Toitumine ja kehakaal

Konsultatsioonid

Sobimatu toiduvalik võib olla paljude tervisehädade põhjuseks. Näiteks väsimus, ärevus, ülekaal, nahaprobleemid, kõrge ja ka madal vererõhk ning mitmed muud tervisemured võivad olla korrigeeritavad juba väikeste muudatustega toitumises.

Confidos on toitumise- ja kehakaaluga seotud probleemides abiks toitumis- ja kaalunõustaja, 1endokrinoloog ja maovähendusoperatsiooni konsulteeriv kirurg. Tihtilugu algab teekond toitumis- ja kaalunõustaja juurde probleemidest kehakaaluga. Meie toitumis- ja kaalunõustaja on abiks nii kaalu langetamisega seotud küsimustes, kui ka siis, kui oled jõudnud seatud eesmärkideni ning soovid kaalu säilitada.

Oluline teada

 • Toidutalumatuse ja toiduallergia sümptomid võivad tunduda sarnased, ent ometigi on tegemist täiesti erinevate haigustega
 • Toiduallergia diagnoosimisega tegeleb allergoloog-immunoloog, laktoosi- ja gluteenitalumatusega tegeleb toitumisnõustaja

Toitumisterapeudi konsultatsioon

Toitumisterapeut tegeleb terviseprobleemide põhjustega, korrigeerib toitumise ja toidulisandite abil ainevahetuslikke muutusi kehas. Toitumisterapeut määrab ka haiguspuhuseid dieete.

Esmakonsultatsioonil keskendutakse eeskätt probleemide ja eesmärkide selgitamisele, elustiili- ja toitumisharjumuste kaardistamisele ning edasiste teraapia- ja toitumisplaanide koostamisele. Vajadusel soovitab toitumisterapeut analüüse, mille alusel saab koostada tervist toetava toitumiskava.

Teisel konsultatsioonil tutvustab toitumisterapeut personaalset toitumis- ja elustiilikava koos lihtsalt arusaadavate juhiste ja selgitustega, kuidas igapäevaselt dieedimuutusi ja toitumissoovitusi edukalt rakendada. Toitumiskavaga koos lepitakse kokku toitumispäeviku pidamine.

Edasised korduvad konsultatsioonid keskenduvad toitumise ja elustiili jälgimisele, muutuste analüüsimisele ning edasiste soovituste andmisele. Toitumisterapeut võib soovitada ja läbi viia ka personaalseid treeninguid toitumiskava toetamiseks.

Millal soovitame toitumisterapeuti?

 • Ravidieetide jaoks seedeorganite, südame-veresoonkonna, neerude, endokrinoloogiliste (suhkruhaigus, kilpnääre), ainevahetushäirete (podagra, rasvumine), liigeste, hingamisteede ning neuroloogiliste haiguste korral
 • Raseduseelsete, -aegsete ja -järgsete kaaluprobleemide korral
 • Rinnaga toitmise ajal
 • Taimetoitlastele
 • Eapõhiste toitumissoovituste saamiseks
 • Söömishäirete korral
 • Enne ja peale maovähendusoperatsiooni

Toitumisterapeut Artur Minenko konsultatsioon kestab 45-60 minutit, korduv konsultatsioon toitumiskavas püsimise jälgimisega 30 minutit. Konsultatsiooni hind on 50 eurot. Personaaltreening kestab 30 minutit ja maksab 40 eurot.

Konsultatsiooni maksumus 50 €
Konsultatsiooni kestus 30-90 minutit
Aega broneerima
 • Artur MinenkoArtur Minenko

Artur Minenko

Toitumisterapeut
Spetsialistist lähemalt »

Anneli Kõiv

Anneli Kõiv

Toitumis- ja kaalunõustaja
Spetsialistist lähemalt »

Toitumis- ja kaalunõustaja konsultatsioon

Toitumis-ja kaalunõustaja annab praktilist nõu igapäevase toiduvaliku tervislikumaks ja mitmekülgsemaks muutmiseks ning tasakaalustatud menüü koostamiseks. 

Lähtudes Sinu menüü analüüsist, leitakse koos toitumisnõustajaga lahendus, kuidas saad muuta oma toitumisharjumused tervislikuks nii, et need sobivad Sinu elustiili ja vajadustega. Lisaks saad näpunäiteid toiduainete ostmiseks ja nippe toidu valmistamiseks. Toitumisnõustaja on vajadusel abiks ka menüü koostamisel ning annab nõu Sinu füüsilise aktiivsuse korrigeerimiseks.

