Toitumine ja kehakaal

Tänapäeva suurim terviserisk on vale toitumine ning sellest tingitud ülekaal ja haigused. Hoolimata sellest, et meie kaubandusvõrgud on täis tervislikku toidukraami, ei ole inimkond oluliselt tervemaks muutunud. Vastupidi, vohama on löönud tervise- ja kehakaaluga seotud probleemid. Kaaluprobleemidega inimeste, sh meeste ja laste arv kasvab nii maailmas kui ka Eestis pidevalt. Sageli piisab vaid toitumise korrigeerimisest, et saavutada tervislik kehakaal ja üldise tervisliku tervisliku seisundi paranemine.

Tervislik toitumine ei tähenda, et tuleb loobuda sellest, mis meeldib ja maitseb. Tervislik toitumine tähendab, et Sa ei söö rohkem ega vähem, kui Su organism vajab ning Sa sööd tasakaalustatult – organism saab toidust vajalikud valgud, süsivesikud, rasvad, kiudained, vitamiinid jne.

„Sageli piisab vaid toitumise muutmisest, et tervislik seisund ja enesetunne hakkaks paranema ning kaal normaliseeruks,“ ütleb Confido toitumis- ja kaalunõustaja Anneli Kõiv.

1

Konsultatsioonid

Sobimatu toiduvalik võib olla paljude tervisehädade põhjuseks. Confidos on toitumise ja kehakaaluga seotud probleemides abiks toitumis- ja kaalunõustaja ja endokrinoloog. Tihtilugu algab teekond toitumis- ja kaalunõustaja juurde probleemidest kehakaaluga.


Konsultatsioonidest lähemalt »
2

Kirurgi konsultatsioon

Maovähendusoperatsioon ehk rasvumise kirurgiline ravi on paljudele inimestele andnud tagasi kergema enesetunde, eneseusu, tervise ja elujõu. Maovähenduskirurgi konsultatsioonile soovitame pöörduda neil, kellele tundub kirurgiline sekkumine ainuvõimalik viis kaaluprobleemi lahendamiseks.


Kirurgi konsultatsioonist lähemalt »
3

Uuringud

Igal inimesel on eriline ja kordumatu seede- ja immuunsüsteem. Neist sõltub, kas inimene saab süüa kõiki toiduaineid või tuleb teha teatud ainete osas piiranguid.
Meie juures saab teha laktoosi- ja gluteenitalumatuse teste, samuti tuvastada tsöliaakia ja rasvumisega seotud pärilikke haigusi.


Uuringutest lähemalt »

Ülekaal teeb haigeks

Kui teismeeas võib liigne kehakaal tunduda pigem sotsiaalse või kosmeetilise probleemina, siis täiskasvanud inimesele põhjustab ülekaalulisus järjest süvenevaid terviseprobleeme.

Ülekaalulisus on arenenud maades järjest suurem probleem, mistõttu meditsiinikirjanduses räägitakse lausa ülekaalulisuse epideemiast. Kontrastiks arengumaades valitsevatele näljahädadele ja alatoitlusele on umbes 60% USA elanikest ülekaalulised, sama suundumust täheldatakse teisteski heaoluriikides.

Tervise Arengu Instituudi poolt 2014. aastal läbiviidud täiskasvanute (16-64-aastaste) tervisekäitumuse uuringu kohaselt oli Eestis ülekaalulisi inimesi 32,5% ja rasvunuid 19,5%. Kümme aastat varem ehk 2004. aastal olid need arvud vastavalt 28,4% ja 14,4%. Seega võib öelda, et enam kui pooltel Eesti inimestel on kehakaal soovituslikust suurem.

Loen lähemalt »

Dr Iris Koort

Peremeditsiini eriarst Doktorist lähemalt »