Üldarstid, perearstid

Uuringud

Meie juures saab kohapeal teha mitmeid meditsiinilisi uuringuid, näiteks nagu röntgenuuringud, erinevad ultraheliuuringud, vererõhu mõõtmine, EKG, spirograafia, Holter-uuring, uneuuring, sünnimärkide uuring ja mitmed muud spetsiifilised uuringud.

Koostöös teiste kliinikute, suuremate haiglate ja tunnustatud laboritega teeme kõiki meditsiinilisi uuringuid ja analüüse.

Oluline teada

 • Röntgenisse on vajalik arsti saatekiri.
 • 05.10-25.10 röntgenuuringuid ei teostata
 • Sünnimärgiuuringule ja ultrahelisse võid tulla ilma arstipoolse soovituseta.
 • Uuringute tasu ei sisaldu arsti konsultatsiooni hinnas.

Ultraheliuuring ehk sonograafia

Ultraheliuuringul vaadeldakse, mõõdetakse ja hinnatakse erinevate organite kuju, suurust, ehitust ja struktuuri, samuti verevoolu suunda ja kiirust veresoontes. Ultraheliuuringu vajalikkuse üle otsustab enamasti arst, ent tervisemure korral ja enda südamerahu saamiseks võid uuringule tulla ka omal soovil ilma arsti saatekirjata.

Meie keskuses kohapeal tehakse kõiki ultraheliuuringuid (v.a. rasedatele) nii täiskasvanutele kui lastele. Uuringule on vajalik eelnev aja broneerimine.

 • Kõhukoopa elundite ultraheli aitab hinnata erinevate kõhukoopa organite struktuuri ning märgata kõrvalekaldeid.
 • Eesnäärme ultraheli võimaldab täpsustada eesnäärme mahtu, kuju ja struktuuri, diagnoosida võimalikke kasvajalisi moodustisi.Loen lisaks »
 • Veresoonte Doppler-ultraheliuuringut aitab diagnoosida trombe ja ahenemisi nii arterites kui ka veenides, samuti aitab uuring märgata haigust juba varases staadiumis. Loen lisaks »
 • Südame ultraheli teostavad kardioloogid, et hinnata südame tööd ja diagnoosida südamerikkeid. Loen lisaks »
 • Kilpnäärme ultraheli aitab hinnata kilpnäärme suurust ja avastada kilpnäärme sõlmelisi muutusi. Uuringut teostatakse kaela piirkonnas.
 • Karpaalkanali ultraheli teostab neuroloog, et diagnoosida karpaalkanali sündroomi, mis tekib läbi randmekanali kulgevate närvide pitsumisel. Loen lisaks »
 • Günekoloogilise ultraheli teeb naistearst igal regulaarselt günekoloogilisel läbivaatusel, et hinnata vaagnapiirkonna, tupe, emakakaela ja -õõne struktuuri ning märgata kõrvalekaldeid. Loen lisaks »

Ultraheliuuringute hinnakiri »

Telescope
Telescope

Röntgenuuringud

Röntgeniuuringu tulemuseks on röntgeniülesvõte, millelt radioloog ja/või raviarst saab vajaliku info edasisteks ravijuhisteks ja -otsusteks. Meie keskuses tehakse röntgenpilte pea piirkonnast (sh põskkoopast ja ajukoljust), luudest ja liigestest, rindkerest, lülisambast, vaagnast ja kõhust. Uuring on enamasti kiire ja valutu. Sõltuvalt piirkonnast on vaja eemaldada ehted, prillid ja muud metallesemed.

Uuringu tulemusi hindab radioloog, misjärel edastatakse need uuringule suunanud arstile. Soovi korral saame röntgenülesvõtte anda kaasa ka USB-andmekandjal. Röntgenuuringuid teostame elava järjekorra alusel, kuid soovi korral on võimalik uuringu aeg eelnevalt broneerida.

Röntgenuuringule suunab alati arst oma saatekirjaga.

Visiiditasu on 10 eurot.

Röntgenuuringute hinnakiri »

Täiendavad eriuuringud

Teostame olulisemaid inimese terviseprobleemide ja erinevate organitega seotud spetsiifilisi uuringuid. Enamikku neist tehakse Confidos kohapeal, tihti isegi arsti konsultatsiooni raames.

 • Koormustest »
  Koormustesti abil saab anda hinnangut südame-veresoonkonna seisundi kohta, rütmihäirete või rindkerevalude jm. kaebuste selgitamiseks, kuid ka ravitulemuste hindamiseks südame- ja hingamisprobleemidega haigetel. Tervel inimesel saab testiga hinnata sooritusvõimekust.
 • Uneuuring »
  Unehäirete põhjuste selgitamiseks viiakse kodustes tingimustes läbi uneuuring. Uneuuringu käigus jälgitakse kuue tunni vältel kehale kinnitatud spetsiaalse aparaadiga unehäireid diagnoosida aitavaid organismi näitajaid.
 • Kopsufunktsiooni uuring ehk spirograafia »
  Uuringuga hinnatakse kopsumahtu ja hingamisteede läbitavust forsseeritud hingamisel. Kopsufunktsiooni uuringut kasutatakse peamiselt astma ja kroonilise obstruktiivse kopsuhaiguse (KOK) diagnoosimisel ja ravi jälgimisel.
 • Sünnimärgiuuring ehk Dermtest (kuni 3 sünnimärki) »
  Uuringuga selgub, kas sünnimärgis on tunnuseid, mis viitavad nahavähile, melanoomile või nende tekkele ning vastavalt sellele otsustatakse, kas sünnimärk tuleb eemaldada või on vajalik edasine jälgimine.
 • Hulgisünnimärkide nahauuring (üle 3 sünnimärgi) »
  Soovitame kogu keha nahauuringut (dermatoskoopia), kui nahal on hulgaliselt sünnimärke ja pigmendilaike, mis kasvavad või muutuvad. Uuringu teostab nahaarst. Tulemused koos soovitustega saad kohe teada.
 • Hotman®-uuring »
  Hotman®-uuringut teostatakse tipptehnoloogilise uuringuaparaadiga kõrgvererõhktõve ehk hüpertoonia diagnoosimiseks, individuaalselt sobivaima ravi määramiseks ja selle tõhustamiseks.
 • Arterite ja südamehaiguste riskide uuring »
  Uuringu abil saab hinnata arterite seisundit, selgitada, kas inimesel on riski südamehaiguste tekkeks, diagnoosida varakult ateroskleroosi ja selle raskusastet.
 • Perifeersete veresoonte terviklik hindamine »
  Auditi käigus hinnatakse veresoonte seisundit terviklikult, analüüsitakse tervisekaebusi, tehakse objektiivne vaatlus ja jäsemepulsside hindamine. Audit aitab hinnata veresoonte seisundit ning anda konkreetne ravi- ja tegutsemisplaan.
Telescope