Diagnoositud haiguste korral nõustab toitumisnõustaja Sind tervisliku toitumise osas, kuid ei määra spetsiifilist diagnoosipõhist dieeti.

Soovitame kindlasti konsultatsioonile pöörduda, kui soovid kehakaalu langetada või tõsta, kui Sulle teevad muret seede- või nahaprobleemid, unehäired, pidev väsimus või kõikuv meeleolu või kui oled lapseootel ja soovid oma toidulauda tervislikumaks muuta, põed diabeeti või mõnd muud kroonilist haigust ja soovid toitumise abil enesetunnet parandada.

Konsultatsioonile on oodatud ka lapsed koos vanematega ning eakad, kelle toiduvalik ja igapäevamenüü vajab korrastamist.

Enne esmakonsultatsiooni täida küsimustik ja vähemalt 3-5 päeva toitumispäevik, mis annab nõustajale parema ülevaate Sinu tervisest ja on abiks probleemi hindamisel. Salvesta toitumispäevik arvutisse, täida ta arvutis või prindi välja. Saada toitumispäevik meile e-postile info@confido.ee vähemalt päev enne vastuvõttu.

Konsultatsiooni maksumus 50 €
Konsultatsiooni kestus 60 minutit
Konsultatsiooni maksumus 70 €
Konsultatsiooni kestus 90 minutit

Lisakonsultatsioon e-posti või telefoni teel 30 eurot.

Toitumispäevik »

Aega broneerima
“Tervislike toiduvalikute tegemine on imelihtne, kui lähed üle söömiselt toitmisele – enne kui midagi suhu pistad, mõtle alati, mida Su keha sellest kasulikku saab ehk kas selles asjas on toitu!”

Kehakaalu langetamise 30 päeva väljakutse „Kiirstart“

30-päeva väljakutse on kaalulangetuse pakett, mis annab Sulle kõik tööriistad, et saavutada ihaldatud kaalulangus. Meie kaalunõustaja aitab Sul muuta toitumise valikuid ja harjumusi, et saavutada püsiv toitumis- ja elustiili muutus. Pakett sisaldab tervislikke retsepte ning nõuandeid selleks, et hakkaksid tasakaalustatult toitumise läbi tervislikult ja stabiilselt kaalu kaotama ning toitumis- ja kaalunõustaja tuge 30-päevasel teekonnal.

Kui teed kõik nii nagu soovitatud, näed positiivseid tulemusi juba paari nädalaga! 30-päevase paketi hind on 99 eurot. Iga järgneva 30-päevase paketi hind on -10%.

Paketi maksumus 99 €
Paketi kestus 30 päeva

Millest pakett koosneb?

 • Menüü analüüs
  Kaalunõustaja analüüsib Sinu poolt eelnevalt kirjapandud menüüd ja toob välja peamised vead, mis takistavad kaalu langemist.
 • Toitumissoovitused
  Püsiva kaalulanguse tagab õigete toitainete piisav söömine. Lähtudes Sinu menüü analüüsist, annab kaalunõustaja nõu, kuidas saad muuta oma toitumisharjumusi tervislikuks nõnda, et need sobivad Sinu elustiili ja vajadustega.
 • 30-päeva näidismenüü
  Oleme kokku pannud Sulle sobivad toitumisjuhised 4 nädalaks, mis sisaldab lisaks näidismenüüle 30 erinevate toidukordade ja vahepalade retsepte. Sa ei pea enam mõistatama, mida süüa teha ja millal süüa. Kõik toidud on lihtsad ja kiirelt valmistatavad. Kogu menüü on ehitatud üles põhimõttel, et söögikordi saab omavahel vahetada.
 • Ostunimekiri
  Soovituslik ostunimekiri koosneb lihtsalt kättesaadavatest ja taskukohastest toiduainetest, mis lihtsustavad ja kiirendavad poeskäike.
 • Toiduainete vahetused
  Toiduainete vahetusnimekiri pakub välja võimalused mitte niiväga meeldivate toiduainete asendamiseks.
 • Kaalunõustaja toetus
  Kord nädalas saadad pildi oma kaalunumbrist, tekkinud küsimused ja mõtted kaalunõustajale, kes vastab küsimustele ning annab edasisi soovitusi ja innustab edasiseks jätkamiseks.
 • Konsultatsioonid
  Paketis sisaldub kaks kohtumist toitumis- ja kaalunõustajaga kas Confidos kohapeal või Skype teel. Kohtumistel vaatate ühiselt üle, kuidas on soovituste järgimine edenenud, millised on tulemused. Ühtlasi saad tuge väljakutsega jätkamiseks.
Asparagus

Kellele paketti soovitame?

