Parimaks kaitseks gripi vastu peetakse vaktsineerimist. “Vaktsineerima peaks enne gripihooaja algust, seega on september-oktoober selleks kõige õigem aeg,” kinnitab terviseõde Angeelika Wahab. Immunsuse kujunemiseks peab andma organismile aega. “Pärast vaktsiini manustamist kulub immuunsuse kujunemiseks 2-3 nädalat. Nii on kõige väiksem tõenäosus viirusega enne immuunsuse teket kokku puutuda ning vaktsiini efektiivsuseks loetav 6 kuud katab kenasti […]

Loen lähemalt »

Tehnoloogia, mis ei kasuta süstetorkeid ega ilukirurgilisi operatsioone, on toonud näonaha uuendamise meeste jaoks päevakorda. Stress ja pinge peegeldub inimese näonahas ning kiirendab ealisi muutusi. Confido laserravi kliiniku õe Margarita Raagi sõnul tekivad esimesed naha vananemise nähud 27.-30. eluaastast. Kui veel mõni aeg tagasi olid võimalused seotud süstide ja kirurgiaga, siis tehnoloogia aitab juba torkeid […]

Loen lähemalt »

Confido kliinikutes ja Südameapteekides toimuva koroonaviiruse antikehade testimise vahekokkuvõte: seni testitud 8598 inimesel on positiivseid IgG tüüpi antikehasid leitud 1,17% testitutest. Confido Meditsiinikeskuses ja Südameapteekides teostati ajavahemikul 24.08.20 – 30.08.20 kokku 131 SARS-CoV-2 antikehade kiirtesti. IgG tüüpi antikehasid tuvastati 2 inimesel ehk 1,5% testitutest. Kummalgi juhul haigust algselt ninaneelu testiga diagnoositud ei olnud. Kokku on […]

Loen lähemalt »

Confido Meditsiinikeskus ja Südameapteek alustavad 25. juunist SARS-CoV-2 vastaste antikehade kiirtestide tegemist, mis võimaldab tuvastada, kas inimene on uue koroonaviiruse tõenäoliselt läbi põdenud. Teste saab teha valitud Südameapteekides, Tallinnas Ülemiste Keskuses ja Sõpruse Rimis, Tartus Anne apteegis, Võru Kagukeskuse apteegis, Pärnus Maksimarketi apteegis, Kuressaare Saare Selveri ning Rakveres Maxima Südameapteegis. Testimisi viivad apteekides läbi Confido […]

Loen lähemalt »

Pneumokokknakkuse tekitaja on mikroob nimega Streptococcus pneumoniae ehk pneumokokk. Kuigi pneumokokknakkusesse võib haigestuda igas vanuses, põevad sagedamini seda nakkust alla 2. aastased väikelapsed, vanemaealised ja immuunpuudulikkusega isikud. Pneumokokk levib inimeselt inimesele peamiselt piisknakkusena köhimisel või aevastamisel, samuti kandub ta edasi kokkupuutel limaskesta sekreediga saastunud esemete kaudu. Vaktsineerimise tulemusel väheneb oluliselt täiskasvanute haigestumine tõsistesse pneumokokknakkustesse. Pneumokokivastast […]

Loen lähemalt »

Confido psühholoog-pereterapeut Triin-Ketlin Siska arutles viimasel Vaimse Tervise Konverentsil digisõltuvuse teemal. Esinemist kokkuvõtvast artiklist saad teada: Millised on digisõltuvuse käitumuslikud sümptomid? Digisõltuvus võib olla hoopis kaasuv probleem mõnele teisele vaimse tervise murele. Kes kuuluvad digisõltuvuse riskirühmadesse? Kuidas digisõltuvusega last või noort aidata? Loe artiklist lähemalt siit

Loen lähemalt »

Confido viis kiirkliinikud üle distantsnõustamisele, avas tasulise nõuandeliini 1500 Confido kiirkliinikud nõustavad tervisemurega inimesi uue tasulise nõuandeliini 1500 kaudu, kus patsiente teenindatakse ka inglise keeles. Lasnamäe Centrumis ja Nautica keskuses asuvate kliinikute uksed on ajutiselt suletud ja kohapeal vastuvõttu ei toimu. Confido Healthcare Groupi juhatuse esimehe Tarmo Kärsna sõnul oli kiirkliinikute tegevuse ajutiseks ümberkorraldamiseks kolm […]

Loen lähemalt »

Rahvusvaheline valdkondadevaheline teadusajakiri Music and Medicine avaldas 2017. a. suvel erinumbri vibroakustilisest teraapiast (edaspidi: VAT), milles teiste seas oli artikkel selle teraapiameetodi toimest 10 aastasele traumatiseeritud poisile. Selles artiklis tsiteeris Punkanen koos kaasautoritega Soome lastepsühhiaater Jukka Mäkelät, kes on arutlenud puudutuse tähtsuse üle lapse arengus ja on toonud esile suuna kasutada puudutust lapse psühhiaatrilises ravis: […]

Loen lähemalt »

Confido Healthcare Groupi juhatuse liige Kadi Lambot ütles, et tehing on üheks lüliks Confido laiapõhjalise teenusvõrgustiku arendamisel.

Loen lähemalt »

Gripp on hingamisteede viirushaigus, mis levib hooajaliste puhangutena kogu maailmas. Eestisse jõuab gripp tavaliselt novembris-detsembris ja hooaeg võib kesta kuni maikuuni. Viirus levib tavaliselt aevastamisel või köhimisel vabanevate piiskade abil, aga ka saastunud käte vahendusel. Haiguse tundemärkideks on kõrge palavik, peavalu, kuiv köha ja/või nohu, väsimus ja nõrkus, lihase-, pea- ja liigesevalu.

