Tartu testimis- ja vaktsineerimispunkt: Tartu Raatuse kliinik

Tartus tehakse koroonaviiruse vastast vaktsineerimist ja testimist Confido kliinikus, Tartu Raatuse Tervisekeskuses.

Kes saavad vaktsineerida?

Ootame vaktsineerima kõiki Eesti elanikke alates 12. eluaastast. Vaktsineerimiseks palume kaasa võtta isikut tõendav dokument!

 • Vaktsineerimine lükatakse ajutiselt edasi, kui teil on parajasti kõrge palavik, põete hetkel COVID-19 haigust või olete olnud lähikontaktne.
 • COVID-19 haiguse läbipõdenuid on soovituslik vaktsineerida ühe doosiga 6. kuul pärast tervenemist ning seejärel lugeda vaktsineerimiskuur lõpetatuks. Ka siis, kui COVID-19 haiguse läbipõdemisest on möödunud rohkem kui 6 kuud, on soovituslik vaktsineerida vaid ühe doosiga pikaajalise kaitse tagamiseks. Läbipõdenutele ei ole teise doosi tegemine vajalik, samuti võib sel juhul olla vaktsiini reaktogeensus kõrgem ja esineda rohkem kõrvaltoimeid. Kui teine doos on siiski väga vajalik (näiteks reisimiseks riiki, kus ei tunnistada ühe doosiga vaktsieerimist), siis võib teha ka teise doosi.
 • Kui inimene haigestub 2 nädala jooksul pärast esimese vaktsiinidoosi saamist COVID-19 haigusesse, tuleks lugeda ta läbipõdenuks ning vaktsineerida ühe doosiga soovitavalt 6. kuul pärast tervenemist. Seejärel lugeda vaktsineerimiskuur lõpetatuks. Inimesele, kes on vaktsineeritud ühe doosiga ja kes haigestub COVID-19 haigusesse rohkem kui kaks nädalat pärast esimest doosi, kuid enne teise doosi saamist, ei ole vajalik teist doosi manustada ning vaktsineerimiskuuri võib lugeda lõpetatuks.

SARS koroonaviiruse PCR-test ninaneelust

Kuidas toimib SARS koroonaviiruse PCR-test ninaneelust?

SARS koroonaviiruse PCR-test ninaneelust on viiruse RNA-d tuvastav test, mille positiivne tulemus kinnitab, et olete koroonaviirusega nakatunud.

Mida näitab?

Kas oled koroonaviirusega nakatunud ja potentsiaalselt teistele nakkusohtlik.

Miks teha?

Reisimise või ürituse külastamise eesmärgil, et tõestada enda nakkusohutust.

Kuidas proov võetakse?

Ninaneelust spetsiaalse vatitampooniga.

Kui kiirelt saab vastuse?

Vastus saabub digiloosse hiljemalt 48 tunni jooksul pärast testimist. Sertifikaadi tellinutele saadame vastuse lingina e-postiga.

Kas sobib reisimiseks?

Jah, sobib reisitõendina või ürituse külastuseks, aga vaid juhul, kui testiga koos on tellitud vastav sertifikaat (lisatasu eest).

Kus saab teha?

Kõigis Confido kliinikutes. Testima saab tulla ainult aega ette broneerides.

Tähelepanu!

 • Testima tulles on kohustuslik kanda maski!
 • Venemaale reisijad peavad testimiseks kaasa võtma passi. Loe lisa siit!

SARS koroonaviiruse vastane vaktsineerimine

Kuidas toimub vaktsineerimine?

Ootame vaktsineerima kõiki Eesti elanikke alates 5. eluaastast. Vaktsineerimiseks palume kaasa võtta isikut tõendava dokumendi! Lisaks vaktsineeritakse Ukrainast pärit sõjapõgenikke - seda teostatakse AINULT aadressil Töökoja 1, Tallinn.

 • Ole kohal TÄPSELT määratud vaktsineerimise ajaks. Kui hilinete, siis on sellest mõjutatud ka järgmised patsiendid.
 • Vaktsineerimisele tulles tuleb kanda maski. Juhul kui tunnete end haigena, palume sellest meile märku anda lühinumbril 1330
 • Vaktsiinisüst tehakse õlavarrelihasesse. Sujuva vaktsineerimise tagamiseks soovitame riietuda nii, et õlavart oleks kerge paljastada.
 • Enne vaktsiinidoosi saamist toimub registreerimine: kontrollitakse dokumente, nõustatakse ja antakse lugemiseks vaktsiini infoleht. Soovi korral võite infolehe koju kaasa võtta.
 • Vaktsiinidoosi saamiseks palume allkirjastada nõusoleku vormi.
 • Seejärel teostab väljaõppinud õde vaktsineerimise.
 • Arvestage, et pärast vaktsineerimist pead veel 15 minutit kohapeal tervishoiutöötaja jälgimise all olema juhuks, kui pärast vaktsineerimist peaks enesetunne halvenema.
 • Juhime tähelepanu, et COVID-19 vaktsiinide ja teiste vaktsiinide manustamise vahe on soovituslikult vähemalt 14 päeva.

Palume arvestada, et vaktsineerimise järgselt võivad mõned inimesed kogeda kõrvalnähte. Seega ärge planeerige vaktsineerimise päevaks füüsilist koormust.

Confido poolt kasutatavad vaktsiinid

Confido kasutab vaid Ravimiameti poolt heaks kiidetud vaktsiine. Manustatavate vaktsiinide valik sõltub vaktsiinide tarnetest ning kättesaadavusest. Confidos on seni kasutatud järgmiseid vaktsiine: Pfizer-BioNTech Comirnaty, Spikevax (COVID-19 Vaccine Moderna), COVID-19 Vaccine Janssen, Novavax.

