Ämmaemand

Ämmaemand on spetsialist, kes pakub abi kogu naise viljaka perioodi vältel – enne rasedust, raseduse ajal, sünnitusel ja sünnitusjärgsel perioodil, abistab imetamisel, valmistab ette lapsevanema rolliks, nõustab seksuaalkasvatuse vallas ja pereplaneerimisel ning teeb ennetustööd naistehaiguste valdkonnas.

Vali

Vestlusring ämmaemandaga

Vestlusring ämmaemandaga on Confidos uus suurepärane võimalus enda teadmiste täiendamiseks pere planeerivatele peredele ja juba lapseootuse teekonnal olevatele peredele. Erinevate loengute kaupa käiakse läbi teemad, mis puudutavad rasedust, lapse saamist ja sellele järgnevat perioodi. 

Vestlusringides on fookus erineval teemal ning igaühel võimalus spetsialistilt nõu küsida ja mõtteid jagada. Vestlusringi oled oodatud koos kaaslasega. Kõik osalenud saavad kingituseks kinkekotid erinevate toodetega ja soodustusi.


Esimene vestlusring: Sünnituseks ettevalmistus
Toimumise aeg: 3.10 kell 17.30–19.00
Asukoht: Veerenni 51, 6. korrus, Lavendel

Teine vestlusring: Seadusandlus
Toimumise aeg: 14.11 kell 17.30–19.00
Asukoht: Veerenni 51, 6. korrus, Lavendel

 • 25 € (hind kahele)

  Sünnituseks ettevalmistav ja hariv vestlusring ämmaemandaga annab teadmisi ning õpetusi, aitab vähendada hirmu eesootava ees.

  Räägime, kuidas end sünnituseks ette valmistada, kuidas sünnitustegevust ära tunda, millal on vaja erakorraliselt haiglasse minna ja millal on aega. Annab ülevaate, kuidas jagunevad sünnitused, kuidas toimida kodusünnitusel, vettesünnitusel ja keisrilõike teel sünnitusel. Mis toimub sünnituse käigus ja peale sünnitust. Räägime vastsündinu kohanemisest ja esimestest elupäevadest haiglas. Arutame läbi, kuhu ja millal pöörduda abi saamiseks. Vestlusring annab võimaluse küsida otse ämmaemanda käest. Kõik osalenud saavad kingituseks kinkekotid erinevate toodetega ja soodustusi.

  Sünnituse vestlusring sobib kõigile lapseootel naistele ja nende kaaslastele, kes plaanivad minna tugiisikuna sünnitusele kaasa. Lisaks on oodatud ka kõik pere planeerivad inimesed.

  Toimumise aeg: 3.10 kell 17.30–19.00
  Teema: Sünnituseks ettevalmistus
  Asukoht: Veerenni 51, 6. korrus, Lavendel

  Sulge
 • 25 € (hind kahele)

  Seadusandluse vestlusringis tutvustatakse seadusandlust, mis puudutab lapseootel emasid, väikelaste vanemate õigusi ja tööandja kohustusi. Loengus räägime, mis on olulised aspektid, mida peaks tulevane lapsevanem teadma.

  Küsimused, mida vestlusringis käsitletakse:

  • Millal on õigus parandatud töötingimustele?
  • Millal rakendatakse lapseootel naise kergemale tööle üleviimist?
  • Millal ja kui palju saab lapseootel ema hüvitist?
  • Millised on sünnitusjärgsed formaalsed tegevused?
  • Mida kujutab endast uus vanemahüvitise reform?
  • Kuidas taotleda toetusi ja hüvitisi?

  Samuti vastavad loengu vältel ja lõpus spetsialistid kõikidele tekkinud küsimustele.

  Loengut viivad läbi Liisa Merila ja Marita Ilmoja

  Liisa Merila on Confido ämmaemand, kes tuvastab rasedust ultraheliga, jälgib rasedaid, teeb sünnitusjärgseid vastuvõtte ning samuti nõustab rasestumisvastaste vahendite osas, väljastab nende jaoks retsepte ning teostab sugulisel teel levivate haiguste analüüse ja palju muud. Liisa teeb noortele ka seksuaaltervisealast nõustamist ja naistele emakakaelavähi sõeluuringuid.

  Marita Ilmoja on tuntud ja tunnustatud sotsiaaltöötaja, kes töötab nii Lääne-Tallinna Keskhaigla Sünnitusmajas kui ka Confido MeditsiinikeskusesMarita vastuvõttudel käinud naised on saanud oma küsimustele vastused ja abi, mis puudutavad sünnitusjärgseid formaalseid tegevusi.

  Toimumise aeg: 14.11 kell 17.30–19.00
  Teema: Seadusandlus (Vestlusring ämmaemand Liisa Merilaga ja sotsiaaltöötaja Marita Ilmojaga)
  Asukoht: Veerenni 51, 6. korrus, Lavendel

  Sulge

Registreeri

Seda teenust osutame

Confido Meditsiinikeskus
Veerenni 51, Tallinn