Tervisekontroll, protseduurid

Confidos usume väga sellesse, et kõige efektiivsem viis oma tervist hoida on haigusi ennetada. Meie tervisekontrolli paketid pakuvad võimaluse saada põhjalik ülevaade oma tervislikust seisundist. Vastavalt sellele, mida ise tähtsaks peate või mille üle muret tunnete, võite valida just sellised paketid, nagu soovite. Pakettide käigus hinnatakse teie individuaalseid terviseriske ja -näitajaid ning leidude põhjal antakse soovitusi, kuidas oma tervist veel paremini hoida või juba olemasolevatele probleemidele leevendust saada. Vajadusel suunatakse teid edasi lisauuringutele ja meie kogenud arstide või spetsialistide vastuvõttudele, kui selleks tervisepaketi käigus põhjus leidub.

Valige allolevast rippmenüüst sobiv teenus

  Erinevate vitamiinide taseme hindamine (nt vitamiin-D, B12, foolhape), üks analüüs

  Inimorganismis leidub 13 erinevat eluks vajalikku vitamiini, mis täidavad väga erinevaid rolle. Näiteks Vitamiin B12 on oluline nukleiinhapete, folaadi, aminohapete, valkude ja müeliini sünteesiks. Vitamiin on vajalik vere punaliblede arenguks luuüdis ja normaalseks närvitalitluseks. Vitamiin B12 defitsiit võib olla põhjustatud toiduga vähesest B12 vitamiini saamisest (taimetoitlased), maohaigustest, muutustest soole mikroflooras, laiussi nakkusest organismis jm. Vitamiin sisaldub vaid loomsetes toiduainetes, kuid selle imendumist pärsivad liigne alkohol, kohv, suitsetamine, oraalsed kontratseptiivid, lahtistid, atroofiline gastriit ja teised seedetrakti haigused. B12 vitamiini imendumine väheneb sageli vanemas eas. Vitamiini kroonilisel vaegusel tekib aneemia ja mitmesugused närvikahjustused.

  D vitamiinid on rasvlahustuvad steroidhormoonid. D3- kolekaltsiferool on loomse (põhiliselt kala) päritoluga, kuid suurim kogus D3 vitamiinist sünteesitakse nahas UVB kiirguse toimel. Suvise keskpäevase päiksekiirguse (UVB) 10-15 min toime vältel kätele ja näole sünteesitakse nahas 800-1000 ühikut previtamiini D3, millest piisab täiskasvanud inimese päevase vajaduse katmiseks. D vitamiini vähesuse puhul on häiritud kaltsiumi ja fosfaatide imendumine soolest, mistõttu suureneb osteoporoosi risk. Vitamiin mõjutab verehüübivust, närvikoe talitlust, omab infektsioonhaiguste ning diabeedi vastast toimet, omab immuunmoduleerivat, antidiabeetilist, antiinfektsioosset jt toimeid. D vitamiin on vajalik sportliku sooritusvõime parandamiseks. Kukkumisi ja luumurde aitab vähendada eeskätt D vitamiini toime kiiret tüüpi vöötlihasrakkudele, mille ülesanne on kontrollida kehaasendit ja säilitada tasakaalu. Vitamiini pikaaegsel puudusel võib lastel aeglustuda pikkuskasv, luustik jääb hõredaks, tõsise puuduse korral tekib rahhiit.

  Analüüsi tegemiseks broneeri aeg
  vastuvõtule helistades 1330 või saada päring:

  Saada päring

  Analüüsi hind
  19 – 22 €

  Seda teenust osutame

  Confido Meditsiinikeskus
  Veerenni 51, Tallinn
  Confido Tartu Raatuse kliinik
  6. korrus, Raatuse 21, Tartu
  Nautica kiirkliinik
  Ahtri 9, Tallinn
  Lasnamäe kiirkliinik
  Mustakivi 13, Tallinn
  Lõunakeskuse kiirkliinik
  Ringtee 75, Tartu
  Rocca Al Mare kiirkliinik
  Paldiski maantee 102, Tallinn
  Viru Keskuse kliinik, keskuse 4. korrus
  Viru Väljak 4, Tallinn
  Näita rohkem