Optometrist silmaarst silm orbita optometrist silmapõletik hallkae katarakt silmauuring halb nägemine eritis silmast silmaoperatsioon prillid prillide määramine prillide kirjutamine silmarõhk

Oftamoloogia, optomeetria (silmad)

Oftalmoloog ehk silmaarst tegeleb silma, silmalaugude, orbita ja pisarateede patoloogiate ning refraktsioonihäirete diagnostika ja raviga. Silmaarsti poole tuleb pöörduda, kui esineb ootamatu nägemise halvenemine, valu või punetus silmades, kroonilise silmahaiguse sümptomid, põletik. Peamised probleemid ja põhjused, miks pöördutakse silmaarsti vastuvõtule: hallkae ehk katarakt, silmaoperatsioon, silmauuringud, nägemislangus, eritis silmast, udune nägemine, silmatrauma jne.

Optometrist tegeleb eelkõige nägemisteravuse kontrolliga ja prillide määramisega. Peamised probleemid ja põhjused, miks pöördutakse optometristi vastuvõtule: prilliretsepti väljastamine, läätsede määramine, prillide määramine, värvitaju test, silmarõhu mõõtmine.

Optometristi või silmaarsti vastuvõtule saab pöörduda saatekirjata.

Vaata lisaks:

Valige allolevast rippmenüüst sobiv teenus

  Optometristi vastuvõtt prillide määramiseks

  Näita vabasid aegasid

  Nägemisega seotud küsimuste või muredega alusta optometristi vastuvõtust. Optometrist tegeleb nägemisuuringute teostamise ja prillide määramisega. Optometristi vastuvõtule ei ole vaja arsti saatekirja ja vastuvõtule on võimalus registreerida alates 12. eluaastast. 

  Vastuvõtu käigus teostatakse: 

  • nägemisteravuse kontroll 
  • prillide määramine, retsepti väljastamine 
  • erinevad testid: värvitaju test, stereoskoomilise nägemise test 
  • silmarõhu mõõtmine 
  • nägemisega seotud nõustamine 

  Silmahaiguste diagnoosimise ja raviga tegeleb silmaarst. Silmaarsti poole pöördu, kui esineb ootamatu nägemise halvenemine, valu või punetus silmades, kroonilise silmahaiguse sümptomid, põletik. Mitmed tõsised silmahaigused, samuti mitme süsteemse haiguse puhul (suhkruhaigus, kilpnäärme- ja liigeseprobleemid) tekkivad silmakahjustused kulgevad valu ja sümptomiteta. Silmaarst saab aidata vaid õigeaegse sekkumisega. 

  Optometristi vastuvõtt Tallinnas
  40 €
  30 min
  Optometristi vastuvõtt Tartus
  35 €
  30 min
  Optometristi vastuvõtu videokonsultatsioon
  40 €
  30 min

  Seda teenust osutame

  Confido Meditsiinikeskus
  Veerenni 51, Tallinn
  Confido Tartu Raatuse kliinik
  6. korrus, Raatuse 21, Tartu
  Kaugvastuvõtt
  Interneti vahendusel

  Broneeri aeg online’is

  Teenus: Optometristi vastuvõtt prillide määramiseks

  Otsi vabasid aegasid