Probleemne nahk

Kõik inimesed soovivad tervet ja ilusat nahka. Selle saavutamiseks saame ise oma nahka õigesti hooldada, hoida ja jälgida selle muutusi. Sügelus, lööve, naha kuivus, akne või muud muutused nahal on märk sekkumist vajavatest terviseprobleemidest.

Kahtlaseid muutusi nahal või limaskestal tuleks arstile õigel ajal näidata, et vältida nende hilisemat arenemist pahaloomuliseks nahavähiks. Ennetamiseks on vaja vältida nahakahjustusi, nahal olevaid moodustisi korrapäraselt jälgida ja kroonilised nahapõletikud korralikult välja ravida.

„Melanoom on sünnimärkidest areneda võiv ohtlik nahavähi vorm, kuid piisavalt varakult avastades ravitav,“ selgitab sünnimärgiuuringu ekspert õde Laura Nulk.
1

Uuringud

Nahavähk ja melanoom on õigeaegse diagnostika ja raviga varajases staadiumis ravitavad.

Nende varajaseks avastamiseks kasutame dermatoskoopiat.


Uuringutest lähemalt »
2

Konsultatsioonid

Nahk peegeldab meie kehalist ja vaimset seisundit, ent sageli me ise ei tea, mis on nahaprobleemide põhjused.
Üldiste nahaprobleemidega pöördu meie peremeditsiini arsti konsultatsioonile.


Konsultatsioonidest lähemalt »
3

Protseduurid

Naha- ja nahaaluskoe muutuste korral on mõnikord vajalik kirurgiline protseduur. Meie peremeditsiini eriarstid ja kirurg teostavad erinevaid väiksemaid pisikirurgilisi protseduure Confidos kohapeal.


Protseduuridest lähemalt »

Sünnimärgi uuring annab südamerahu

Melanoom on väga ohtlik nahavähi vorm, kuid piisavalt varakult avastades ravitav. Melanoom võib areneda sünnimärkidest, mistõttu peaksid oma nahal toimuvaid muutusi jälgima.

Kui sulle teeb mõni sünnimärk muret, siis tule Confido Erameditsiinikeskusesse sünnimärgi kontroll-uuringule Dermtest, mis aitab eristada paha- ja healoomulisi nahakasvajaid.

Vastuvõtul teeme muret tegevast sünnimärgist või -märkidest dermatoskoobiga fotod ning edastame need eriarsti konsultatsiooniks Dr Niine Nahakliinikusse. Tavapäraselt pildistame uuringu käigus 1-3 sünnimärki. Tegemist ei ole kogu keha sünnimärkide uuringuga, vaid esimese kontrolli ja hilisema jälgimise võimalusega.

Loen lähemalt »