- Psühhiaatri konsultatsioon
- Kliinilise psühholoogi konsultatsioon
- Neuropsühholoogi konsultatsioon
- Vaimse tervise õe konsultatsioon
- Lastepsühhiaatri konsultatsioon
- Aktiivsus- ja tähelepanuhäire test – QbTest
- Kognitiivsete funktsioonide uuring
- Isiksuse uuring
- Kognitiiv-käitumuslik psühhoteraapia
- Paarisuhte teraapia (paariteraapia)
- Psüühilise seisundi hindamine tõendi saamiseks
- Pereteraapia
- Kliinilise psühholoogi konsultatsioon lastele
- Aktiivsus- ja tähelepanuhäire esmane diagnostika täiskasvanutele
- Vaimse tervise õe konsultatsioon (lapsed)
- Mäluhäirete hindamine ja ravi
Mäluhäirete hindamine ja ravi
Näita vabasid aegasidConfido mälukabineti spetsialistide vastuvõtule on oodatud keskealised ja vanemad inimesed, kes on muutunud hajameelseks ja hakanud sagedasti unustama, kellel on raskusi sõnade meenutamisel ja tavapäraste ja tuttavate tegevuste sooritamisel või esinevad mõned muud kognitiivsed raskused.
Meie meeskond koosneb kliinilisest neuropsühholoogist, mäluhäiretele spetsialiseerunud neuroloogist ning vajadusel kaasatakse raviprotsessi psühhiaater või mõni muu eriarst.
Sageli on mäluprobleemide põhjuseks näiteks meeleolu- ja ärevushäired, ainevahetuslikud häired, infektsioonid ning mitte mõni algav neurodegeneratiivne haigus. Sellisel juhul on mäluhäired tagasipöörduvad ja ravitavad. Ka neurodegeneratiivsete haiguste (nt Alzheimeri tõbi) puhul on oluline roll õigeaegsel sekkumisel, et pikendada patsiendi iseseisvat toimetulekut. Neurodegeneratiivsete häiretega võivad sageli kaasuda ka psüühikahäired: depressioon, unehäired, käitumishäired või psühhootiline sümptomaatika, mis vajab psühhiaatrilist sekkumist.
Kõigepealt soovitame mäluhäirega inimestel pöörduda Confido neuropsühholoogi vastuvõtule, kus viiakse läbi esmane hindamine ja vajadusel suunatakse inimene edasi neuroloogi või psühhiaatri konsultatsioonile.
Eriarst võib määrata erinevaid uuringuid (nt vereanalüüsid, aju visualiseeriv uuring või kognitiivsete funktsiooni uuring), mille tulemusel jõutakse diagnoosini ning seejärgselt määratakse patsiendile ravi. Sageli on soovituslik käia korduval neuropsühholoogi konsultatsioonil, et soodustada haigusega toimetulemist.
Neuropsühholoogi konsultatsioonile on oodatud ka juba väljakujunenud dementsussündroomiga inimeste lähedased, kellele anname nõu, kuidas tulla toime omakse raske haigusega. Õige diagnoos ja sellejärgsed sekkumised võimaldavad neurodegeneratiivse haigusega inimese elukvaliteeti märkimisväärselt parandada.
Seda teenust osutame
Broneeri aeg online’is
Teenus: Mäluhäirete hindamine ja ravi