Toitumine ja kehakaal

Uuringud

Igal inimesel on eriline ja kordumatu seede- ja immuunsüsteem. Neist sõltub, kas inimene saab süüa kõiki toiduaineid või tuleb teha teatud ainete osas piiranguid.

Toidutalumatuse testide (gluteeni- ja laktoositalumatuse test) tulemusena saab inimene teada, kas tema kaebuste põhjuseks on mõne toiduaine talumatus. Samuti saab hinnata rasvumisega seotud haiguste pärilikku riski.

Oluline teada

 • Toidutalumatuse testide teostamiseks pöördu peremeditsiini eriarsti või toitumisnõustaja konsultatsioonile.
 • Uuringute ja testide tasu ei sisaldu arsti konsultatsiooni hinnas.

Kehakoostise analüüs ja tervisenõustamine

Kehakoostist mõõdetakse meditsiinilise analüsaatoriga, millega saab määrata kehakaalu, kehamassiindeksit, rasvamassi, skeletaalse lihaskonna massi, keha vedelikusisaldust, energiakulu puhkeolekus, keha üldist energiakulu ja mitmeid muid väärtuseid, mis on vajalikud keha terviseseisundi hindamiseks.

Tulemuste kohta saad kohe ülevaate koos toitumisalaste soovitustega, mis võtavad arvesse Sinu energiakulu ja aktiivsustaset, treeningprogrammide edu analüüsi, hinnangu keha vedelikusisaldusele ja üldisele tervislikule seisundile individuaalsete soovitustega tervise hoidmiseks ja parandamiseks.

Kellele analüüsi soovitame?

 • Terviseteadlikud inimesed, et elustiili muuta
 • Kroonilistele haigetele (diabeet, kardiovaskulaarsed haigused)
 • Ülekaalulised, et saada nõu, kuidas ja millest kaalukaotust alustada
 • Sportlased, et saada ülevaade, kuidas kiiremini areneda ja efektiivsemalt treenida

Mida on hea teada:

 • Kehakoostise analüüs tehakse meditsiinilise analüsaatori abil, millel tuleb mõned minutid paljajalu seista.
 • Paar tundi enne uuringut soovitame mitte süüa.
 • Kehakoostise analüüs sobib täisealistele alates 18.eluaastast.
 • Kehakoostise analüüs ei sobi rasedatele, südamearütmiaga inimestele, elektrooniliste implantaatide (südame stimulaator), - proteeside või muude süsteemidega (kunstsüda vms) inimestele.
Maksumus 20 €
Kestus 30 minutit
Aega broneerima
Anne-Liise Verpson

Anne-Liise Verpson

Terviseõde Terviseõest lähemalt »
Bread

Kuidas testi tehakse

 • Talumatuse testid tehakse vereanalüüsist.
 • Vereproov tuleks anda enne gluteenivaba dieedi alustamist.
 • Gluteenitalumatuse analüüsi andmise eel tuleks kuus nädalat iga päev süüa saia või muud gluteeni (eeskätt nisu) sisaldavat toiduainet.
 • Laktoosi taluvuse testimiseks tuleks varuda vähemalt üks tund.
 • Testimiseks peab jooma laktoosilahust ja kogu protseduuri jooksul võetakse kolm korda veenist verd.
 • Kindlasti peaks enne testimist olema vähemalt 12 tundi söömata ja joomata.

Laktoosi- ja gluteenitalumatuse uuringupakett

Laktoosi- ja gluteenitalumatus on enamlevinud seedimishäire, kui inimesel puuduvad piimavalku ja teravilju sisaldavate toiduainete lagundamiseks vajalikud vahendid. Haigus võib väljenduda kergest kõhuvalust ja gaasidest kuni kõhulahtisuse, kõhukrampide ja veritseva väljaheiteni. Üldjuhul ei ilmne talumatus ootamatult, vaid suurema ja sageda toidu pikemaajalise tarvitamise tagajärjel.

Tänapäeval seostatakse laktoosi- ja gluteenitalumatusega ka muid haiguseid, nagu näiteks seede- ja nahaprobleemid (psoriaas, lööbed, kihelus), psüühilisi probleeme, nagu näiteks depressioon, ülekaalulisus; veresoonkonna probleeme, nagu näiteks kõrge või madal vererõhk, kõrge kolesterooli tase jne.

