Radioloogia teenused Confido Meditsiinikeskuses - MRT, kompuuteruuring, röntgenuuring

Röntgenuuring

Röntgenuuringu tulemuseks on röntgenülesvõte, eelduseks röntgenülesvõttele on saatekiri. Röntgenuuringuid tehakse peamiselt tugi- ja liikumiselundkonnast (liigesed ja luud), peamiselt hindamaks võimalikku luulist traumat, selle paranemist või liigese kulumist. Sageli uuritakse ka rindkeret, peamiselt hindamaks kopse võimalike põletikuliste/krooniliste muutuste suhtes, teostatakse ka nö profülaktilisi ülesvõtteid rindkerest.

Röntgenülesvõttele annab kirjelduse radioloog, tehtud uuringud arhiveeritakse riiklikku piltide arhiveerimise süsteemi, uuringu kirjeldus on nähtav pildipangas ja digiloos.

Vajadusel saab meil teostatud uuringud kaasa USB-andmekandjal, maksumus 25 eurot (sisaldab andmekandja hinda). Röntgenuuringuid teostame elava järjekorra alusel, soovi korral saab uuringu aja ette broneerida.

Saatekirja uuringule annab perearst/raviarst, kui broneerite aja ette, siis palun mainige ka saatekirja olemasolu. Saatekirja olemasolu korral tasute kohapeal omaosalustasu (5 eurot).

Röntgenuuringu teostab radioloogiatehnik, uuringu teostamine on kiire ning ei põhjusta üldiselt ebamugavust. Röntgenuuringud ei vaja eraldi ettevalmistust, kuid uuritavast piirkonnast tuleks eemaldada ehted, prillid jms. Röntgenuuringud annavad väikese ioniseeriva kiirgusdoosi, kui kahtlustate rasedust, siis informeerige sellest enne uuringu saatekirja saamist oma ravi-/perearsti.

NB! Meie keskuses ei teostata läbivalgustusi ehk röntgenoskoopiaid.
Teenindame patsiente alates viieteistkümnendast eluaastast.

Röntgeniülesvõte rindkerest

18 – 25 € Broneeri aeg

Röntgeniülesvõte luust või liigesest

18 – 25 € Broneeri aeg

Röntgeniülesvõte lülisambast (üks piirkond)

18 – 25 € Broneeri aeg

Röntgeniülesvõte kõhust

18 – 25 € Broneeri aeg

Röntgeniülesvõte vaagnast

18 – 25 € Broneeri aeg

Röntgeniülesvõte peast

18 – 25 € Broneeri aeg

Uuringu salvestamine andmekandjale

25 €

Üks ülesvõte

18 €

Kaks ülesvõtet

25 €

Iga järgmine ülesvõte lisandub

15 €