Valige allolevast rippmenüüst sobiv teenus

  Küüneseene diagnostika

  Näita vabasid aegasid

  Küünte seenhaigus saab enamasti alguse küünte servadest valkja või kollaka laiguna. Aja jooksul levib nakkus edasi kogu küüneplaadile põhjustades hüperkeratoosi või küüne irdumist. Lisaks ebaesteetilisele vaatepildile võib selline küüs põhjustada ka valu ning olla nakkusallikaks.

  Seeni, mis põhjustavad küünte ja silenaha seenhaigust, nimetatakse dermafüütideks. Dermafüüte esineb 10 – 15% inimestest.

  Küüneseene diagnostika on vajalik, et leida parim raviviis. Vastuvõtu käigus kogub õde anamneesi, teeb vajalikud analüüsid (PCR-test ja vereproov). Proovimaterjal kraabitakse nähtavast kahjustuskohast küünevalli piirkonnas, küüneplaadi pealispinnalt või küüneplaadi alt. Prooviks võetakse nii küünest lihvitud materjal kui ka mõned suuremad 2-5 mm tükid.

  Enne küüneseene diagnostikat

  Vahetult enne proovimaterjali võtmist tuleb vältida kreemide, ravilaki ja ravimite kasutamist kahjustuskohal.

  Küüneseene ravi

  Kui küüneseene analüüsid osutuvad positiivseks, suunatakse teid nahaarsti järelkonsultatsioonile (20 €) ravi määramiseks. Tavapäraselt on seenhaiguse ravi on suukaudne. Enne ravimi määramist peaks lisaks tegema vereanalüüsid S-ASAT, S-ALAT maksa- ja neerude talitluse näitajate kontrollimiseks.

  Analüüside vastused saabuvad 5-7 tööpäeva jooksul. Analüüside saabumisel võetakse patsiendiga ühendust ja lepitakse kokku edasine ravi.

  Küüneseene diagnostika 75 € / 30 min

  Sisaldab õe vastuvõttu ja analüüside võtmist.

  Küüneseene diagnostika Sisaldab õe vastuvõttu ja analüüside võtmist
  75 €
  30 min

  Seda teenust osutame

  Confido Meditsiinikeskus
  Veerenni 51, Tallinn

  Broneeri aeg online’is

  Teenus: Küüneseene diagnostika

  Otsi vabasid aegasid