Loen lähemalt »

Confido Meditsiinikeskus kasvab ja areneb. Otsime valdkonna tippudest koosnevasse tiimi uusi professionaalseid kolleege – õdesid, kliinilisi assistente ja assistente.

Loen lähemalt »

Confido Healthcare Group sõlmis täna lepingu 92,5%-lise osaluse ostuks Eesti juhtivas laserravikeskuses Vitaclinika, mille tulemusel hakkab ettevõte pakkuma ligikaudu sadat laserravi teenust kaheksal meditsiinierialal.

Loen lähemalt »

Confido Erameditsiinikeskuse kiropraktik dr Gerly Truuväärt selgitab, miks rasedatel selg tihti valutab, ning annab nõu, mida valu ennetamiseks ja leevendamiseks teha.

Loen lähemalt »

Dementsus – kas vanema ea paratamatus või ennetatav ja edasilükatav seisund?

Katrin Põld, neuroloog, Viljandi Haigla, Confido Meditsiinikeskus

Praegu on maailmas hinnanguliselt 40–50 miljonit dementset isikut ning aastaks 2050 võib see arv kolmekordistuda, seda valdavalt madala ja keskmise elatustasemega riikides dementsusesse haigestumise tõusu arvelt. Keskmiselt 1% 65-aastastest isikutest ning 50% 90-aastastest põeb dementsust. Kuni 70%-l juhtudest põhjustab dementsust Alzheimeri tõbi, mis kuulub neurodegeneratiivsete haiguste hulka.

Loen lähemalt »

Kevad on käes ja tuhin õue toimetama minna suur. Keha on vahel aga talveunne jäänud. Spordiklubis treenimine ja aias rügamine ei anna seljale samasugust koormust. Nii võibki juhtuda, et märkamatult valutab meil hommikul selg.

Loen lähemalt »

Hinnanguliselt kasutab naine elu jooksul keskmiselt 10 000 menstruatsiooniaja hügieenitoodet. Olenemata sellest, kas eelistatakse tampooni, kogumisatopsi või hügieenisidet, tuleb neil päevil intiimhügieenile erilist tähelepanu pöörata, kinnitab Confido Meditsiinikeskuse naistearst Ailen Aluri ning annab viis soovitust, kuidas päevade ajal oma tervise eest hoolt kanda.

Loen lähemalt »

„Mul oli üks lahtine tekiilapudel. Jõin selle iga päev tühjaks ja ostsin siis uue asemele. Mäletan, kuidas ma istusin selle tühja pudeliga sauna eesruumis ja lihtsalt nutsin. Ma sain aru, et ei saa enam hakkama. Et ma ei ole võimeline sellest välja tulema, et ma pean alkoholile alla vanduma. Siis oligi see koht, kus tundsin, et vajan abi,“ kirjeldab üks nüüdseks alkoholiga lõpu teinud naistest.

Loen lähemalt »

Kellakeeramise temaatika on tekitanud elavat arutelu, ja ilmselt igaüks võib siin olla hetkel eksperdiks. Otsustamine on lükatud edasi ja seni tuleb suveajale üle minnes kella 1 tunni võrra edasi keerata. See tähendab, et me magame 1 tunni võrra vähem, ja sellega tuleb kohaneda. Õigeaegne kooli ja tööle jõudmine eeldab varasemat ärkamist.

Loen lähemalt »

Esimene külastus naistearsti juurde võib hirmu või ebamugavust tekitada, sest kes meist ikka tahaks detailselt oma intiimtervisest rääkida või oma privaatseid kehaosi näidata. Confido Meditsiinikeskuse naistearst Ailen Aluri selgitab, millal peaks esimest korda günekoloogile minema, mida arst küsib ja mida seal täpselt tehakse.

Loen lähemalt »

Tupepõletik ehk rahvakeeli tupeseen tekitab suuri ebamugavusi ning on üks levinumaid põhjuseid, miks naistearsti juurde pöördutakse. Tüütut terviseprobleemi saab ennetada toitumise jälgimisega ja väikeste muudatustega igapäevaelus, kuid sageli jääb selle põhjus teadmata.

Loen lähemalt »

Confido avas Sillamäel alkoholisõltlaste ravikeskuse, mis on ettevõtte esimene nõustamiskeskus väljaspool pealinna ning osa plaanist laieneda üle Eesti.

Loen lähemalt »

Tervisetõendeid on tarvis näiteks autojuhilubade tegemiseks, relvaloa taotlemiseks, tihti ka õppima või rööle asumiseks. Kuidas tervisetõendeid väljastatakse ja milliseid tervisekontrolle selleks läbida tule, räägib lähemalt Confido keskuse õde Hille Alamaa.

Loen lähemalt »

Häbi, lootusetus, meeleheide, masendus, hirm on tunded, millega inimesed tulevad sõltuvusnõustaja vastuvõtule. Lood on erinevad, aga küsimus on sageli üks: miks ma vaatamata soovile ei suuda joomisest loobuda? Lähemalt räägib ja nõu annab Confido Sõltuvusravikeskuse nõustaja Kaja Heinsalu.

Loen lähemalt »

Obsessiiv-kompulsiivne häire ehk sundhäire on ärevushäirete gruppi kuuluv psüühikahäire, mille peamised sümptomid on pealetükkivad mõtted ja korduvad käitumismustrid. Tavaliselt on tegu aeglaselt areneva ja ravi puudumisel ka pikalt kestva häirega, rääkis Confido Vaimse Tervise keskuse kliiniline psühholoog Margus Laurik.

Loen lähemalt »

Kestvusalade rahvaspordivõistlused koguvad populaarsust ning toovad maratoniradadele tuhandeid harrastajaid. Confido Erameditsiinikeskuse toitumis- ja kaalunõustaja Anneli Kõiv annab kümme soovitust, kuidas enne talvist või suvist maratonivõistlust oma menüüd täiendada, et rajal jaksu oleks ning taastumine kergemini läheks.

