Liisi Juhe, õde

Sünnimärgi uuring annab südamerahu

Melanoom on väga ohtlik nahavähi vorm, kuid piisavalt varakult avastades ravitav. Melanoom võib areneda sünnimärkidest, mistõttu peaksid oma nahal toimuvaid muutusi jälgima.

Kui sulle teeb mõni sünnimärk muret, siis tule Confido Erameditsiinikeskusesse sünnimärgi kontroll-uuringule Dermtest, mis aitab eristada paha- ja healoomulisi nahakasvajaid.

Sünnimärgi kontroll on vajalik:

  • kellel on probleemne sünnimärk (suurenenud, kuju muutnud, hiljuti tekkinud, veritsev, sügelev)
  • kellel on kahtlus mõne aja jooksul välimuselt muutunud sünnimärgi osas
  • kellel on üksik asümmeetriline ja teistest tumedam ja teistest erineva kujuga sünnimärk
  • kelle lähisuguvõsas on esinenud pahaloomulisi nahakasvajaid
  • kelle melanoomiriski on suurendanud liiga intensiivne päevitamine või pidev solaariumi külastamine

Vastuvõtul teeme muret tegevast sünnimärgist või -märkidest dermatoskoobiga fotod ning edastame need eriarsti konsultatsiooniks Dr Niine Nahakliinikusse. Tavapäraselt pildistame sünnimärgi kontrolli käigus 1-3 sünnimärki. Tegemist ei ole kogu keha uuringuga, vaid esimese kontrolli ja hilisema jälgimise võimalusega.

Uuringu vastused

48 tunni jooksul saadakse meile Dr Niine Nahakliiniku dermatoloogilt vastus, kas sünnimärgis on tunnuseid, mis viitavad nahavähile, melanoomile või nende tekkele ning vastavalt sellele määratakse edasine tegevus: kas vajalik on jälgimine või peaks sünnimärgi kirurgiliselt eemaldama ja seda laboris uurima.

Confido Erameditsinikeskuses maksab esimese sünnimärgi dermatoskoopiline uurimine 35 eurot, teise ja kolmanda sünnimärgi uurimine 15 eurot. Kui sinu kehal on rohkem kui kolm uurimist vajavat sünnimärki, siis suuname sind Dr Niine Nahakliinikusse.

Broneerin aja sünnimärgi uuringule

Liisi Juhe

Õde

Liisi Juhe on lõpetanud Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis õe põhiõppe (2009) ja täiendanud end mitmetel immuniseerimisalastel koolitustel nii Eestis kui välismaal.