarustuse häireid (südamelihase isheemia), läbipõetud südamelihase infarkti ning südamekambrite ülekoormust ja suurenemist.
- Kopsumahu ja hingamisteede läbitavuse uuring. Spirograafia uuringu abil hinnatakse kopsumahtu ja hingamisteede läbitavust forsseeritud hingamisel. Tegemist on kopsufunktsiooni uuringuga, mis aitab varakult märgata astma või kroonilise obstruktiivse kopsuhaiguse ilminguid.
Jäta meile oma kontakt
Töötervishoiu teenuste tellimiseks või konsultatsiooni saamiseks kirjuta meile ariklient@confido.ee või täida allolev kontaktivorm!