Loen lähemalt »

Tartu maraton on kohe ukse ees. Confido Erameditsiinikeskuse südamearst Dr Margus Viigimaa kordab üle, et rajale peaksid minema vaid selleks piisavalt treeninud suusatajad, ning annab viis soovitust, mida iga maratoonar peaks oma tervise hoidmiseks kõrva taha panema.

Loen lähemalt »

Treenimata maratoni sõitmine on oma südamega Vene ruleti mängimine, kinnitab Confido Erameditsiinikeskuse südamearst Dr Margus Viigimaa. Mees teab täpselt, millest ta räägib. Mitmekordse Vasaloppeti, Worldloppeti ja Tartu maratonide läbijana on ta turgutanud raja ääres liigenesekindlaid võistlejaid ning tegelenud harrastajatega, kes on vähese treenitusega saanud maratonirajal pöördumatuid südamekahjustusi.

Loen lähemalt »

Tuure koguval gripihooajal tasub ettevaatlik olla kõigil, ka neil, kes end targu juba sügisel gripi vastu vaktsineerinud on, rõhutab Confido Erameditsiinikeskuse peremeditsiini eriarst dr Iris Koort ja annab viis eriti olulist nõuannet.

Loen lähemalt »

Unetus, unehäired – mis neid põhjustavad?

Marilin Vikat, Postimees Tervis

Tööl kohvinurgas on lubatud kaevelda viletsa une üle, aga harva võetakse luubi alla selle põhjus. Confido psühhiaatri Mari-Liis Laanetu sõnul on selleks ärevus, stress ja depressiivsed mõtted-tunded. «Tõelist unehäiret esineb väga harva. Enamasti näitab häiritud uni, milline on meie psüühiline seisund ja kuidas me toime tuleme. Tähele pannakse seda, et ei magata hästi,» sõnas Laanetu.

Loen lähemalt »

Ma langesin ikka päris sügavasse depressiooni,» tõdeb näitleja Marilyn Jurman (33), keda ülikoolis tabanud madalseis kimbutas viis aastat.

Loen lähemalt »

Nii nagu looduses on kõik üks tervik, lähenevad idamaised teraapiad inimesele kui tervikule. Et saavutada meele ja keha koostöö ning tasakaal, keskendutakse sisemise energia suunamisele.

Loen lähemalt »

Me elame küll sõrmedega juhitavas maailmas, kuid sellegipoolest peaks liigeste ümber kasvatama tugeva lihaskonna, et pidevast sundasendist tingitud hädad meid kahjustama ei hakkaks.

Loen lähemalt »

Iga aasta septembris korraldatakse üle-euroopalist uroloogianädalat, mille eesmärgiks on tuua uroloogiat kui eriala inimestele lähemale, selgitada uroloogi töövaldkonda ning juhtida tähelepanu uroloogilistele probleemidele – näiteks eesnäärmevähile.

Loen lähemalt »

Vähiravi kurnab inimese tihti ära, haigus tekitab sotsiaalseid stigmasid ning on eriti ohtlik niigi üksildase inimese puhul, tõdes Confido tervisepsühholoog Triinu Stanford.

Loen lähemalt »

On olemas evolutsiooni- ja populatsioonigeneetika, samuti teab tänaseks küllap igaüks Tartu Ülikooli Eesti geenivaramust, kuid millega tegelevad meditsiinigeneetikud?

Loen lähemalt »

Kui mälu hakkab alt vedama, ei ole mõtet pead liiva alla peita, vaid probleemiga tegeleda, ütleb erameditsiinikeskus Confido Vaimse Tervise Keskuse psühhiaater-juhataja dr Mari-Liis Laanetu.

Loen lähemalt »

Peavalu teeb põrguks paljude inimeste elu – arvatakse, et episoodilise migreeni all kannatab koguni 12% rahvastikust. Õnneks leidub peavalude ennetamiseks ja raviks järjest rohkem vahendeid, nii et tänapäeval ei peaks enam keegi aega valusalt kaotama.

Loen lähemalt »

Tihti peljatakse, et südamekloppimise, hingamisraskuste ja ebaselgete valude põhjuseks on mõni kehaline haigus. Ometi võib tegemist olla ärevus- või meeleoluhäirega. Kelle poole pöörduda hingehädas – kas psühhiaatri, psühholoogi või psühhoterapeudi poole?

Loen lähemalt »

Ükski inimene, olgu mees või naine, poiss või tüdruk, ei soovi, et tema nahka rikuksid laiad poorid, ketendavad laigud ja punetavad vistrikud. Siiski arvatakse sageli, et akne on vaid kosmeetiline probleem või et seda pole võimalik ravida. Tegelikult on küll.

Loen lähemalt »

Mida varem me kehal kahtlase sünnimärgi või nahamoodustise avastame ja arsti poole pöördume, seda suurem on paranemistõenäosus.

Loen lähemalt »

Statistika näitab, et ligi 40 protsendil üle 65-aastastel on depressioon, kuid vaid 10 protsenti neist saavad ravi. Eakate depressiooniga käib kaasas valehäbi ja kartus, mille saab eemale peletada spetsialisti abiga, sest ravi on olemas.

Loen lähemalt »

Kuidas peaks toimima, kui lähedase mäluhäired osutuvad dementsuseks, annab nõu Erameditsiinikeskus Confido ja Põhja-Eesti Regionaalhaigla Psühhiaatriakliiniku psühhiaater-vanemarst Mari-Liis Laanetu.

Loen lähemalt »

Pahatihti kulgevad südamehaigused kaebusteta, nii et on raske kindlaks teha, millal peaks oma südame pärast muretsema. Kardioloog Tiina Uuetoa soovitab, et esmane südamehaiguse skriining võiks meestel toimuda alates 40. eluaastast ning naistel 50. eluaastast.

