Probleemne nahk

Protseduurid

Naha- ja nahaaluskoe muutuste korral on mõnikord vajalik kirurgiline protseduur. Meie peremeditsiini eriarstid ja kirurg teostavad Confidos kohapeal erinevaid väiksemaid pisikirurgilisi protseduure, näiteks nagu operatsioonijärgne niitide eemaldamine, haavade õmblemine, sissekasvanud küüne eemaldamine, sünnimärgi eemaldamine.

Protseduuride vajalikkuse ja teostaja üle otsustab arst konsultatsiooni käigus. Tihti on võimalik protseduuri teostada konsultatsiooni ajal, ent vajadusel saab kokku leppida ka mõne muu sobiva aja. Kõik Confidos teostatavad kirurgilised protseduurid on mugavad, kiired ja ohutud ning need viiakse läbi kohaliku tuimestusega.

Oluline teada

 • Kas protseduuri eel on lubatud süüa-juua või võtta igapäevaseid ravimeid, sõltub protseduurist. Täpsed juhised annab arst protseduuri eel.

Sünnimärgi kirurgiline eemaldamine

Sünnimärgid ehk pisikasvajad on healoomulised uudismoodustised nahal. Enamasti ei ole need ohtlikud, kuid võivad tihti olla ebaesteetilised või paikneda ebamugavust tekitavas piirkonnas kehal. Confidos eemaldame sünnimärgid kirurgilisel teel. Sünnimärgi eemaldamise vajalikkusele annab hinnangu dermatoloog pärast sünnimärgiuuringut. Nahaarst võib küll soovitada sünnimärgi eemaldamist, kuid otsuse selleks teeb iga inimene ise.

Eemaldatud kude saadetakse alati laborisse uuringule, et selgitada välja, kas tegemist on paha- või healoomulise muutusega. Palja silmaga sellist hinnangut anda ei ole võimalik. Uuringu tulemused selguvad 7 tööpäeva jooksul. Confidos eemaldab sünnimärke kirurg dr Andre Trudnikov. Ühe sünnimärgi eemaldamine ja histoloogiline uuring maksab 180 eurot. Sama protseduuri ajal iga järgmise sünnimärgi eemaldamine koos uuringuga maksab 100 eurot.

Sünnimärkide uurimisele ja eemaldamisele tuleks kindlasti mõelda juhul, kui need:

 • muutuvad valulikuks
 • muutuvad põletikuliseks
 • eritavad ebameeldiva lõhnaga vedelikku
 • suurenevad oluliselt
 • muudavad kuju või värvust

Hea teada

 • Protseduuri pikkus sõltub sünnimärkide arvust, asukohast ja iseloomust.
 • Sünnimärk eemaldatakse kohaliku tuimestusega.
 • Protseduur ei ole valulik. Kerget valu põhjustab ainult tuimestussüst.

Aega broneerima

Stone

Eye

Silmapiirkonna nahamoodustiste eemaldamine

Silmalau või limaskesta nahamoodustised (halasioon, papilloom, ksantelasm, lipoom jt) on enamasti healoomulised. Halasioon ehk rahetera tekib rasunäärme põletiku tagajärjel. Muud moodustised (lipoom, ksantelasm) on reeglina ainevahetuse jääkained, mis ladestuvad nahas. Papilloom on viiruslik, mistõttu võivad nad peale eemaldamist uuesti tekkida.

Moodustised ei ole enamasti ohtlikud silmale ega nägemisele, kuid tekitavad ebamugavust ja on ebaesteetilised. Nende eemaldamisele tuleks kindlasti mõelda, kui nad muutuvad valulikuks, põletikuliseks, suurenevad oluliselt, muudavad kuju, värvust või segavad kosmeetiliselt.

Confidos eemaldab silmapiirkonnast nahamoodustisi silmaarst dr Margarita Rebrov, kes otsustab protseduuri vajalikkuse üle oma konsultatsiooni käigus.

Vajadusel saadetakse eemaldatud kude laborisse uuringule, et selgitada välja, kas tegemist on paha- või healoomulise muutusega. Palja silmaga sellist hinnangut anda ei ole võimalik. Uuringu tulemused selguvad 7 tööpäeva jooksul. Histoloogilise uuringu hind lisandub protseduurile. Ühe nahamoodustise eemaldamine maksab 140 eurot.

Kuidas protseduuri tehakse?

 • Protseduur tehakse kohaliku tuimestusega.
 • Protseduuri kestus sõltub selle keerukusest.
 • Protseduur ei ole valulik. Valu põhjustab mõnikord ainult tuimestussüst.
 • Kui protseduuriga kaasneb haav, pannakse sellele õmblused, mille eemaldamiseks tuleb kliinikusse tagasi tulla nädala pärast.

Aega broneerima

Pisikirurgia

Naha- ja nahaaluskoe muutuste korral on mõnikord vajalik kirurgiline protseduur. Confidos kohapeal teostatakse erinevaid pisikirurgilisi protseduure, nagu näiteks operatsioonijärgsete haavade hooldus, niitide eemaldamine, puugi eemaldamine, sissekasvanud küüne kirurgiline korrektsioon või eemaldamine, mädakollete avamine ja hooldus jmt. Pisikirurgilise protseduuri vajalikkuse üle otsustab perearst või kirurg konsultatsiooni käigus. Hind 100 eurot.

Kuidas protseduuri tehakse?

 • Protseduur tehakse kohaliku tuimestusega.
 • Protseduuri kestus sõltub selle keerukusest.
 • Protseduur ei ole valulik. Valu põhjustab mõnikord ainult tuimestussüst.
 • Kui protseduuriga kaasneb haav, pannakse sellele õmblused, mille eemaldamiseks tuleb kliinikusse tagasi tulla paari nädala möödudes, sõltuvalt haava asukohast ja suurusest.

Aega broneerima

Cracks