Kapillaaride eemaldamine näolt

Otsi vabasid aegasid

Näo kapillaarid võivad erinevate tegurite, näiteks põletuste, vigastuste, vanusega seotud muutuste või geneetiliste eelsoodumuste mõjul kaotada elastsuse ja laieneda. Selle tulemusena hakkab nägu punetama või muutuvad üksikud väikesed veresooned palja silmaga nähtavaks, sest paistavad naha alt läbi. Kui kapillaarid näonahal muutuvad märgatavaks ja see tekitab teile ebamugavust, saab neist lihtsa laserprotseduuri abil vabaneda. Confido esteetilise meditsiini kliinikus eemaldavad näonahalt kapillaare ainult sertifitseeritud arstid.

Kuidas toimub kapillaaride eemaldamine laseriga?

Laserikiir toimib ainult laienenud kapillaaridele, kahjustamata ümbritsevat nahka ja normaalseid kapillaare. Töödeldud veresooned n-ö kleepuvad seestpoolt kokku, siis kahanevad ja lõpuks kaovad täielikult.

Näidustused

Soovimatute kapillaaride eemaldamiseks piisab ainult patsiendi soovist. Eelnev konsultatsioon dermatoloogiga ei ole nõutav. Kapillaaride täielikuks eemaldamiseks vajalike protseduuride arvu ütleb meie kliiniku arst isikliku konsultatsiooni käigus, kuid tavaliselt piisab üksikute veresoonte eemaldamiseks ühest protseduurist.

Vastunäidustused

 • Ägedad põletikulised protsessid
 • Lahtised haavad näol, põletused, marrastused
 • Kroonilise haiguse tõsine ägenemine
 • Värske päevitus
 • Rasedus või imetamine
 • Kalduvus keloidsete armide tekkimiseks
 • Onkoloogilised haigused
 • Autoimmuunhaigused

Enamik loetletud vastunäidustustest on suhtelised ning Confido esteetilise meditsiini kliiniku arst otsustab kapillaaride eemaldamise võimalikkuse isikliku läbivaatuse ja patsiendi individuaalsete eripärade põhjal.

Kuidas toimub näolt kapillaaride laseriga eemaldamine?

Üksikute kapillaaride lasereemaldamine näonahalt Confido esteetilise meditsiini kliinikus on kõige tõhusam, kiirem ja valutum meetod selle probleemi lahendamiseks. Mõju ilmneb tavaliselt kohe pärast protseduuri ja aja jooksul see järk-järgult suureneb. Laserikiir toimib ainult laienenud kapillaaridele. See ei kahjusta ümbritsevaid kudesid. Protseduuri ajal kannavad arst ja patsient silmade kaitsmiseks spetsiaalseid prille. Protseduur kestab keskmiselt paar minutit. Protseduuri lõpus kantakse töödeldud nahale vajaduse korral rahustavat geeli.

Protseduur ei nõua anesteesiat, suurenenud nahatundlikkuse puhul võib patsient tunda kipitust. Pärast protseduuri võivad töödeldud alad hakata mõneks ajaks punetama.

Enne protseduuri

Vältige solaariumis käimist ja päevitamist kaks nädalat enne protseduuri. Mõni päev enne protseduuri ärge kasutage agressiivseid näopuhastusmeetodeid (koorijad, koorimine jne). Vältige protseduuri päeval meikimist. Kui teil on kalduvus tursete tekkeks, piirake protseduuri päeval vedeliku tarbimist. Rääkige arstile, kui te võtate mõnd ravimit.

Pärast protseduuri

Esimestel tundidel võite täheldada kerget punetust, mis möödub iseenesest. Väikesed veresooned kaovad iseenesest, suuremad aga muudavad esmalt värvi ja kaovad siis täielikult 1–2 nädala jooksul. Esimesel 14 päeval pärast protseduuri hoiduge vannis ja saunas käimisest, ärge minge otsese päikesevalguse kätte ega solaariumisse. Ärge võtke vasodilataatorravimeid.

Üksikute kapillaaride näolt laseriga eemaldamise eelised

 • Protseduur sobib kõigile naha fototüüpidele
 • Puudub armide ja armkoe tekkimise oht.
 • Nahakahjustusi ei ole.
 • Ei nõua ettevalmistusi.
 • Pärast protseduuri saab inimene kohe tavaellu naasta.
 • Protseduur viiakse läbi peaaegu valutult ja kiiresti.
 • Patsient ei tunne erilist ebamugavust.

Kapillaaride ennetamine pärast laserprotseduuri

Pärast protseduuri võivad kapillaarid tagasi tulla, kui ei järgita mõningaid soovitusi.

 • Ärge kuritarvitage alkoholi
 • Vältige äkilisi temperatuurimuutusi
 • Piirake järsku füüsilist koormust, ärge tõstke raskusi
 • Loobuge sagedasest vannis, saunas ja solaariumis käimisest
 • Ärge sööge liiga palju, ärge liialdage rasvase ja vürtsika toiduga. Vähendage kohvi ja šokolaadi tarbimist
 • Mõnel juhul on kapillaarid näol geneetiliselt edasi antud probleem. Sellisel juhul peate jälgima näonaha seisundit ja pöörduma õigeaegselt Confido esteetilise meditsiini kliiniku arsti poole nende eemaldamiseks.

Korduma kippuvad küsimused

Miks tasub näolt kapillaare eemaldada just Confido laserravi kliinikus?

Oleme Balti riikide ametlik laserimeditsiini eksperdikeskus. Meie kliinikus teevad protseduure ainult sertifitseeritud meditsiinitöötajad, kes kasutavad kalleid ja moodsaid maailmatasemel seadmeid (Lumenis M22, Lumenis UltraPulse, DEKA). Seetõttu võimaldame patsientidele maksimaalseid ja ohutuid tulemusi minimaalsete ebamugavustega.

Kas pärast protseduuri tekivad nahale koorikud või villid?

Meie kliinikus kasutatav laser toimib kapillaaride eemaldamisel näonahale väga leebelt, mistõttu on võimalik väike punetus ja turse, kuid pärast protseduuri ei teki koorikuid ega ville, ammugi mitte veritsust. Punetus ja tursed kaovad iseenesest mõne tunni jooksul pärast protseduuri.

Mitu seanssi on vaja läbida?

Meie kliiniku arst võib teile seda öelda pärast esmast uuringut, kuid tavaliselt piisab üksikute kapillaaride eemaldamiseks ühest protseduurist.

Asukohad

Confido Meditsiinikeskus
Veerenni 51, Tallinn

Hind

Teenus
Hind
Kapillaaride / veresoonmoodustiste eemaldamise konsultatsioon
80 €
Laserravi õe konsultatsioon
35 €

Teenuste eest saad tasuda ka mitmes osas, järelmaksu või väikelaenuga. Loe lähemalt SIIT.

BRONEERIMINE

Broneeri iseteeninduses