Loen lähemalt »

Südame- ja veresoonkonnahaigused on Eestis juba aastaid surmapõhjus number üks ning neisse tõvedesse suremuselt oleme me juhtpositsioonil nii Euroopas kui kogu maailmas. Peamised riskitegurid on siin vähene liikumine, aga ka suitsetamine, alkoholi liigtarvitamine, ülekaal, stress, vähene puu- ja köögiviljade söömine ning liigne soolatarbimine.

Loen lähemalt »

Öeldakse, et neuroloogia on meditsiini aristokraatia. See tähendab, et kõik teed viivad närvisüsteemini, olgu aeg pikk või lühike.

Loen lähemalt »

Kiropraktik pole vaid selja- ja kaelavalu arst, vaid vaatab inimest kui tervikut. Olgu tegu rühiveast tuleneva kroonilise vaevusega, pea-, kaela- või seljavaludega või muude liigeseprobleemidega. Kiropraktikult võivad abi saada igas eas patsiendid.

Loen lähemalt »

Erinevate seljavalude leevendamise ja raviga tegelevad erinevad spetsialistid näiteks: kiropraktikud, füsioterapeudid ja neuroloogid. Millega üks või teine spetsialist tegeleb, räägivad lähemalt Gerly Truuvärt, Maris Perendi ja dr Katrin Põld.

Loen lähemalt »

Seljavalu on üks sagedasemaid probleeme arstipraktikas. Neuroloog ehk närviarst tegeleb selja- ja kaelavaludega, mille põhjusena võib kahtlustada närvijuurte pitsumist ehk radikulopaatiat.

Loen lähemalt »

Vereringeelundite haigustesse sureb Eestis enim inimesi ning igapäevane südameaspiriin on paljudele arsti poolt soovitatud viis, kuidas trombide tekkimise ohtu ennetada.

Loen lähemalt »

Kui päike teeb kurja…

Krista Kiin, Eesti Naine

Päike on eluks hädavajalik, kuid liigne peesitamine võib kaasa tuua ebamugavaid ja ohtlikke vaevusi, nagu päikesepõletus, päikeseallergia ja päikesepiste…

Loen lähemalt »

Rohke üle keha higistamine ehk üldine hüperhidroos võib olla kilpnäärme, diabeedi, krooniliste nakkus- või onkoloogiliste haiguste tunnus. Tavalisest rohkem higistatakse ka menopausi ajal.

Loen lähemalt »

Krooniline migreen kuulub migreenitüüpi peavalude spektri raskeimate hulka ja on üsna levinud haigus. Õnneks on olemas ravi, mis selle raske tõve unustada lubab.

Loen lähemalt »

Vaktsineerimine enne reisile minekut on oluline

Liisi Moosaar-Goercke, Ajakirjade Kirjastuse eriväljaanne "Võta Puhkust!"

Juba vanasõnagi manitseb pigem kartma kui kahetsema ja vaktsineerimine enne reisi toetab seda hästi. Karta tasub aga ikka välismaiseid nakkushaigusi, mitte vaktsiine – viimased päädivaid vaid mõne kiiresti mööduva kõrvalmõjuga.

Loen lähemalt »

Confido Erameditsiinikeskuse neuroloogi dr Toomas Toomsoo sõnul on ravimitest sõltuvusse jääda kergem kui neist loobuda ning seetõttu tuleb arstidel ravimite liigtarvitamisest tingitud peavalusid diagnoosida järjest rohkem.

Loen lähemalt »

Puugid ei ela vaid metsas, neid kohtab piisavalt sageli ka linnas ja koduaias. Eesti looduses elavad puugid levitavad kahte inimesele ohtlikku haigust: puukentsefaliiti ja puukborrelioosi. Entsefaliidi vastu on võimalik end kaitsta vaktsineerimisega. Oma kehalt puuki leides peaksid esimese asjana meelde tuletama, kas oled ennast entsefaliidi vastu vaktsineerinud või mitte.

Loen lähemalt »

Oleme harjunud võrdsustama uneaegseid hingamishäireid uneapnoega, kuid kopsuarsti jaoks on see teema laiem. Unemeditsiin on multidistsiplinaarne valdkond, kus uneaegsete hingamishäirete käsitlusega tegelevad ja sageli teisese arvamuse andjad on just pulmonoloogid.

Loen lähemalt »

Täna, 2. aprillil algab Tervise Arengu Instituudi eestvedamisel Südamekuu, mille raames toimuvad aprilli jooksul üle Eesti liikumisüritused. Tänavune Südamekuu toob fookusesse ka regulaarse liikumise mõju meeste seksuaaltervisele.

Loen lähemalt »

Skeemiteraapia põhineb eelduselt, et täna ilmnevate probleemide „juured“ asuvad minevikus – täpsemalt, et inimestel kujuneb varaste (ka traumaatiliste) kogemuste mõjul välja üks või mitu mittetoimivat skeemi, mis muudavad nad psüühiliste häirete suhtes haavatavaks.

Loen lähemalt »

Selleks, et organism suudaks paremini võidelda väliste ja sisemiste haigustekitajatega, on vaja tugevdada immuunsust. Hiina meditsiinis on immuunsusega seotud kopsud, neerud ja põrn. Immuunsuse tugevdamiseks tuleb toetada kõiki kolme organit.

Loen lähemalt »

Kas sul on juuksed tuhmid, silmad ei sära ning nahk on väsinud ja lõtv? Pärastlõunal ihkad kohvi ja šokolaadi ning oled pidevalt ärritunud, su meeleolu on langenud ning tunned end väsinuna ka pärast pikka magamist? Sinu tegutsemine on pigem ebaefektiivne ning kehakaal on tõusnud? See tähendab, et on aeg oma organismi nii seest kui ka väljast puhastada.

