Veenilaiendite ravi

Confido Meditsiinikeskuse fleboloog konsulteerib, vaatab läbi, teostab veenide ultraheliuuringuid ja määrab tõhusa individuaalse veenilaiendite raviprogrammi. Teostame igat liiki ravi: kompressioonravist ja skleroteraapiast veenide kaasaegsete laseroperatsioonideni. Enamik protseduure ja operatsioone on atraumaatilised ning neid iseloomustab patsiendi maksimaalne mugavus ja minimaalne taastumisperiood.

  Skleroteraapia

  Näita vabasid aegasid

  Skleroteraapia on minimaalselt invasiivne veenilaiendite kõrvaldamise tehnika, mille käigus süstitakse soovimatusse veeni täpne annus spetsiaalset organismile ohutut sklerosanti, mille tagajärjel kleepuvad veeni seinad kokku, see lakkab toimimast ja sulgub. Skleroteraapia võimaldab veenilaiendite algstaadiumis vabaneda väikestest veenidest. Otsuse skleroteraapia vajalikkuse, etappide arvu ja mahu kohta teeb Confido laserravi osakonna veresoonte kirurg pärast isiklikku konsultatsiooni.

  Skleroteraapia mõju

  Protseduuri tulemusena kleepuvad veenide seinad kokku, laienenud veen sulgub ega ole enam märgatav. Olenevalt veresoonte suurusest ilmneb mõju mitme nädala kuni kolme kuu jooksul.

  Protseduurist

  Mõnikord tuleb enne protseduuri nahka raseerida. Vajaduse korral teavitab arst teid sellest. Protseduur on valutu, sest skleroteraapias kasutatakse väga peeneid nõelu. Protseduur tehakse ambulatoorselt ja paranemine on kiire. Protseduur kestab tavaliselt 5–10 minutit. Patsiendi veen punkteeritakse. Arst jälgib hoolikalt nõela õiget sisestamist. Seejärel süstitakse ettevalmistatud sklerosant. Valulikud aistingud üldjuhul puuduvad, kuid harvadel juhtudel võib suurenenud tundlikkuse korral esineda alajäsemete piirkonnas kerget põletustunnet. Skleroteraapia võib toimuda mitmes etapis. Tavaliselt on märkimisväärne mõju nähtav juba pärast esimest protseduuri. Ühe protseduuri ajal võib teha mitu süsti. Vajaduse korral soovitab arst kanda pärast protseduuri kompressioonpesu.

  Näidustused skleroteraapiaks

  • Veenilaiendite varajased staadiumid
  • Üksikud väikese läbimõõduga veenid
  • Väljaulatuvad veenid

  Vastunäidustused

  • Individuaalne talumatus sklerosandi suhtes, anamneesis rasked allergilised reaktsioonid
  • Planeeritav või olemasolev rasedus
  • Diagnoositud tromboos
  • Nahapõletik kavandatava protseduuri piirkonnas
  • Hormonaalsete ravimite (sh rasestumisvastased vahendid) manustamine
  • Rasvumine, väheliikuv eluviis

  Vastunäidustused on suhtelised ja lõpliku otsuse skleroteraapia lubatavuse kohta teeb Confido laserravi osakonna veresoonte kirurg.

  Pärast protseduuri

  Pärast protseduuri võidakse patsiendile soovitada kõndimist (mõnikord kuni 40 minutit järjest, keskmises tempos) ja kompressioonsukkade (sh ööpäevaringset) kandmist.

  Korduma kippuvad küsimused

  • Mis on parim aeg skleroteraapia protseduuriks?
   Ideaalne aeg skleroteraapiaks on sügis ja talv, kuid üldiselt tehakse seda protseduuri aasta ringi.
  • Kui kaua võtab veenide täielik sulgumine aega?
   Alates ühest kuust. Mõnikord võtab täieliku efekti saavutamine kauem aega.
  • Mis juhtub, kui ma ei kanna ravikuuri ajal kompressioonsukki?
   Arsti soovituste eiramise korral võib juhtuda, et mõju ei jää mitte oodatust väiksemaks, vaid tekivad ka tüsistused, suureneb probleemi kordumise tõenäosus.
  • Millised on skleroteraapia eelised Confido Meditsiinikeskuses?
   Peale skleroteraapia osutame kõiki teenuseid, mis on vajalikud veenihaiguste diagnoosimiseks ja raviks, sealhulgas tänapäevased minimaalselt invasiivsed laseroperatsioonid. Oleme veenihaigusi ravinud alates 2002. aastast.
  Skleroteraapia
  al 90 €
  30 minutit

  Seda teenust osutame

  Confido Meditsiinikeskus
  Veerenni 51, Tallinn

  Broneeri aeg online’is

  Teenus: Skleroteraapia

  Otsi vabasid aegasid