Probleemne nahk

Protseduurid

Naha- ja nahaaluskoe muutuste korral on mõnikord vajalik kirurgiline protseduur. Meie peremeditsiini eriarstid ja kirurg teostavad Confidos kohapeal erinevaid väiksemaid pisikirurgilisi protseduure, näiteks nagu operatsioonijärgne niitide eemaldamine, haavade õmblemine, sissekasvanud küüne eemaldamine, sünnimärgi eemaldamine.

Tihti on võimalik protseduuri teostada konsultatsiooni ajal, ent vajadusel saab kokku leppida ka mõne muu sobiva aja. Kõik Confidos teostatavad protseduurid on mugavad, kiired ja ohutud ning need viiakse vajadusel läbi kohaliku tuimestusega.

Oluline teada

 • Kas protseduuri eel on lubatud süüa-juua või võtta igapäevaseid ravimeid, sõltub protseduurist. Täpsed juhised annab arst protseduuri eel.

Krüoteraapia

Krüoteraapia ehk külmaravi on dermatoloogias, reumatoloogias, kirurgias ja kosmetoloogias kasutatav ravimeetod. Kõige sagedamini kasutatakse krüoteraapiat konnasilmade ja soolatüügaste ravis, ent meie spetsialistid teostavad külmaravi ka mitmete teiste probleemide korral.

Meie keskuses on krüoteraapiasse oodatud nii täiskasvanud kui lapsed. Konnasilmade ja soolatüügaste külmaravi protseduurile võib pöörduda eelneva arsti konsultatsioonita. Vajadusel võib krüoteraapia spetsialist külmaravi tegemise eel anda soovituse nahaarsti vastuvõtule pöördumiseks.

Muude nahamoodustiste külmaraviks, samuti alla 8. aastaste laste puhul soovitame alati eelnevalt pöörduda nahaarsti konsultatsioonile.

Hea teada protseduuri kohta:

 • Protseduuri täpne aeg sõltub saatediagnoosist ja ravimeetodist, ent keskmiselt külmutatakse probleemset kohta 5-45 sekundit. Vajadusel tuleb protseduuri teostada korduvalt.
 • Vedel lämmastik tekitab nahal külmatunnet, mis võib meenutada kerget torkimist või kipitust.
 • Protseduuri järel võib olla tunda valulikkust või kipitustunnet, mis enamasti möödub mõnekümne minuti kuni paari tunni jooksul.
 • Protseduurist võib nahale tekkida vill, mis taandub 1-2 nädala jooksul, kui villile tekib peale koorik.

Protseduuri hind alates 25 €. See sisaldab ühte kuni kolme moodustist, iga järgnev moodustis 25 €.


Maksumus 25 €
Kestus 15 minutit

Drops

Soovitame Renophase Paris ravihooldust, kui sul on:

 • Akne
 • Rasune nahk
 • Miiliumid
 • Rosatsea
 • Ebaühtlane, tuhm jume
 • Kortsud, naha sidekoe lõtvus
 • Pigmendilaigud (hüperpigmentatsioon)


Oluline teada enne hooldusesse tulekut:

 • Protseduuri päeval on keelatud käia solaariumis ja saunas, teha aktiivselt sporti ja tarvitada alkoholi. Hoolduse järel soovitame ka jumestust vältida.
 • Ravikuuri ajal on keelatud solaariumi külastamine, samuti aaloe vera ekstraktide ja eeterlike õlidega preparaatide kasutamine.


Võimalus läbida protseduur ka ravikuurina:

 • Nahaprobleemide hoolduskuur 349€
 • Akne ravihoolduse kuur 299€

Akne ravihooldus

Probleemse naha peamised põhjused on liigne rasueritus, rasunäärmete sarvestumise häired, aeglane naha mikrovereringe, hormonaalsed nihked ja bakterid. Siiski ei ole akne pelgalt kosmeetiline probleem – õigesti kombineeritud ravita jätab akne armid kogu eluks.

Ravihoolduse eel soovitame kindlasti käia nahaarsti konsultatsioonil või teha nahauuring, mille abil selgitatakse välja sinu nahale sobivaim raviviis, mis kombineerituna nahahooldustega tagavad parima ja püsivaima ravitulemuse. Spetsiaalse väljaõppe saanud ravikosmeetika spetsialistid ja õed teostavad nahahooldust, sest ainult järjepidev ja teadlik naha eest hoolitsemine viib tulemuseni.

