Probleemne nahk

Protseduurid

Naha- ja nahaaluskoe muutuste korral on mõnikord vajalik kirurgiline protseduur. Meie peremeditsiini eriarstid ja kirurg teostavad Confidos kohapeal erinevaid väiksemaid pisikirurgilisi protseduure, näiteks nagu operatsioonijärgne niitide eemaldamine, haavade õmblemine, sissekasvanud küüne eemaldamine, sünnimärgi eemaldamine.

Tihti on võimalik protseduuri teostada konsultatsiooni ajal, ent vajadusel saab kokku leppida ka mõne muu sobiva aja. Kõik Confidos teostatavad protseduurid on mugavad, kiired ja ohutud ning need viiakse vajadusel läbi kohaliku tuimestusega.

Oluline teada

 • Kas protseduuri eel on lubatud süüa-juua või võtta igapäevaseid ravimeid, sõltub protseduurist. Täpsed juhised annab arst protseduuri eel.

Krüoteraapia

Krüoteraapia ehk külmaravi on dermatoloogias, reumatoloogias, kirurgias ja kosmetoloogias kasutatav ravimeetod. Kõige sagedamini kasutatakse krüoteraapiat konnasilmade ja soolatüügaste ravis, ent meie spetsialistid teostavad külmaravi ka mitmete teiste probleemide korral.

Meie keskuses on krüoteraapiasse oodatud nii täiskasvanud kui lapsed. Konnasilmade ja soolatüügaste külmaravi protseduurile võib pöörduda eelneva arsti konsultatsioonita. Vajadusel võib krüoteraapia spetsialist külmaravi tegemise eel anda soovituse nahaarsti vastuvõtule pöördumiseks.

Muude nahamoodustiste külmaraviks, samuti alla 8. aastaste laste puhul soovitame alati eelnevalt pöörduda nahaarsti konsultatsioonile.

Hea teada protseduuri kohta:

 • Protseduuri täpne aeg sõltub saatediagnoosist ja ravimeetodist, ent keskmiselt külmutatakse probleemset kohta 5-45 sekundit. Vajadusel tuleb protseduuri teostada korduvalt.
 • Vedel lämmastik tekitab nahal külmatunnet, mis võib meenutada kerget torkimist või kipitust.
 • Protseduuri järel võib olla tunda valulikkust või kipitustunnet, mis enamasti möödub mõnekümne minuti kuni paari tunni jooksul.
 • Protseduurist võib nahale tekkida vill, mis taandub 1-2 nädala jooksul, kui villile tekib peale koorik.

Maksumus 20 €
Kestus 15 minutit

Drops

Soovitame Renophase Paris ravihooldust, kui sul on:

 • Akne
 • Rasune nahk
 • Miiliumid
 • Rosatsea
 • Ebaühtlane, tuhm jume
 • Kortsud, naha sidekoe lõtvus
 • Pigmendilaigud (hüperpigmentatsioon)


Oluline teada enne hooldusesse tulekut:

 • Tule hooldusesse puhta meigivaba näonahaga. Meie keskuses kohapeal on samuti võimalik nahka kosmeetikast puhastada.
 • Protseduuri päeval on keelatud käia solaariumis ja saunas, teha aktiivselt sporti ja tarvitada alkoholi. Hoolduse järel soovitame ka kosmeetikat vältida.
 • Ravikuuri ajal on keelatud solaariumi külastamine, samuti aaloe vera ekstraktide ja eeterlike õlidega preparaatide kasutamine.

Akne ravihooldus

Probleemse naha peamised põhjused on liigne rasueritus, rasunäärmete sarvestumise häired, aeglane naha mikrovereringe, hormonaalsed nihked ja bakterid. Siiski ei ole akne pelgalt kosmeetiline probleem – õigesti kombineeritud ravita jätab akne armid kogu eluks.

Ravihoolduse eel soovitame kindlasti käia nahaarsti konsultatsioonil või teha akne nahauuringu, mille abil selgitatakse välja sinu nahale sobivaim raviviis, mis kombineerituna nahahooldustega tagavad parima ja püsivaima ravitulemuse. Spetsiaalse väljaõppe saanud õed teevad nii akne nahauuringut kui aknet ravivat nahahooldust, sest ainult järjepidev ja teadlik naha eest hoolitsemine viib tulemuseni.

Meie keskuses teostatakse akne ravihoolduseid maailmas kõrgelt hinnatud Laboratories Renophase Paris dermakosmeetika sarjaga. Olemuselt raviva sarja tooteid kasutatakse nii meditsiinis, esteetilises dermatoloogias, kosmeetilises kirurgias kui ravikosmeetikas.

Sarja innovaatilisus seisneb selles, et koos osaliselt neutraliseeritud happega kasutatakse toodetes võrkstruktuurilisi aktiivaineid, mis annavad ravimile lausa 80%-lise imendumisvõime probleeme põhjustavate kolleteni. Naha positiivsed muutused on näha juba esimese hoolduse järel, ent peale kaheksandat hooldusprotseduuri on muutused püsivamad. Arvestada tuleb ka sellega, et akneravi tulemuslikkust mõjutab toitumine, jumestus ja kosmeetika, suitsetamine, samuti stressirohke elustiil.

