Süda ja veresooned

Südame- ja veresoonkonnahaigused on Eestis juba aastaid surmapõhjus number üks. Oleme nendesse haigustesse suremuselt juhtpositsioonil nii Euroopas kui kogu maailmas. Vähene liikumine, aga ka suitsetamine, alkoholi liigtarvitamine, ülekaal, stress, vähene puu- ja köögiviljade ning liigne soolatarbimine on peamised südamehaiguste riskitegurid.

Confidos pööratakse palju tähelepanu südame tervisega seotud teenustele. Meie meeskonnas töötavad oma ala pühendunud tippspetsialistid, kes on oma eriala eestkõnelejad ka avalikkuse ees ja panustavad seeläbi rahva tervise parandamisse ning südame-ja veresoonkonna haigestumiste ärahoidmisse.

Süda on meie keha üks tähtsamaid elundeid, mistõttu on oluline osata näha ohumärke, kui sellega on midagi valesti. Võimaliku südameinfarkti varase tunnuse tundmine võib päästa elu.
1

Ennetus

Confidos saad lasta uurida südame- ja veresoonkonna seisundit, hinnata haiguste riske ja pidada arstiga nõu, samuti saad meie käest personaalseid soovitusi südamehaiguste vältimiseks.

Kindlasti soovitame südamehaiguste riskitegureid hinnata meestel, sest neil on tunduvalt suurem oht haigestuda.

Ennetamisest lähemalt »
2

Konsultatsioonid

Meie keskuses töötavad Eestis tuntud ja tunnustatud südamearstid (kardioloogid), rütmihäirete arst ja veresoontekirurg. Soovitame nende poole pöörduda isiklike haigusriskide hindamiseks ja elustiiliga seotud nõuannete saamiseks, haiguste diagnoosimiseks ja raviks, eksperthinnangu saamiseks tervise seisundile ja raviplaanidele.

Konsultatsioonidest lähemalt »
3

Uuringud

Kõikide uuringute vajalikkuse ning ulatuse otsustavad arstid. Uuringute eel on vajalik arsti konsultatsioon, kes kõigepealt hindabki uuringute vajalikkust ja mahtu. Seejärel lepitakse Sinuga kokku nende teostamise aeg. Teeme kõiki olulisi südame- ja veresoonkonna uuringuid ning analüüse kohapeal või koostöös suuremate haiglate ja kliinikutega.

Uuringutest lähemalt »

Südamehaiguste ennetus päästab tuhandeid elusid

Professor Margus Viigimaa on veendunud südamehaiguste ennetuse olulisuses – nii võib päästa tuhandeid elusid, kuigi arsti tegevus jääb anonüümseks. Südamearsti hinnangul annab kõige parema tulemuse individuaalne lähenemine ja nõustamine, sest sel puhul arvestatakse just konkreetse patsiendi vajadusi.

Preventatiivne suund arstiabis on järjest laienev ja inimesed peaksidki pöörduma arsti poole enne, kui neil otseselt midagi viga on. Südame tervise puhul saame lisaks baasuuringutele kasutada ka uusi võimalusi, näiteks uurida veresoonte seisundit ja jäikust, et hinnata varajasi ateroskleroosi ilminguid.

Veresoonte vananemine algab juba teismeeas. Samas on veresooned hea vastupanuvõimega ja taastuvad hästi, kuid siis peaks olema vererõhk korras, inimene peab olema kehaliselt aktivine ja ta ei tohi suitsetada.

Loen lähemalt »

Prof Margus Viigimaa

Südametervise arst, kardioloog Professorist lähemalt »