Meie keskuses teostatakse näonaha ravihoolduseid maailmas kõrgelt hinnatud Laboratories Renophase Paris dermakosmeetika sarjaga. Olemuselt raviva sarja tooteid kasutatakse nii meditsiinis, esteetilises dermatoloogias, kosmeetilises kirurgias kui ravikosmeetikas.

Sarja innovaatilisus seisneb selles, et koos osaliselt neutraliseeritud happega kasutatakse toodetes võrkstruktuurilisi aktiivaineid, mis annavad ravimile lausa 80%-lise imendumisvõime. Naha positiivsed muutused on näha juba esimese hoolduse järel, ent peale kaheksandat hooldusprotseduuri on muutused püsivamad. Arvestada tuleb ka sellega, et akneravi tulemuslikkust mõjutab toitumine, jumestus ja kosmeetika, suitsetamine, samuti stressirohke elustiil.

Soovitame läbida vähemalt kaheksast protseduurist koosneva ravikuuri, mida toetab kodune ravi ja nahahooldus. Meie spetsialistid õpetavad ka kodust nahahooldust ning soovitavad sobivaid tooteid selleks.

Maksumus 65 €
Kestus 60 minutit

Sünnimärgi kirurgiline eemaldamine

Sünnimärgid ehk pisikasvajad on healoomulised uudismoodustised nahal. Enamasti ei ole need ohtlikud, kuid võivad tihti olla ebaesteetilised või paikneda ebamugavust tekitavas piirkonnas kehal. Confidos eemaldame sünnimärgid kirurgilisel teel. Sünnimärgi eemaldamise vajalikkusele annab hinnangu dermatoloog pärast sünnimärgiuuringut. Nahaarst võib küll soovitada sünnimärgi eemaldamist, kuid otsuse selleks teeb iga inimene ise.

Eemaldatud kude saadetakse alati laborisse uuringule, et selgitada välja, kas tegemist on paha- või healoomulise muutusega. Palja silmaga sellist hinnangut anda ei ole võimalik. Uuringu tulemused selguvad 7 tööpäeva jooksul. Confidos eemaldab sünnimärke kirurg dr Andre Trudnikov. Ühe sünnimärgi eemaldamine ja histoloogiline uuring maksab 200 eurot. Sama protseduuri ajal iga järgmise sünnimärgi eemaldamine koos uuringuga maksab 100 eurot.

Sünnimärkide uurimisele ja eemaldamisele tuleks kindlasti mõelda juhul, kui need:

 • muutuvad valulikuks
 • muutuvad põletikuliseks
 • eritavad ebameeldiva lõhnaga vedelikku
 • suurenevad oluliselt
 • muudavad kuju või värvust

Hea teada

 • Protseduuri pikkus sõltub sünnimärkide arvust, asukohast ja iseloomust.
 • Sünnimärk eemaldatakse kohaliku tuimestusega.
 • Protseduur ei ole valulik. Kerget valu põhjustab ainult tuimestussüst.

Aega broneerima

Stone

Eye

Silmapiirkonna nahamoodustiste eemaldamine

Silmalau või limaskesta nahamoodustised (halasioon, papilloom, ksantelasm, lipoom jt) on enamasti healoomulised. Halasioon ehk rahetera tekib rasunäärme põletiku tagajärjel. Muud moodustised (lipoom, ksantelasm) on reeglina ainevahetuse jääkained, mis ladestuvad nahas. Papilloom on viiruslik, mistõttu võivad nad peale eemaldamist uuesti tekkida.

Moodustised ei ole enamasti ohtlikud silmale ega nägemisele, kuid tekitavad ebamugavust ja on ebaesteetilised. Nende eemaldamisele tuleks kindlasti mõelda, kui nad muutuvad valulikuks, põletikuliseks, suurenevad oluliselt, muudavad kuju, värvust või segavad kosmeetiliselt.

Confidos eemaldab silmapiirkonnast nahamoodustisi silmaarst dr Margarita Rebrov, kes otsustab protseduuri vajalikkuse üle oma konsultatsiooni käigus.

Vajadusel saadetakse eemaldatud kude laborisse uuringule, et selgitada välja, kas tegemist on paha- või healoomulise muutusega. Palja silmaga sellist hinnangut anda ei ole võimalik. Uuringu tulemused selguvad 7 tööpäeva jooksul. Histoloogilise uuringu hind lisandub protseduurile. Ühe nahamoodustise eemaldamine maksab 140 eurot.

Kuidas protseduuri tehakse?