Loen lähemalt »

Selle teraapiavormi sisuline eesmärk on leida üles toimetulekut mittetoetavad uskumused ja käitumismustrid ning asendada need sellistega, mis aitavad inimesel paremini erinevate olukordadega kohaneda.

Loen lähemalt »

Analüütiline ehk jungiaanlik psühhoteraapia põhineb Carl Gustav Jungi käsitlusel inimpsüühika olemusest ning selle arengust ja muutumisest elu jooksul.

Loen lähemalt »

Talvel on üks perearsti poole pöördumise peamisi põhjusi väsimus. Väsimus ja kurnatus võivad tihti olla ületatavad, kui oma elustiili kriitiliselt hinnata ja muuta, samas on need sageli seotud ühe või teise tõsise terviseprobleemiga.

Loen lähemalt »

Erinevas vanuses meestel esinevad urogenitaaltraktis erinevad kroonilised põletikud. Millised need on ning mida mehed neist põletikest teadma peaks?

Loen lähemalt »

Kuigi Hiina meditsiini arenemise algaegadel ei olnud hiinlastel aimu viirustest ja bakteritest, on nende välja töötatud külmetushaiguste leevendamise taimsed ravimid tõhusad.

Loen lähemalt »

Meie toitumisnõustaja Anneli Kõivu sulest on ilmunud tervisliku elustiili raamat “GK kokaraamat. Veresuhkrut tasakaalustavad toidud”. Raamatus on rohkelt lihtsalt mõistetavaid näpunäiteid ning toidutegemist lihtsustavaid nõuandeid. Retseptides on välja arvutatud toitude glükeeminine koormus.

Loen lähemalt »

Eesti on kõrge puukide ohualaga riik, ent vaatamata terviseameti soovitusele vaktsineerida elanikke puukentsefaliidi vastu, ei näita vaktsineerimise hõlmatus sagedaste haigestumiste kõrval paranemise märke.

Loen lähemalt »

„Hiina meditsiini järgi on valu puhul alati tegemist energia seiskumisega. Tühja tüüpi valu korral on energiat vähe ja see ei liigu. Täis tüüpi valu korral on energia seisma jäänud, koguneb ja seda on liiga palju,“ selgitab dr Rene Bürkland.

Loen lähemalt »

„Depressiooni on nimetatud vaimse tervise külmetushaiguseks, viidates selle haiguse laialdasele levikule. Elu jooksul kogeb depressiooni 8-12% inimestestja uuringud näitavad püsivat tõusu depressiooni levimuses, nendib kliiniline psühholoog Margus Laurik.

Loen lähemalt »

Kuidas mõjutavad meid mingil hetkel tekkivad raskused, kõhklused või süvenev pettumus? Läbikukkumistunne vaatamata eelnevale eduloole oma karjääris? Coaching aitab hakkama saada tagasilöökidega ning nendest õppides edasi liikuda. Kohaneda uues keskkonnas või leida uus perspektiiv oma eluvalikutele.

Loen lähemalt »

Kutsume Sind üles ühinema alkoholivaba kuuga, sest meie Confidos usume, et alkoholita kaine kuu on hea meie tervisele, meelele ja kehale. Kui arvad sama, osale samuti Tervise Arengu Instituudi kampaanias “Septembris ei joo”.

Loen lähemalt »

Miks on mõnel inimesel üliraske või peaaegu võimatu lahkuda haigettegevast või vägivaldsest suhtest? Vahel püütakse sellist suhet lõpetada aastaid, kuid jõutakse ikka ringiga suhtesse tagasi. Kuidas on võimalik pühendunult armastada inimest, kes sind enamasti hätta jätab ning hoolimatult või isegi julmalt kohtleb? Kust tuleb jõud aina uuesti uskuda oma lähedase lubadusi end muuta, kuigi mõlemad teavad, et need lubadused on tuulde kirjutatud?

Loen lähemalt »

Rännak terapeudiks saamiseni

Ulvi Tüllinen, Tervis Pluss

Janika Vaikjärve teavad paljud ennekõike reisikorraldaja ja matkajuhina. Oma rännukihust ajendatuna on ta kirjutanud ka raamatuid, ent tema põhitööks on praegu põnevad teraapiad.

Loen lähemalt »

Elu häiriv migreen

Krista Kiin ja Maria Lepmaa, Eesti Naine

Migreen on levinuim neuroloogiline haigus, mis väljendub tugeva peavaluna, mida saadavad enamasti iiveldus ning tundlikkus valguse, müra ja lõhnade suhtes. Vaevuse tekkepõhjustest täit tõde ei teata, kuid leitud on palju soodustavaid faktoreid, nagu stress, hormoonide tase, ere valgus, ilmatingimused, pärilikkus, veepuudus ning vale või ebapiisav toitumine.

Loen lähemalt »

Eesti metsades kasvab paarsada seeneliiki, paljud neist on inimese tervisele ohtlikud ning nende manustamisel tuleb kiirelt tegutseda.

Loen lähemalt »

Mida alkohol kehaga teeb?

Karin Kivipõld, Postimees

Kuigi sageli teatakse, et alkohol kahjustab maksa, mõjutab meelemürk tegelikult tervet organismi. Alkohol imendub nimelt maost kiiresti verre, veri kannab selle edasi ajju ja üle keha kõikide organiteni.

Loen lähemalt »

Hiina meditsiini arst Rene Bürkland ütleb, et enamasti söövad inimesed seda, mida tahavad, mitte seda, mida vajavad. Seda, mida vajatakse, ei saa aga lahterdada õigeks ja valeks

Loen lähemalt »

Enesega rääkimist seostatakse alusetult psüühikahäiretega. See parandab mälu ja tähelepanuvõimet ning muudab enesekindlamaks.

Loen lähemalt »

Eestis on praegu vähem kui kümme kiropraktikut, kes kasutavad oma töös teaduspõhiseid meetodeid. Üks neist on Gerly Truuväärt.

