Sõltuvused

Eestis on sõltuvuste küüsi langenud väga suur hulk mehi ja naisi, aga vaid vähesed jaksavad sõltuvusest omal käel välja tulla.

Sõltuvushäire ravi esimene samm on oma probleemi tunnistamine ja loobumine mõttest, et ainult tahtejõu abil on võimalik sellega toime tulla. Meie pakume abikäe eekätt alkoholisõltuvuses inimestele ning nende pereliikmetele. Sõltuvushäirete puhul vajab tervenemist kogu perekond, sest sõltuvuskäitumine kahjustab peres toimivaid suhteid, eelkõige usaldust ja turvatunnet.

“Soovin tagada inimestele diskreetse ja inimliku tervenemise tee, mis aitab neil häbist ja süütundest üle saada”. Kaja Heinsalu
1

Konsultatsioonid

Meie meeskonnas on kogenud sõltuvusnõustajad, psühhiaater ja terapeudid, et olla abiks alkoholisõltuvusest vabanemisel ja ravil. Vajadusel kaasatakse meeskonda teisi spetsialiste ja eriarste.

Konsultatsioonidest lähemalt »
2

Taastumisprogramm

Kutsume liituma Minnesota mudelil põhineva 12 sammu programmiga, mis on tõenduspõhise meditsiini poolt tunnistatud kõige efektiivsemaks sõltuvusest taastumise meetodiks. Programmis õpitakse praktilise meetodi abil saavutama ja säilitama sõltuvusainevaba elu.

Taastumisprogrammist lähemalt »
3

Kaassõltuvus

Kaassõltuvus ehk lähisuhtesõltuvus on tugev emotsionaalne sõltuvus teisest inimesest, sooviga kontrollida ja muuta tema sõltuvuskäitumist. Kaassõltuvusest tervenemine algab oma olukorra ausast teadvustamisest, oma käitumise, suhete ja enesehinnangu analüüsist.

Nõustamisest lähemalt »

Kaassõltuvuse lõksust välja

Miks on mõnel inimesel üliraske või peaaegu võimatu lahkuda haigettegevast või vägivaldsest suhtest?

Vahel püütakse sellist suhet lõpetada aastaid, kuid jõutakse ikka ringiga suhtesse tagasi. Kuidas on võimalik pühendunult armastada inimest, kes sind enamasti hätta jätab ning hoolimatult või isegi julmalt kohtleb? Kust tuleb jõud aina uuesti uskuda oma lähedase lubadusi end muuta, kuigi mõlemad teavad, et need lubadused on tuulde kirjutatud?

Sõltuvustest räägitakse ja kirjutatakse. Lähisuhtevägivald on üks viimase aja olulisemaid sotsiaalseid teemasid. Vähehaaval langeb vaikimise loor valusatelt tabuteemadelt, mida on olnud kombeks pidada vaid peresisesteks asjadeks. Probleeme teadvustades saab hakata toimuma tervenemine, hädasolijad ei ole enam nii üksi ja saavad kergemini abi. Perekondade tervenemine annab lootust, et kasvavas põlvkonnas on sõltuvushäireid vähem.

Loen lähemalt »

Katrin Hallik

Kaassõltuvuse nõustaja