Vaimse Tervise Keskus Tartus

Vaimne tervis on heaoluseisund, milles inimene realiseerib oma võimeid, tuleb toime igapäevaelu pingetega ning töötab tulemuslikult. Tervel inimesel on oskus kohaneda erinevate muudatustega ja leida parim lahendus situatsioonidele, kuhu ta on sattunud.

Kuivõrd tänapäeval on elu väga kiireks muutunud, on paljudel inimestel selles raske toime tulla. Kõige õigem on murede ja probleemidega mitte üksi jääda, vaid otsida vajadusel abi psühhiaatrilt, kliiniliselt psühholoogilt või neuropsühholoogilt. Hea vaimse tervise võti on aktiivne tegelemine ettetulevate kriiside, stressi ja raskustega.

Vaimse Tervise Keskuse psühholoogid, psühhiaatrid ja spetsialistid võtavad nüüd vastu nii Tartus kui ka Tallinnas – nii kohapeal kui ka videosilla vahendusel.

Kui ei tea, kelle juurest alustada, soovitame vaimse tervise õe konsultatsiooni, et saada esmane hinnang ning soovitused selle kohta, kelle juures jätkata. Visiidi broneerimiseks võtke meiega ühendust telefonil 1330 või info@confido.ee

  Mäluhäirete hindamine ja ravi

  Näita vabasid aegasid

  Confido mälukabineti spetsialistide vastuvõtule on oodatud keskealised ja vanemad inimesed, kes on muutunud hajameelseks ja hakanud sagedasti unustama, kellel on raskusi sõnade meenutamisel ja tavapäraste ja tuttavate tegevuste sooritamisel või esinevad mõned muud kognitiivsed raskused.

  Meie meeskond koosneb kliinilisest neuropsühholoogist, mäluhäiretele spetsialiseerunud neuroloogist ning vajadusel kaasatakse raviprotsessi psühhiaater või mõni muu eriarst.

  Sageli on mäluprobleemide põhjuseks näiteks meeleolu- ja ärevushäired, ainevahetuslikud häired, infektsioonid ning mitte mõni algav neurodegeneratiivne haigus. Sellisel juhul on mäluhäired tagasipöörduvad ja ravitavad. Ka neurodegeneratiivsete haiguste (nt Alzheimeri tõbi) puhul on oluline roll õigeaegsel sekkumisel, et pikendada patsiendi iseseisvat toimetulekut. Neurodegeneratiivsete häiretega võivad sageli kaasuda ka psüühikahäired: depressioon, unehäired, käitumishäired või psühhootiline sümptomaatika, mis vajab psühhiaatrilist sekkumist.

  Kõigepealt soovitame mäluhäirega inimestel pöörduda Confido neuropsühholoogi vastuvõtule, kus viiakse läbi esmane hindamine ja vajadusel suunatakse inimene edasi neuroloogi või psühhiaatri konsultatsioonile.

  Eriarst võib määrata erinevaid uuringuid (nt vereanalüüsid, aju visualiseeriv uuring või kognitiivsete funktsiooni uuring), mille tulemusel jõutakse diagnoosini ning seejärgselt määratakse patsiendile ravi. Sageli on soovituslik käia korduval neuropsühholoogi konsultatsioonil, et soodustada haigusega toimetulemist.

  Neuropsühholoogi konsultatsioonile on oodatud ka juba väljakujunenud dementsussündroomiga inimeste lähedased, kellele anname nõu, kuidas tulla toime omakse raske haigusega. Õige diagnoos ja sellejärgsed sekkumised võimaldavad neurodegeneratiivse haigusega inimese elukvaliteeti märkimisväärselt parandada.

  Mäluhäirete hindamine ja ravi
  100 €
  60 min

  Seda teenust osutame

  Confido Tartu Raatuse kliinik
  Raatuse 21, Tartu

  Broneeri aeg online’is

  Teenus: Mäluhäirete hindamine ja ravi

  Otsi vabasid aegasid