Loen lähemalt »

Arvatakse, et suvel jäävad puhkusele ka haigused. Tegelikult hakkavad mõned neist, eriti just ägedad kurgupõletikud ja kõhuviirused, hoopis kergemini külge kui talvel.

Loen lähemalt »

Kui sinikad tekivad kergelt, võib põhjus olla ravimites. Eriarst Iris Koort selgitab, millal on sinikas märk raskest haigusest ja millises kehapiirkonnas see kindlasti arstiabi vajab.

Loen lähemalt »

Inimese käitumine algab sellest, mida ta mõtleb ja kuidas tunneb. Mõttemustreid muutes on võimalik oma elu üsna olulisel määral muuta. „Selles, et paljud haigused, mis meie kehas avalduvad, on mõttetegevuse ja suhtumise vili, olen ma üsna veendunud,“ ütleb Tiina Keskküla, kes teeb tööd, mida ka eesti keeleruumis määratletakse enamasti ingliskeelse sõnaga coaching.

Loen lähemalt »

Mis on kiropraktika? Ja kes kiropraktikast abi saada võivad? Kiropraktik Gerly Truuväärt, kes on üks vähestest selle eriala spetsialistidest Eestis, selgitab.

Loen lähemalt »

Peagi riigi moodsaima erameditsiinikeskuse avav Kadi Lambot räägib Eesti Ekspressi veergudel eestlaste tervisest, ajakirjandusest, Evelin Ilvesest, uuest keskusest ja poliitikast.

Loen lähemalt »

2. mail avas Confido Erameditsiinikeskus uksed uues moodsas Veerenni Tervisekeskuses, mis asub Veerenni 53a IV korrusel. Tallinna südalinnast on uus keskus viieminutilise autosõidu kaugusel, ent sinna saab mugavalt sõita ka Estonia juurest väljuva bussiga nr 16. Varre bussipeatusest viib keskusesse paariminutiline tervislik jalutuskäik. Autoga tulijatele on parkimine majaesises parklas tasuta.

Loen lähemalt »

Lisaks laiale üld- ja eriarstide konsultatsioonide valikule pakub Confido Erameditsinikeskus uues asukohas mitmeid uusi tervise säilitamiseks ja taastamiseks vajalikke teenuseid.

Loen lähemalt »

SYNLAB on mahult Eesti suurim meditsiinilabor, mis kuulub ka Euroopa suurimasse laboriketti. SYNLABi põhitegevuseks on laboriteenuse osutamine pere- ja eriarstidele, haiglatele, töötervishoiukeskustele jt meditsiinisektoriga seotud asutustele.

Loen lähemalt »

Astusime pika sammu lähemale oma klientide ja patsientide soovidele ning ootustele, uuendades kodulehekülge varasemast märgatavalt sisukamaks ning praktilisemaks. Uuel kodulehel avaneb mugav võimalus aegade broneerimiseks, varasemast enam leiab praktilisi soovitusi ja nõuandeid tervise hoidmiseks ja tervisemurede ennetamiseks ja lahendamiseks.

Loen lähemalt »

„Inimkeha on tempel, millesse tuleb suhtuda austuse, lugupidamise ja imetlusega. Meie kehadel on piiramatu potentsiaal end tervendada,“ selgitab terapeut Tiina Tammiste, kes pakub Confido Erameditsiinikeskuses erinevaid lõõgastavaid teraapiad.

Loen lähemalt »

Eve Kivistik unistas pärast Tartu Ülikooli arstiteaduskonna lõpetamist küll naistearsti kutsest, kuid tänaseks on temast saanud hinnatud perearst. Lisaks sellele, et patsiendid temast lugu peavad, tunnustas Tallinna linnavalitsus teda 2016. aastal parima esmatasandi tervishoiutöötaja tiitliga.

Loen lähemalt »

Patsiendi ravimine ei käi tänapäeval nii, et mina ütlen, kuidas on – ja sina lähed lambana koju ja teed, mis ma ütlesin. See on väga vanaaegne lähenemine. Kaasajal on niimoodi, et mina ütlen, mida mina sellest haigusest tean ja kuidas seda moodsal ajal ravitakse, ning sina ütled, kuidas see ravimeetod võiks sulle sobida.

Loen lähemalt »

Olemise imet tuleb osata hinnata

Aive Mõttus, Maaleht

Kuidas toime tulla, kui elumured väga suureks lähevad? Mis on see õlekõrs, millest kinni haarata? “Võib-olla sorteerimine, kui palju asju korraga ette võtta,” selgitab kliiniline psühholoog Margus Laurik.

Loen lähemalt »

Rahutute jalgade sündroom vanust ei küsi, see võib alata ükskõik millises eas. Kuid tõhus ravi on olemas, kinnitab Confido Erameditsiinikeskuse neuroloog dr Toomas Toomsoo. Rahutud jalad ehk teaduslikult Wittmaack–Ekbomi sündroomi kogeb mingil perioodil või ka vaid mõnel korral elu jooksul 10-15 protsenti inimestest, esinemissagedus tõuseb järsult vanemas eas.

Loen lähemalt »

Karpaalkanali sündroom ehk hiirekäsi

Dr Toomas Toomsoo, neuroloog

Karpaalkanalisündroom esineb kõige sagedamini keskikka jõudnud naistel ning seda põhjustab randmekanali ahenemise tõttu keskpidisele närvile tekkiv surve. Sageli taanduvad vaevused peale randmele puhkuse andmist, nende püsimisel aga annab hea tulemuse kirurgiline ravi.

Loen lähemalt »

Seksuaalsel teel võivad ühelt inimeselt teisele levida erinevad haigustekitajad – bakterid, viirused, seened või parasiidid. Mida peaks neist põhjustatud suguhaigustest teadma ning millal end testima? Oluline fakt, mida kindlasti igaüks teadma peaks, on see, et seksuaalsel teel levivad haigusetekitajad on äärmiselt tundlikud välistingimuste suhtes ning seetõttu ei ole suguhaigusesse võimalik nakatuda saunalaval, ühist tualetti kasutades või muul sellisel viisil.

