Radioloogia teenused Confido Meditsiinikeskuses - MRT, kompuuteruuring, röntgenuuring

Röntgenuuring

Röntgenuuring on laialt levinud esmane uurimisviis, kus saadakse röntgenülesvõte kasutades röntgenkiirgust. Kuna tegemist on ioniseeriva kiirgusega, siis uuringule on vajalik saatekiri. Saatekirja uuringule annab perearst või raviarst.

Röntgenuuringuid tehakse peamiselt tugi- ja liikumiselundkonnast (liigesed ja luud), hindamaks võimalikku luulist traumat, selle paranemist või liigese kulumist. Sageli uuritakse ka rindkere, hindamaks kopse võimalike põletikuliste ja muude muutuste suhtes.

Röntgenülesvõte ja selle kirjeldus salvestatakse riiklikus Pildipangas. Lisaks salvestatakse uuringu vastus ka digiloos. Vajadusel saab meil teostatud uuringud kaasa USB-andmekandjal, maksumus 25 eurot (sisaldab andmekandja hinda).

Röntgenuuringuid teostame elava järjekorra alusel, soovi korral saab uuringu aja ette broneerida. Eelisjärjekorras teostame uuringuid kiireloomulistele patsientidele ja võimaluse korral lastele.

Uuringu läbiviimine

Röntgenuuring ei vaja eraldi ettevalmistust, kuid uuritavast piirkonnast tuleb eemaldada riided, ehted, prillid jms. Pange selga riided, mida on lihtne eemaldada.

Röntgenuuringu teostab radioloogiatehnik, uuringu teostamine on kiire ning ei põhjusta üldiselt ebamugavust. Uuringu teostamise ajal tuleb olla hetke liikumata.

Oluline info

  • Röntgenuuring annab väikese ioniseeriva kiirgusdoosi, kui kahtlustate rasedust, siis informeerige sellest enne saatekirja saamist oma ravi-/perearsti.
  • Lasteuuringutel ja teistel abivajavatel peab olema kaasa 1-2 saatjat. Laps peab olema koostöövõimeline ja järgima talle antavaid juhiseid. Saatja/abistaja peab olema vähemalt 18-aastane ja ei tohi olla rase.
  • Teostame ka pikatelje ülesvõtteid nii lülisambast (skolioosihindamine jne) kui ka alajäsemetest.
  • Meie keskuses ei teostata läbivalgustusi ehk röntgenoskoopiaid.
  • Uuringu tulemustest kuulete oma pere- või raviarstilt.
Röntgeniülesvõte rindkerest
25 €
Röntgeniülesvõte luust või liigesest
25 €
Röntgeniülesvõte lülisambast
25 €
Röntgeniülesvõte kõhust
25 €
Röntgeniülesvõte vaagnast
25 €
Röntgeniülesvõte peast
25 €
Röntgeniülesvõte jäseme telje mõõtmiseks või täispikkuses lülisambast
40 €
Uuringu salvestamine andmekandjale (ainult vajadusel)
25 €