Üldarstid, perearstid

Uuringud

Meie juures saab kohapeal teha mitmeid meditsiinilisi uuringuid, näiteks nagu vererõhu mõõtmine, EKG, spirograafia, erinevad ultraheliuuringud, Holter-uuring, uneuuring, sünnimärkide uuring, arteriograafiline uuring, Hotmani uuring ja mitmed muud spetsiifilised uuringud.

Koostöös teiste kliinikute, suuremate haiglate ja tunnustatud laboritega teeme kõiki meditsiinilisi uuringuid ja analüüse.

Oluline teada

 • Uuringute teostamise vajaduse ja ulatuse otsustab arst konsultatsiooni käigus. Enamasti lepitakse nende teostamiseks kokku uus sobiv aeg.
 • Sünnimärgiuuringule võid tulla ilma arstipoolse soovituseta.
 • Uuringute tasu ei sisaldu konsultatsiooni hinnas.

Ultraheliuuring ehk sonograafia

Ultraheliuuringul vaadeldakse, mõõdetakse ja hinnatakse erinevate organite kuju, suurust, ehitust ja struktuuri, samuti verevoolu suunda ja kiirust veresoontes. Ultaheliuuringu vajalikkuse üle otsustab arst. Perearstil on uuringu vajalikkuse hindamisel oluline roll, uuringuid teostavad eriarstid. Mitmeid ultraheliuuringuid saab teha meie keskuses kohapeal, ülejäänud uuringuid teeme koostöös suuremate haiglate ja kliinikutega.

 • Veresoonte Doppler-ultraheliuuringut teeb meie keskuses tavaliselt veresoontekirurg. Uuring aitab diagnoosida trombe ja ahenemisi nii arterites kui ka veenides, samuti aitab uuring märgata haigust juba varases staadiumis. Loen lisaks »
 • Günekoloogilise ultraheli teeb naistearst igal regulaarselt günekoloogilisel läbivaatusel, et hinnata vaagnapiirkonna, tupe, emakakaela ja -õõne struktuuri ning märgata kõrvalekaldeid. Loen lisaks »
 • Kõhukoopa elundite ultraheli teevad eriarstid vastavalt vajadusele, et hinnata erinevate kõhukoopa organite struktuuri ning märgata kõrvalekaldeid.
 • Karpaalkanali ultraheli teostab neuroloog, et diagnoosida karpaalkanali sündroomi, mis tekib läbi randmekanali kulgevate närvide pitsumisel. Loen lisaks »
Telescope
Telescope

Täiendavad eriuuringud

Teostame olulisemaid inimese terviseprobleemide ja erinevate organitega seotud spetsiifilisi uuringuid. Enamikku neist tehakse Confidos kohapeal, tihti isegi arsti konsultatsiooni raames.

 • Koormustest »
  Koormustesti abil saab anda hinnangut südame-veresoonkonna seisundi kohta, rütmihäirete või rindkerevalude jm. kaebuste selgitamiseks, kuid ka ravitulemuste hindamiseks südame- ja hingamisprobleemidega haigetel. Tervel inimesel saab testiga hinnata sooritusvõimekust.
 • Uneuuring »
  Unehäirete põhjuste selgitamiseks viiakse kodustes tingimustes läbi uneuuring. Uneuuringu käigus jälgitakse kuue tunni vältel kehale kinnitatud spetsiaalse aparaadiga unehäireid diagnoosida aitavaid organismi näitajaid.
 • Kopsufunktsiooni uuring ehk spirograafia »
  Uuringuga hinnatakse kopsumahtu ja hingamisteede läbitavust forsseeritud hingamisel. Kopsufunktsiooni uuringut kasutatakse peamiselt astma ja kroonilise obstruktiivse kopsuhaiguse (KOK) diagnoosimisel ja ravi jälgimisel.
 • Sünnimärgiuuring ehk Dermtest (kuni 3 sünnimärki) »
  Uuringuga selgub, kas sünnimärgis on tunnuseid, mis viitavad nahavähile, melanoomile või nende tekkele ning vastavalt sellele otsustatakse, kas sünnimärk tuleb eemaldada või on vajalik edasine jälgimine.
 • Hulgisünnimärkide nahauuring (üle 3 sünnimärgi) »
  Soovitame kogu keha nahauuringut (dermatoskoopia), kui nahal on hulgaliselt sünnimärke ja pigmendilaike, mis kasvavad või muutuvad. Uuringu teostab nahaarst. Tulemused koos soovitustega saad kohe teada.
 • Hotman®-uuring »
  Hotman®-uuringut teostatakse tipptehnoloogilise uuringuaparaadiga kõrgvererõhktõve ehk hüpertoonia diagnoosimiseks, individuaalselt sobivaima ravi määramiseks ja selle tõhustamiseks.
 • Arterite ja südamehaiguste riskide uuring »
  Uuringu abil saab hinnata arterite seisundit, selgitada, kas inimesel on riski südamehaiguste tekkeks, diagnoosida varakult ateroskleroosi ja selle raskusastet.
 • Perifeersete veresoonte terviklik hindamine »
  Auditi käigus hinnatakse veresoonte seisundit terviklikult, analüüsitakse tervisekaebusi, tehakse objektiivne vaatlus ja jäsemepulsside hindamine. Audit aitab hinnata veresoonte seisundit ning anda konkreetne ravi- ja tegutsemisplaan.