Confidos on võimalik teha laktoosi- ja gluteenitalumatuse teste, mis näitavad ära, kas organism saab hakkama laktoosi või gluteeni sisaldavate toiduainete seedimisega. Testi tegemiseks pöördu meie toitumisnõustaja või peremeditsiini eriarsti juurde. Tulemused selguvad kümne päeva jooksul.

Paketi maksumus 125 €

Millest pakett koosneb?

 • Analüüsid
  Laktoosi- ja gluteenitalumatuse analüüside läbiviimine.
 • Tulemuste analüüs ja selgitamine
  Tulemuste analüüs ja selgitamine toitumisnõustamise käigus. Arvesse võetakse Sinu isiklikud kaebused.
 • Toitumissoovitused
  Toitumissoovitused sisaldavad nimekirja toiduainetest, mida on soovitav tarbida mõõdukalt või toiduainetest, mida on soovitav vältida. Samuti nimekirja toiduainetest, mida võib süüa piiranguteta.
 • Toitumisnõustaja või peremeditsiini eriarsti konsultatsioon
  Toitumisnõustaja konsultatsioon tervisliku toitumise põhimõtete selgitamiseks lähtudes individuaalsest vajadusest.

Rasvumisega seotud haiguste päriliku riski hindamine

GeneWell test hindab rasvumise ja sellega seonduvate haiguste, sealhulgas diabeedi, hüpertensiooni ja osteoporoosi pärilikku riski. Testi abil analüüsitakse muutusi enam kui 60-s haigustega seotud geenis.

Lisaks hinnatakse inimese elustiili, kliinilisi andmeid, erinevate faktorite mõju kaalu langetamisele, näiteks söögiisu reguleerimine, kalorite kulutamine, madala kalorsusega dieedi ja füüsilise koormuse tulemuslikkus jne.

Testiga koos anname soovitusi elustiili, toitumise ja liikumisharjumuste kujundamise kohta, samuti ühe nädala näidismenüü.

Testi tegemiseks on vajalik veenivere proov ja küsimustiku täitmine toitumis- ja liikumisharjumuste kohta. Selleks pöördu meie geneetiku konsultatsioonile. Testi tulemused saab teada 4–6 nädala jooksul.

Cake
Cow

Laktoositalumatuse päriliku riski tuvastamine

Laktoositalumatus on laialt levinud ainevahetuslik häire, mille puhul organism ei suuda ensüüm laktaasi vähesuse või puudumise tõttu seedida piimasuhkrut ehk laktoosi. Laktoos jääb lõhustamata ega saa imenduda. Laktoositalumatus võib põhjustada kõhuvalu, -krampe ja -puhitust, kõhugaase ja kõhulahtisust.

Miks eelistada geneetilist testimist?

 • Eristatakse sooleseina vigastusest või haigustest tingitud ajutiselt tekkinud talumatust.
 • Testi tulemus ei ole mõjutatud söömisest, joomisest, antibiootikumide tarvitamisest ega muudest välistest faktoritest.
 • Geneetiline testimine on kiire, lihtne ja mugav.

Testi tegemiseks on vajalik anda põsekaape või veenivere proov. Selleks pöördu meie geneetiku konsultatsioonile. Testi tulemused selguvad 2 nädala jooksul.

Tsöliaakia päriliku eelsoodumuse määramine

Tsöliaakia on krooniline gluteenitalumatus, mil inimene ei talu nisust, rukkist ja odrast valmistatud toite. Teraviljades sisalduva valgu gluteeni toimel tekib päriliku eelsoodumusega inimestel peensoole limaskesta kahjustus, mis põhjustab toitainete imendumise häireid, kroonilist kõhulahtisust ja kõhnumist.

Testi soovitame kui:

 • Esinevad tsöliaakiale omased sümptomid
 • Veres ei leita vastavaid antikehi ja/või biopsia tulemus on ebaselge
 • Lähisugulastel on diagnoositud tsöliaakia

Testi tegemiseks on vajalik anda põsekaape või veenivere proov. Selleks pöördu meie geneetiku konsultatsioonile. Testi tulemused selguvad 2 nädala jooksul.

Crop