 • Su keha on kurnatud, sa mõtled pidevalt selle üle, kuidas kaalus alla võtta.
 • Sa ei tunne end hästi, Su tervis on halvenenud, Sa ei mahu oma lemmikriietesse.
 • Sa tunned end… teistmoodi.
 • Su ülekaal väsitab nii keha kui vaimu.
 • Oled end korduvalt „kätte võtnud“, proovinud erinevaid dieete, ent pole suutnud saavutada püsivat kaalulangust.

Andre Trudnikov

Dr Andre Trudnikov

Kirurg
Doktorist lähemalt »

Maovähenduskirurgia konsultatsioon

Maovähendusoperatsioon ehk rasvumise kirurgiline ravi on paljudele inimestele andnud tagasi kergema enesetunde, eneseusu, tervise ja elujõu. Peamiselt soovitakse maovähendusoperatsiooni rasvumisest põhjustatud kaebuste nagu väsimus, depressioon, valu ning erinevate terviseprobleemide, lastetuse ja tõenäoliselt oodatava lühema eluea tõttu. Teiseks soovitakse vähendada rasvumisega kaasnevate haiguste nagu diabeet, vähktõbi ja südameveresoonkonna haiguste riski.

Olgugi, et maovähendusoperatsioon võib olla ainus võimalus oma elu muutmiseks, peab see otsus olema hoolikalt läbimõeldud. Confidos osutab rasvumise kirurgilise ravi konsultatsiooni, räägib operatsioonist ja selle ohtudest ning kaasnevatest vältimatutest muutustest toitumis-, mõtlemis- ja liikumisharjumustes ning elustiilis kogenud kirurg dr Andre Trudnikov. Vajadusel kaasatakse meeskonda kogenud endokrinoloog dr Tatjana Toomsoo. 

Maovähenduskirurgi konsultatsioonile soovitame pöörduda neil, kellele tundub kirurgiline sekkumine ainuvõimalik viis kaaluprobleemi lahendamiseks. Konsultatsiooni hind on 100 eurot.

Aega broneerima
Maovähenduskirurgi poole soovitame pöörduda neil, kellele tundub kirurgiline sekkumine ainuvõimalik viis kaaluprobleemi lahendamiseks.

Toitumisnõustamine coaching meetodil

Toitumisnõustamine coaching meetodil saab sind aidata, kui oled püüdnud korduvalt kaalu alandada, aga katsetused erinevate dieetide ja toitumiskavadega ei ole sind viinud soovitud eesmärgini ning miski ei tundu toimivat.

Keskendumine kiirele tulemusele, mitte püsivale muutusele, on peamine põhjus, miks kiirdieedid ja ranged toitumiskavad pikemaajalist muutust ei taga. Püsivate muutuste saavutamiseks tuleb väljuda mugavustsoonist, katsetada uusi asju, õppida teisiti mõtlema ja tegutsema. Klassikaline toitumisnõustamine seisneb kliendi toitumisharjumuste kaardistamises, —analüüsis ja nõuannete jagamises uue tervisliku menüü juurutamiseks. Toitumisnõustamine coaching meetodil lisab siia juurde ka harjumuste muutmise praktika. Koostöös toitumisnõustaja-coachiga luuakse eesmärkide poole liikumise süsteem, seatakse paika sihid, koostatakse tulemuste poole liikumise realistlik plaan. Coach aitab sul motivatsiooni leida ja hoida, ära tunda sinu tugevused ja nõrkused, kõrvaldada piiravad takistused, mis omakorda aitab sul kaalulangetusprotsessi juures püsida ja järjekindlalt oma soovitud eesmärgi poole liikuda.

Coaching on protsess, siin ei ole valmislahendusi ega kõigile üheseid lähenemisi, iga kliendi jaoks on tee soovitud tulemuseni erinev. Kaalukaotus ei ole ainult numbrimuutus kaalul, see on uus mõtteviis, uued harjumused, uus elustiil.

Eduka kaalulangetuse tagavad tervislikud harjumused ja nende juures püsimine.

Konsultatsiooni maksumus 50 €
Konsultatsiooni kestus 60 minutit
Aega broneerima

Anneli Kõiv

Anneli Kõiv

Toitumis- ja kaalunõustaja
Spetsialistist lähemalt »