Loen lähemalt »

Igal aastal diagnoositakse Eestis 150-160 emakakaelavähi juhtu. Kuid paljud naised võiks terveks jääda, kui nad oleksid end selle tõsise haiguse vastu vaktsineerinud. Vähieelne seisund võib kesta 10-25 aastat, kuid on ka kiiresti arenevaid vorme. Õigeaegselt avastatuna on emakakaelavähk hõlpsasti diagnoositav ja ravitav.

Loen lähemalt »

Ülekaal teeb haigeks

Dr Iris Koort, peremeditsiini eriarst

Kui teismeeas võib liigne kehakaal tunduda pigem sotsiaalse või kosmeetilise probleemina, siis täiskasvanud inimesele põhjustab ülekaalulisus järjest süvenevaid terviseprobleeme. Ülekaalulisus on arenenud maades järjest suurem probleem, mistõttu meditsiinikirjanduses räägitakse lausa ülekaalulisuse epideemiast.

Loen lähemalt »

Melanoom on väga ohtlik nahavähi vorm, kuid piisavalt varakult avastades ravitav. Melanoom võib areneda sünnimärkidest, mistõttu peaksid oma nahal toimuvaid muutusi jälgima. Kui sulle teeb mõni sünnimärk muret, siis tule Confido Meditsiinikeskusesse teledermatoskoopia uuringule Dermtest, mis aitab eristada paha- ja healoomulisi nahakasvajaid.

Loen lähemalt »

Hea uni on tugeva tervise alus

Dr Erve Sõõru, unearst-kopsuarst

Peaaegu kolmandiku oma elust me magame. Confido Erameditsiinikeskuse unearst dr Erve Sõõru rõhutab hea une olulisust igas elueas, sest hea uni on tugeva tervise alus. Kui aga mingil põhjusel ei õnnestu end öö jooksul välja puhata, tuleb appi tänapäevane unemeditsiin.

Loen lähemalt »

Elu on väga kiireks ja maailm kirjuks muutunud, tõdeb Confido Erameditsiinikeskuse kliiniline psühholoog Margus Laurik. Paljudel inimestel on selles raske toime tulla. Sageli ka neil, keda ühiskondliku mõõdupuu järgi edukateks peetakse.

Loen lähemalt »

D-vitamiin aitab pimeda aja reipamalt üle elada

Dr Eret Jaanson, peremeditsiini eriarst

Kätte on jõudnud aeg, mil päikesevalgust on järjest vähem ja ka UV-kiirgus pole enam kuigi intensiivne. Kuid just nende kahe mõjul tekib meie kehas D-vitamiin. Doktor Eret Jaansoni sõnul peaks juba praegu iga inimene hakkama mõtlema D-vitamiini lisaallikale.

Loen lähemalt »

Kuidas sügisesel haiguste perioodil terve püsida?

Dr Krista Ress, allergoloog-immunoloog

Sügiseste ilmade saabudes tabab nii suuri kui väikesi aeg-ajalt nohu, kurgukraapimine ja häiriv köha. Ja tahtmatult meenub lapsepõlvest vanaema pragamine „Pane jope selga ja müts pähe, muidu saad külma!“ Tõsi ta on, et sügisel ja talvel ülemiste hingamisteede ägedatesse haigustesse haigestumine sageneb. Enamasti on tegemist erinevate viirusinfektsioonidega.

Loen lähemalt »

5. aprillil 2016.a. saab nurgakivi Eestis ainulaadne ravi- ja heaolukeskus, kuhu koondub esmatasandi tervishoiuteenus, lai valik ambulatoorseid eriarstiabi teenuseid, tervise hoidmist toetavad teenused ning üks parema funktsionaalsusega meditsiinilaboreid Põhjamaades koos nüüdisaegse verevõtuvõimalusega.

Loen lähemalt »

Maratonimees uurib sünnimärke

Evelin Kivilo-Paas, Tervis Pluss

Meie maratonimees Rios Roman Fosti (33) polnud elu sees ühegi murega nahaarsti juures käinud. Tervis Pluss viis olümpialase keset suurt suvepäikest sünnimärke kontrollima. Rõõmsa olekuga Roman astub Confido arstikeskuse peremeditsiini eriarsti dr Kristi Otsmaa kabinetti, et osaleda dermtesti uuringus. “Kas ajan kohe särgi seljast?” Romani lattekarva nahk paistab silmale veatu ja hoobilt ei leia sealt ühtegi “huvitavat” ega eriskummalist märki.

Loen lähemalt »

7 tarkust kõhuvalust

Kaire Talviste, Tervis Plus

Kõhuvalu on üks sagedasemaid põhjusi, miks perearsti poole pöördutakse. Enamasti on kurikaelaks mõni viirus, mis meile ka suvel hõlpu ei anna. Põhjused võivad aga olla ka hoopis tõsisemad! Kõhuvalud jagunevad laias laastus kaheks: esiteks erakorralised ehk äkitselt alanud kõhuvalud, teiseks kuude või aastate jooksul süvenenud hädad, mis on ühel hetkel ületanud kannatlikkuse piiri.

Loen lähemalt »

Kuigi peavalu tundub valuvaigistiga lihtsasti leevendatav, on asi Eesti ühe tunnustatuima neuroloogi dr Toomas Toomsoo sõnul keerulisem: nii nagu peavalul pole ühte kindlat põhjust, ei ole selle leevendamiseks ka ühte universaalset ravimit. Kellel meist poleks valutanud pea, olnud tuim käsi või jalg või tekkinud ärevus ja surmahirm tõsise ajuhaiguse ees, eks?