Esimene ja teine tõhustusdoos

Tõhustusdoose manustatakse kõigile täisealistele inimestele. Tõhustusdoosi tehakse Pfizer/BioNTech, Novavax ja Moderna vaktsiiniga.

Esimene tõhustusdoos:

 • Pfizer/BioNTech vaktsiin Comirnaty – esmasest vaktsineerimiskuurist on möödas 3 kuud;
 • Moderna vaktsiin Spikevax – esmasest vaktsineerimiskuurist on möödas 3 kuud;
 • AstraZeneca vaktsiin Vaxzevria – esmasest vaktsineerimiskuurist on möödas 3 kuud;
 • Jannseni vaktsiin – esmasest vaktsineerimiskuurist on möödas 2 kuud;

Teine tõhustusdoos:

 • Pfizer/BioNTech vaktsiin Comirnaty – viimasest vaktsineerimisest on möödas 6 kuud;
 • Moderna vaktsiin Spikevax – viimasest vaktsineerimisest on möödas 6 kuud;
 • Nuvaxovid (Novavax) – viimasest vaktsineerimisest on möödas 6 kuud;

SARS koroonaviiruse vastane vaktsineerimine lastele

Kuidas toimub vaktsineerimine? 

Confido vaktsineerib lapsi alates 5. eluaastast. Eraldi doosid ja vaktsiinid on ettenähtud kahele vanuserühmale: 5.- 11. a ning 12.- 17. a.

 • Olge kohal TÄPSELT määratud vaktsineerimise ajaks. Kui hilinete, siis on sellest mõjutatud ka järgmised patsiendid. 
 • Vaktsineerimisele tulles tuleb kanda maski. Tungivalt soovitame ka lapsel maski kanda. Juhul kui tunnete end haigena, palume sellest meile märku anda lühinumbril 1330. 
 • Tulge lapsega vaktsineerima ajal, millal ta pole pahur ega väsinud. 
 • Vaktsiinisüst tehakse õlavarrelihasesse. Sujuva vaktsineerimise tagamiseks soovitame lapsel riietuda nii, et õlavart oleks kerge paljastada. 
 • Enne vaktsiinidoosi saamist toimub registreerimine: kontrollitakse dokumente, nõustatakse ja antakse lugemiseks vaktsiini infoleht. Soovi korral võite infolehe koju kaasa võtta. 
 • Vaktsiinidoosi saamiseks palume vanemal allkirjastada nõusoleku vormi. 
 • Seejärel teostab vastava väljaõppe saanud õde vaktsineerimise. 
 • Arvestage, et pärast vaktsineerimist peab laps veel 15 minutit kohapeal tervishoiutöötaja jälgimise all olema juhuks, kui pärast vaktsineerimist peaks enesetunne halvenema. 
 • Võimalusel tehke lapsevanema ja lapse vaktsineerimine samal ajal, et vähendada lapse ärevust. 

Palume arvestada, et vaktsineerimise järgselt võivad mõned lapsed kogeda kõrvalnähte. Seega ärge planeerige vaktsineerimise päevaks lapsele füüsilist koormust. 

Millise vaktsiiniga vaktsineeritakse lapsi vanuses 5.-11. a? 

5-11-aastastele on heaks kiidetud Pfizer/BioNTechi Comirnaty vaktsiin, mida manustatakse selles vanuses lastele täiskasvanutega võrreldes väiksemas koguses (10 µg 30 µg asemel) ja kahe doosina. Vaktsiini teine doos tuleb teha kuus nädalat pärast esimest. Laste vaktsineerimiseks ei kasutata noorukite (12-17) ja täiskasvanutega täpselt sama Pfizeri vaktsiini, vaid tegemist on eraldi selle vanuserühma jaoks pakendatud vaktsiiniga.  

COVID-19 haiguse läbipõdenud lapsi soovitavad Eesti eksperdid vaktsineerida sarnaselt täiskasvanutele ühe doosiga kuue kuu möödumisel tervenemisest. 

Millise vaktsiiniga vaktsineeritakse lapsi vanuses 12.-17. a? 

12-17-aastaste vaktsineerimiseks kasutatakse Pfizer/BioNTechi Comirnaty või Moderna Spikevax vaktsiini. Vaktsiini manustatakse samas koguses, nagu täiskasvanutele (Pfizer/BioNTechi Comirnaty 30 µg, Moderna Spikevax 30 µg) 

Comirnatyga tõhustusdoose on soovitatav teha vajaduspõhiselt, eeskätt tervisest tulenevatel põhjustel. Tõhustusdoose saab teha vähemalt 3 kuu möödumisel esmasest vaktsineerimiskuurist. Juhul, kui 12–17-aastane (k.a.) vaktsineerimiskuuri lõpetanu on haigestunud COVID-19 haigusesse, siis võib vajaduse korral teha tõhustusdoosi kuuendal kuul pärast läbipõdemist. Kui esmane vaktsineerimine on tehtud Moderna Spikevax vaktsiiniga, siis võib tõhustusdoosi siiski Comirnatyga teha. 

Miks lapsi COVID-19 vastu vaktsineerida? 

Kuigi lastel on väike võimalus jääda COVID-19 tõttu raskelt haigeks, siis nad siiski: 

 • nakatuvad COVID-19 haigust tekitava viirusega 
 • levitavad COVID-19 haigust teistele 
 • võivad saada nii lühi- kui pikaajalisi komplikatsioone 
 • võivad põdeda COVID-19 haigust raskelt 

Vaktsineeritud lapsed saavad turvaliselt käia lasteaias, koolis ja huviringides.