Päevakirurgia

Päevakirurgia asub kaheksandal korrusel ja moodustab ühtse terviku päevaravi osakonnaga. Pakume oma klientidele turvalist valutustamist kirurgilistel operatsioonidel ja protseduuridel ning kaasaegsetele standarditele vastavat võimalikult ohutut operatsiooniteenust.

Meie meeskonda kuuluvad lisaks anestesioloogile ja kirurgile ka operatsiooniõed, anesteesiaõed, tehnikud, abilised, assistendid ja registraator. Tugiteenusena pakub teenust kesksterilisatsiooniosakond.

Päevakirurgias on loodud nüüdisaegne keskkond, kus asuvad:

 • patsientide registratuur ja ooteala
 • 4 operatsioonituba, kus teostatakse operatsioone nii lokaalanesteesias kui üldanesteesias
 • 8 voodikohta ärkamistoas ja 7 mugavustooli koos kaasaegse sisustusega, kus on tagatud patsientide meditsiiniline järelvalve ja mugav operatsioonijärgne taastumine
 • 11 päevaravi palatit, kus klient saab vajadusel ja soovi korral enne ja pärast operatsiooni privaatselt kosuda

Valige allolevast rippmenüüst sobiv teenus

Hüsteroskoopia patsiendi infoleht

Hüsteroskoopia on operatsioon, mille käigus saab arst vaadelda patsiendi emakat seestpoolt. Seda kasutatakse emakaverejooksude põhjuse leidmiseks ning sageli ka selle põhjuse kõrvaldamiseks, emaka limaskestas esinevate müoomisõlmede ja polüüpide eemaldamiseks või emaka limaskesta täielikuks eemaldamiseks. Lastetuse korral otsitakse emakast liiteid või vaheseinu ja kõrvaldatakse need. Hüsteroskoopia on nii diagnostiline kui ka raviprotseduur. Operatsioon tehakse üldnarkoosis.

Hüsteroskoopia tegemise hommikul ei tohi juua ega süüa, närimiskummi närida ega suitsetada.

Protseduuri kirjeldus

Protseduuri käigus laiendatakse emakakaela, hüsteroskoop viiakse emakaõõnde ja emakaõõs täidetakse steriilse vedelikuga. Sellega lükatakse emakaseinad üksteisest eemale, et saavutada parem nähtavus limaskesta hindamiseks ja ruumi emakaõõnes manipuleerimiseks. Kõik instrumendid, mis on vajalikud proovitüki võtmiseks ja/või operatsiooni teostamiseks, viiakse emakasse hüsteroskoobi kaudu. Müoomisõlmi, polüüpe ja kudesid lõigatakse elektriga. Hüsteroskoopilise operatsiooni järel esineb sageli vesine, halvalõhnaline tupevoolus, mis võib kesta kuni kuu aega. See ei viita põletikule, vaid on elektriga opereerimise tagajärg.

Protseduuri ajal eemaldatud koetükid saadetakse histoloogilisele uuringule, mille käigus uuritakse koetüki rakulist ehitust. Uuringu vastus saadetakse Teid hüsteroskoopiale suunanud arstile kahe nädala möödudes.

Võimalikud tüsistused

Tavaliselt tekib hüsteroskoopiaga seonduvaid tüsistusi harva (1:100).

 • Tüsistustest sagedaseim on verejooks, mille põhjuseks on emakaseina vigastus. Kui vigastus haarab vaid emakaõõne lähedasi kihte, saab verejooksu peatada emakaõõne siseselt hüsteroskoopia käigus. Kogu seina läbiv vigastus võib vajada täiendavat laparoskoopilist operatsiooni, et verejooksu sulgeda. Väga harva esinev kontrollimatu verejooks võib nõuda emaka eemaldamist elulistel näidustustel.
 • Väga harva esinevad teiste siseorganite (soolte, kusepõie, veresoonte) vigastused. Selliste tüsistuste tagajärjel on vajalik avada kõhuõõs traditsioonilise kõhulõikega ja korrigeerida vigastus.
 • Hüsteroskoopiajärgselt võib tekkida emakapõletik, mis vajab antibakteriaalset ravi.
 • On võimalikud ka narkoosist tingitud tüsistused. Need on enamasti seotud ülitundlikkusega ravimitele.

Operatsioonijärgne periood

 • Operatsioonijärgselt on soovitav vältida raskuste tõstmist (üle 5-6 kg) ning rasket füüsilist tööd paari nädala vältel.
 • Operatsioonijärgselt võib esineda määrivat voolust või veritsust tupest paari nädala vältel. Sellel ajal ei ole seksuaalelu lubatud.
 • Operatsiooni järel ei ole lubatud kaks nädalat käia vannis, saunas, ujuda ega kasutada tupetampoone.

NB! Rohke vereerituse, palaviku või kõhuvalu tõttu pöörduge esmaseks nõustamiseks meie tasulisele infotelefonile 1500, kes vajadusel suunab Teid arsti vastuvõtule või pöörduge lähimasse Naistekliinikusse erakorralise meditsiini osakonda (Tallinnas: Ida-Tallinna Keskhaigla Ravi tn 18 või Lääne-Tallinna Keskhaigla ehk Pelgulinna sünnitusmaja Sõle tn 23).