Peavalu neuroloog arsti vastuvõtt migreen

Peavalukeskus

Peavalu on närvisüsteemi kõige sagedasem häire. Umbes pooltel täiskasvanutel esineb aasta jooksul peavalu, kellest enamik leiab leevenduse arsti poole pöördumata. Samas võivad peavalud olla sedavõrd tugevad või sagedased, et need häirivad oluliselt igapäevatoimetusi.

Enim levinud peavalud

“Peavalu”

Peavalu saab täpse diagnoosi alusel tõhusalt ravida

Confido peavalukeskuses käsitleme peavaluravi terviklikult. Peavaluravi teekond algab neuroloogi vastuvõtust, kus selgitatakse välja peavalu põhjused, pannakse diagnoos ja koostatakse raviplaan, et taastada peavalust mõjutatud elukvaliteet. Tõhus peavaluravi eeldab täpset diagnoosi. Confidos on väga head diagnostikavõimalused ning saame teha kõiki vajalikke uuringuid (nt vereanalüüsid, MRT, KT, lumbaalpunktsioon). Määratud diagnoosi põhjal koostab neuroloog raviplaani, mille elluviimisse kaasatakse terve asjatundjate tiim.


Peavaluravi meeskonda kuuluvad lisaks neuroloogile:

 • patsient
 • peavaluõde
 • füsioterapeut
 • psühholoog

Patsiente jälgib ja nõustab peavaludele spetsialiseerunud neuroloogiaõde ehk peavaluõde, kes annab nõu, mida on eluviisis vaja muuta, et vähendada peavalu vallandajaid. Samuti hindab peavaluravimite mõjusust ja kõrvaltoimeid ning teeb neuromodulatsiooni protseduuri, mis on tõhus viis peavalu ennetamiseks ja leevendamiseks.

Füsioteraapias kasutatakse mitmesuguseid tehnikaid (funktsionaalse liikumise harjutused, kiropraktika, massaaž ja vajadusel kuivnõelaravi protseduurid ehk dry needling), mis aitab parandada pehmete kudede ja liigeste liikuvust ning tasakaalu.

Peavaluravis on oluline roll ka psühholoogil, kes rakendades psühhoteraapiat õpetab emotsioone oskuslikult juhtima ja igapäevaeluga toime tulema.

Peavalu ravivõimalused

  Õe vastuvõtt neuroloogia erialal (peavalu)

  Neuroloogiaõde nõustab ja jälgib arsti suunamisel neuroloogiliste häirete ning haigustega (nt peavalu) patsiente nende raviteekonnal. Peavalu kaebustega patsiente jälgib ja nõustab spetsialiseerunud peavaluõde. 

  Vastuvõtu käigus selgitatakse patsiendile haiguse olemust, teostatakse haiguspuhune patsiendiõpetus, ravimite manustamise ning peavalupäeviku pidamise õpetus. Lisaks kontrollib neuroloogiaõde ravimite kasutamist ning teavitab patsienti võimalikest kõrvalmõjudest. 

  Tervisekassa lepinguga rahastatud vastuvõtule saab aja broneerida helistades telefonil 1330 või Digiregistratuuris. Vastuvõtule registreerimiseks on vajalik neuroloogi saatekiri.

  Palun täitke peavaluküsimustik kindlasti enne neuroloogi visiiti – nii saab arst juba eelnevalt tutvuda Teie peavalu tekkepõhjuste ja iseloomuga.

  Peavaluõe esmane vastuvõtt (võimalik ka videokonsultatsioon)
  40 €
  60 min
  Peavaluõe korduv vastuvõtt (võimalik ka videokonsultatsioon)
  25 €
  30 min
  Peavaluõe vastuvõtt Tervisekassa vastuvõtt
  TASUTA
  30–60 min

  Seda teenust osutame

  Confido Veerenni Tervisekeskuse kliinik
  Veerenni 53a, Tallinn