Loen lähemalt »

8 asja, mida peavalust teada

Kaire Talviste, Tervis Pluss

Külmapeavalu, lennupeavalu, pearinglusega migreen – need on haruldased peavalud, millest sageli ei räägita. Seda ehmatavamad on need siis, kui tabavad sind ootamatult. Õpi oma “vaenlast” tundma ja saad kiiremini abi.

Loen lähemalt »

Professor Margus Viigimaa on veendunud südamehaiguste ennetuse olulisuses – nii võib päästa tuhandeid elusid, kuigi arsti tegevus jääb anonüümseks. Südamearsti hinnangul annab kõige parema tulemuse individuaalne lähenemine ja nõustamine, sest sel puhul arvestatakse just konkreetse patsiendi vajadusi.

Loen lähemalt »

10 viisi, kuidas hoida südant korras

Dr Anneli Talvik, peremeditsiini eriarst

Sinu sees peituv väsimatu mootor hakkab tööle juba enne, kui sa sünnid, ega saa tegelikult ühtegi vaba päeva. Punane vein ja paar trenni nädalas pole päris selline toetus, mida süda sinult vajab. Eestis on südamehaigused surmapõhjuste seas esikohal, samuti on väga suur probleem veresoontehaigused, õigemini nendega kaasnevad tüsistused ja varased surmad. Mida sinu süda tegelikult vajab, et püsida terve ja tugev?

Loen lähemalt »

Kevadine puhastuskuur toormahlaga

Anneli Kõiv, toitumis- ja kaalunõustaja

Uimasus, väsimus ja raskustunne kõhus on märgid sellest, et oled oma seedesüsteemi üle koormanud. Toitumisnõustaja ja raamatu “Kõik mahlaks!” autor Anneli Kõiv jagab soovitusi, kuidas paari nädalaga tunda end taas värske ja reipana.

Loen lähemalt »

Mehed pöörduvad peavaluga palju vähem arsti poole kui naised, kuid on üks peavalutüüp, mis vaevab just peamiselt mehi – kobarpeavalu. Kobarpeavalu on veel sellegi poolest omapärane, et kui paljud peavalutüübid vaevavad suuresti naisi, siis selle korral on 90 protsendil juhtudest kannatajateks mehed, vanuses 20-50 aastat, kuid ka vanemad. Ka umbes neli protsenti kõigist migreenipatsientidest kogevad kobarpeavalu.

Loen lähemalt »

Nüüdsest peavad igal aastal paarkümmend tuhat juhiloa taotlejat arvestama, et tervisetõendi saamine on varasemast tülikam – minnes perearsti juurde, tabab paljusid üllatus, sest nad saadetakse uneuuringule. Statistika viitab sellele, et kümned tuhanded Eesti teedel sõitvad rohkem kui poolest miljonist autojuhist võiksid kirjeldada juhtumeid, kui nad on olnud roolis unised.

Loen lähemalt »

Väga paljud inimesed ei saa aru, miks nad ennast kogu aeg väsinuna tunnevad. Üks võimalik põhjus on uneapnoe. Uneapnoed iseloomustab ülemiste hingamisteede ahenemine või täielik sulgus, viis või enam korduvat hingamispausi ühe unetunni kohta. Sellega kaasnevad vere hapnikusisalduse langus ja unehäired.

Loen lähemalt »

Siiani, mil talv oli pigem suve või sügise nägu, käisid paljud, nii lapsed kui täiskasvanud palja peaga ja kinnasteta. Ning kindlasti on iga lapsevanem olnud kimpus teismelisega, kes väidab, et talle müts ei sobi ja sall on üldse üks mõttetu riideriba.

Loen lähemalt »

Mida peab teadma leetritest?

Dr Eret Jaanson, peremeditsiini eriarst

Seoses jätkuva leetritesse haigestumise tõusuga Euroopas võivad kõik inimesed, kes ei ole leetreid põdenud või pole vaktsineeritud leetrite vastu, olla haigusele potentsiaalselt vastuvõtlikud. Leetrite vastu on võimalik vaktsineerida MMR liitvaktsiiniga (leetrid, mumps, punetised) ning püsiv immuunsus kujuneb kahe doosi järgselt.

Loen lähemalt »

„Eesti mees on suure ja sooja südamega mees. Ta on vaat et terassüdamega mees. Kuid, kahjuks küll, ka murtud südamega mees,“ ütleb südamearst Margus Viigimaa. Professor Viigimaa sõnul teeb eesti mees südame kõvaks, tervise üle ei kaeba ja arsti juurde ei lähe.

Loen lähemalt »

Professor Margus Viigimaa on veendunud südamehaiguste ennetuse olulisuses – nii võib päästa tuhandeid elusid, kuigi arsti tegevus jääb anonüümseks. Südamearsti hinnangul annab kõige parema tulemuse individuaalne lähenemine ja nõustamine, sest sel puhul arvestatakse just konkreetse patsiendi vajadusi.

Loen lähemalt »

Valed grillimisvõtted toovad tervisele kahju

Anneli Kõiv, toitumis- ja kaalunõustaja

Lihas on küll palju kasulikke toitaineid, ent sellega valesti ümber käies suurendad nii vähiriski kui toidumürgituse ohtu. Kuidas liha suveperioodil õigesti valmistada?

Loen lähemalt »

Eestimaa suveilm meelitab otsima soojemaid paiku puhkamiseks ja akude laadimiseks. Et puhkus turvaliselt mööduks, tasub reisikotti pakkides meeles pidada ka sihtkohamaal oodata võivaid terviseohtusid. Eriti oluline on terviseriskide hindamine siis, kui reisid väikeste lastega. Võõral maal arstiabi otsimine võib olla keerukas ja närvesööv ning kõikides maades ei pruugi arstiabi olla samal tasemel kui see, millega kodumaal harjutud.

Loen lähemalt »