 • Protseduur tehakse kohaliku tuimestusega.
 • Protseduuri kestus sõltub selle keerukusest.
 • Protseduur ei ole valulik. Valu põhjustab mõnikord ainult tuimestussüst.
 • Kui protseduuriga kaasneb haav, pannakse sellele õmblused, mille eemaldamiseks tuleb kliinikusse tagasi tulla nädala pärast.

Aega broneerima

Pisikirurgia

Naha- ja nahaaluskoe muutuste korral on mõnikord vajalik kirurgiline protseduur. Confidos kohapeal teostatakse erinevaid pisikirurgilisi protseduure, nagu näiteks operatsioonijärgsete haavade hooldus, niitide eemaldamine, puugi eemaldamine, sissekasvanud küüne kirurgiline korrektsioon või eemaldamine, mädakollete avamine ja hooldus jmt. Pisikirurgilise protseduuri vajalikkuse üle otsustab perearst või kirurg konsultatsiooni käigus. Hind 100 eurot.

Pisikirurgia koos koeproovi uuringuga 200 €

Kuidas protseduuri tehakse?

 • Protseduur tehakse kohaliku tuimestusega.
 • Protseduuri kestus sõltub selle keerukusest.
 • Protseduur ei ole valulik. Valu põhjustab mõnikord ainult tuimestussüst.
 • Kui protseduuriga kaasneb haav, pannakse sellele õmblused, mille eemaldamiseks tuleb kliinikusse tagasi tulla paari nädala möödudes, sõltuvalt haava asukohast ja suurusest.

Aega broneerima

Cracks

face

Näohooldus massaažiga

Nägu on täis närvi ja rõõmupunkte, mistõttu näomassaaž on soovitatav peibutusvorm. Massaaažil on lõõgastav omadus kuid ka praktilisem suund - massaaž aitab vältida kortsude tekkimist. Näomassaaž stimuleerib lümfisõlmi ja hõlbustab toksiinide eemaldamist näopiirkonnast.

Meie poolt pakutav näomassaaži tehnika põhineb sügaval ja täpsel lokaalsel muljumisel soodustades miktotsirkulatsiooni protsesse ning seejärel parandades troofilisust. Selle tulemusel väheneb lihaspinge peamistes lihasgruppides, taastub näol täiuslik lihaskarkass, mis on erakordselt silmaga nähtav muutus.

Metoodika koosneb kolmest osast - töö miimiliste ja muude kortsudega, töö periorbitaalse tsooni probleemidega ja töö huulte tsoonil, taastades naha toonust ja rakkude kohevust kõikides kudedes kihiti.

Esmalt käsitletakse bioloogilist vananemist, varajast fotovananemist, samuti lokaalseid reljeefimuutusi ning muutsusi naha elastsuses. Oluline osa tööst on pühendatud miimilistele kortsudele, mille olemus on seotud lokaalse permanentse kompressiooniga epiteelrakkudele ja ebapiisava tsirkulatsiooniga sidekoes.

Hea teada protseduuri kohta:

 • Massaaži võib kombineerida näohooldustega või teostada enne Renophase piilingut
 • Ühekordse hoolduse tulemusena paraneb naha toonus, vähenevad kortsud ning nahk saab terve ja säravama jume.
 • Soovitatav massaažikuur püsivaks lifting toimeks on 10-15 massaaži 2 kuu jooksul

Maksumus 95 €
Kestus 90 minutit

Valgusteraapia keemilise koorimisega

Naha tervis sõltub mitmetest teguritest. Üks olulisemaid on õige nahahooldus. Olgugi, et nahk on meie suurim (kaitse)organ, ei suuda ta jääda tugevaks ja vitaalseks, kui me ei hoolitse tema eest.

Happekoorimine eemaldab kontrollitud sügavusega kahjustunud nahakihid ja stimuleerib uute, tervemate rakkude paljunemist ning vett siduvate ainete tootmist nahas. Neutraliseeritud happe peamiseks ülesandeks on ergastada naharakkude tööd (kiirendada ainevahetust ja vereringlust), sellega kiirendatakse kollageen- ja elastiinkiudude tootmist. Keemilised koorimised on võimelised tasandama kortse. Genisteiin aitab hoida hormonaalset tasakaalu ning tsingi kompleks omab rasu pärssivat toimet. Seega on happekoorimine üks ohutumatest ja mõjusamatest vahenditest võitluses nahaprobleemide vastu.