Soovitame läbida vähemalt kaheksast protseduurist koosneva ravikuuri, mida toetab kodune ravi ja nahahooldus. Meie spetsialistid õpetavad ka kodust nahahooldust ning soovitavad sobivaid tooteid selleks.

Maksumus 65 €
Kestus 60 minutit

Sünnimärgi kirurgiline eemaldamine

Sünnimärgid ehk pisikasvajad on healoomulised uudismoodustised nahal. Enamasti ei ole need ohtlikud, kuid võivad tihti olla ebaesteetilised või paikneda ebamugavust tekitavas piirkonnas kehal. Confidos eemaldame sünnimärgid kirurgilisel teel. Sünnimärgi eemaldamise vajalikkusele annab hinnangu dermatoloog pärast sünnimärgiuuringut. Nahaarst võib küll soovitada sünnimärgi eemaldamist, kuid otsuse selleks teeb iga inimene ise.

Eemaldatud kude saadetakse alati laborisse uuringule, et selgitada välja, kas tegemist on paha- või healoomulise muutusega. Palja silmaga sellist hinnangut anda ei ole võimalik. Uuringu tulemused selguvad 7 tööpäeva jooksul. Confidos eemaldab sünnimärke kirurg dr Andre Trudnikov. Ühe sünnimärgi eemaldamine ja histoloogiline uuring maksab 200 eurot. Sama protseduuri ajal iga järgmise sünnimärgi eemaldamine koos uuringuga maksab 100 eurot.

Sünnimärkide uurimisele ja eemaldamisele tuleks kindlasti mõelda juhul, kui need:

 • muutuvad valulikuks
 • muutuvad põletikuliseks
 • eritavad ebameeldiva lõhnaga vedelikku
 • suurenevad oluliselt
 • muudavad kuju või värvust

Hea teada

 • Protseduuri pikkus sõltub sünnimärkide arvust, asukohast ja iseloomust.
 • Sünnimärk eemaldatakse kohaliku tuimestusega.
 • Protseduur ei ole valulik. Kerget valu põhjustab ainult tuimestussüst.

Aega broneerima

Stone

Eye

Silmapiirkonna nahamoodustiste eemaldamine

Silmalau või limaskesta nahamoodustised (halasioon, papilloom, ksantelasm, lipoom jt) on enamasti healoomulised. Halasioon ehk rahetera tekib rasunäärme põletiku tagajärjel. Muud moodustised (lipoom, ksantelasm) on reeglina ainevahetuse jääkained, mis ladestuvad nahas. Papilloom on viiruslik, mistõttu võivad nad peale eemaldamist uuesti tekkida.

Moodustised ei ole enamasti ohtlikud silmale ega nägemisele, kuid tekitavad ebamugavust ja on ebaesteetilised. Nende eemaldamisele tuleks kindlasti mõelda, kui nad muutuvad valulikuks, põletikuliseks, suurenevad oluliselt, muudavad kuju, värvust või segavad kosmeetiliselt.

Confidos eemaldab silmapiirkonnast nahamoodustisi silmaarst dr Margarita Rebrov, kes otsustab protseduuri vajalikkuse üle oma konsultatsiooni käigus.

Vajadusel saadetakse eemaldatud kude laborisse uuringule, et selgitada välja, kas tegemist on paha- või healoomulise muutusega. Palja silmaga sellist hinnangut anda ei ole võimalik. Uuringu tulemused selguvad 7 tööpäeva jooksul. Histoloogilise uuringu hind lisandub protseduurile. Ühe nahamoodustise eemaldamine maksab 140 eurot.

Kuidas protseduuri tehakse?

 • Protseduur tehakse kohaliku tuimestusega.
 • Protseduuri kestus sõltub selle keerukusest.
 • Protseduur ei ole valulik. Valu põhjustab mõnikord ainult tuimestussüst.
 • Kui protseduuriga kaasneb haav, pannakse sellele õmblused, mille eemaldamiseks tuleb kliinikusse tagasi tulla nädala pärast.

Aega broneerima

Pisikirurgia

Naha- ja nahaaluskoe muutuste korral on mõnikord vajalik kirurgiline protseduur. Confidos kohapeal teostatakse erinevaid pisikirurgilisi protseduure, nagu näiteks operatsioonijärgsete haavade hooldus, niitide eemaldamine, puugi eemaldamine, sissekasvanud küüne kirurgiline korrektsioon või eemaldamine, mädakollete avamine ja hooldus jmt. Pisikirurgilise protseduuri vajalikkuse üle otsustab perearst või kirurg konsultatsiooni käigus. Hind 100 eurot.

Kuidas protseduuri tehakse?

 • Protseduur tehakse kohaliku tuimestusega.
 • Protseduuri kestus sõltub selle keerukusest.
 • Protseduur ei ole valulik. Valu põhjustab mõnikord ainult tuimestussüst.
 • Kui protseduuriga kaasneb haav, pannakse sellele õmblused, mille eemaldamiseks tuleb kliinikusse tagasi tulla paari nädala möödudes, sõltuvalt haava asukohast ja suurusest.

Aega broneerima

Cracks