Keemilise koorimise käigus kasutatakse valgusteraapiat, mis on üle kümne aasta praktiseeritud tehnika. Valgus parandab ja stimuleerib raku ainevahetuse loomulikku protsessi. Valgussüsnteesi kaudu saab vähendada arme ja põletikulisi protsesse ning normaliseerida üldisi rakkudes toimuvaid protsesse, samuti anda nahale tugevuse ja elastsuse.

Võimalus läbida protseduur kuue kordse ravikuurina, mille maksumus on 449€


Maksumus 80€
Kestus 60 minutit

Hea teada protseduuri kohta:

 • Tõhustab akne, seborreaelise dermatiidi, rosatsea, kuperoosa ja ekseemi ravi.


Oluline teada enne hooldusesse tulekut:

 • Protseduuri päeval on keelatud käia solaariumis ja saunas, teha aktiivselt sporti ja tarvitada alkoholi. Hoolduse järel soovitame ka jumestust vältida.
 • Ravikuuri ajal on keelatud solaariumi külastamine, samuti aaloe vera ekstraktide ja eeterlike õlidega preparaatide kasutamine.
photo

Valgusteraapia

Valgusteraapia on üle kümne aasta praktiseeritud tehnika. Valgus parandab ja stimuleerib raku ainevahetuse loomulikku protsessi. OmniluxRevive punase tule ja Renophase® biosaadavad toimed on optimaalne kombinatsioon, mis annavad sünergias fotofüüsilise ja bioloogilise mõju. Kasutatav 630 nm lainepikkusega punane valgus toimib nuumrakkude tasandil.

Degranuleerimine vähendab põletuse tekkimise ohtu ja naha taastumise protsess toimub läbi fibroblastide vohamise. Valgus toob kaasa põletikku soodustavate ainete hajumise immuunsüsteemi stimuleerimise ja uue kollageenirikka koe taastamise ilma põletamiseta või rakke kahjustamata.

Protseduuri kaudu saab vähendada arme ja põletikulisi protsesse ning normaliseerida üldisi rakkudes toimuvaid protsesse, samuti anda nahale tugevuse ja elastsuse.

Hea teada protseduuri kohta:

 • Tõhustab akne, seborreaelise dermatiidi, rosatsea, kuperoosa ja ekseemi ravi.

Maksumus 40€
Kestus 30 minutit

Kollageenteraapia

Kollageenteraapia põhineb nõeltega kaetud kosmeetilise seadme, mesorolleri, toimel kõige sügavamatesse nahakihtidesse tungivate vitamiinide ja ravilahuste kasutamisel. See on suurepärane protseduur nahaprobleemide lahendamiseks. Mikronõelad mõjutavad nahatekstuuri, vähendavad kortse ja päikesekahjustusi. Protseduur suurendab vitamiinide ja ravilahuste imendumist nahka ning aktiveerib uue kollageenisünteesi. Mesorolleri mõju seisneb nahale mikrokahjustuste tekitamises selle pinnal asuvate mikronõelte abil, nõelte pikkus valitakse ravispetsialisti poolt igale patsiendile individuaalselt. Nahale tekitatud mikrokahjustuste mõjul algab nahas loomulik protsess, mille käigus elavdub elastiini- ja kollageenikiudude moodustumine.

Hea teada protseduuri kohta:

 • Protseduurijärgselt võib tekkida nahal punetus, mis möödub 30-40 minuti jooksul.
 • Peale protseduuri ei soovitata samal päeval kasutada jumestust.
 • Keelatud on 48h jooksul peale protseduuri saun, solaarium, päevitamine ja sportimine.
 • Keelatud on 48h jooksul peale protseduuri saun, solaarium, päevitamine ja sportimine.
 • Püsivamate tulemuste saavutamiseks soovitatakse protseduuri korrata.

Maksumus 85€
Kestus 30 minutit

Soovitame kollageeniteraapiat, kui Sa soovid:

 • Tugevdada õhukest nahka
 • Taandada miimilisi kortsusid
 • Taastada naha elastsust
 • Suurendada naha loomulikku kollageenitootlikkust
 • Ahendada poore
 • Muuta pigmendilaigud heledamaks
 • Siluda arme


Vastunäidustused:

 • Rasedus
 • Põletikuline akne
 • Suurenenud sünnimärgid
 • Ärritunud ja põletikuline nahk
 • Lahtised haavad ja põletushaavad
 • Ekseem, psoriaas jt deramtoloogilised haigused
 • Hemofiilia
 • Ravimite kasutamine vere vedeldamiseks
 • Diabeet
 • Kroonilised nahahaigused (s.h. aktiivne herpese põletik)
 • Väljendunud rosaatsea