Kirurgia kirurgiakliinik operatsioon lõikus narkoos laserravi bariaatria plastiline kirurgia rinnaoperatsioon neerukivid

Proktoloogiline kirurgia

Proktoloogiline kirurgia tegeleb päraku- ja pärasoolehaiguste diagnostika ja raviga. Pakume nii konservatiivseid kui ka vähetraumaatilisi operatsioone, mis on traditsioonilistest kirurgilistest sekkumistest patsiendile palju mugavamad.

Operatsiooni broneerimine

Kirurgiliste protseduuride teostamiseks on vajalik eelnev vastuvõtt vastava eriala arstiga, kes paneb kokku teie raviplaani. Broneerige aeg eriarstile või helistage lühinumbril 1330. Enne operatsiooni tutvuge palun operatsioonile tulija meelespeaga ja kodukorraga.

  Ultraheli atraumaatiline hemorroidide operatsioon

  Näita vabasid aegasid

  Vähetraumaatiline mikrooperatsioon on näidustatud välise hemorroidiga patsientidele. Johnson & Johnsoni ühekordselt kasutatav ultraheliskalpell võimaldab verejooksuta ja haava sulgemise vajaduseta samal ajal kude koaguleerida ning õrnalt eraldada. Ultraheliskalpell ületab märkimisväärselt tavapäraste kirurgiliste instrumentide võimalusi. Protseduuri teevad Confido laserravi kliinikus spetsialiseerunud kirurgid-proktoloogid.

  Kuidas tehakse ultraheli-hemorroidektoomiat?

  Skalpell eraldab hemorroidi veretult limaskestast, otsekui kleepides limaskesta kokku. Operatsiooni käigus ei ole vaja haava õmmelda, sest ultraheli joodab haava servad kokku ja moodustub hüübimiskile, mis toimib kaitsekihina ning kaitseb nakkuste eest. Seega ei teki pärasoole seina lisakahjustusi ja taastumine on palju meeldivam kui tavapäraste skalpellioperatsioonide korral.

  Ultraheli-hemorroidektoomia näidustused

  • väheinvasiivsete ravimeetodite ebaefektiivsus või hemorroidide tagasitulek pärast väheinvasiivse meetodi kasutamist
  • hemorroidide 3.–4. staadium
  • hemorroidide limaskesta prolaps
  • suured sõlmed
  • sõlmede tromboos
  • veritsus pärakust

  Ultraheliga hemorroidide eemaldamise eelised võrreldes klassikalise hemorroidektoomiaga:

  • kiirem protseduur
  • vähem valu operatsiooni ajal ja pärast seda
  • vähem urineerimisraskusi pärast operatsiooni
  • vähene verejooksu tõenäosus (kuni täieliku puudumiseni)
  • kiirem taastumine
  • nakkuslike tüsistuste väike tõenäosus

  Operatsiooniks valmistumine

  Peate tulema Confido laserravi kliiniku proktoloogi konsultatsioonile, kus võetakse anamnees, kuulatakse ära kaebused, tehakse uuringud, saadetakse tegema vajalikke analüüse ja vajaduse korral konsultatsioonidele.

  Enne operatsiooni tuleb soolte puhastamiseks teha klistiir (üks eelmisel õhtul ja teine protseduuri päeval) või kasutada eelmisel päeval lahtisteid. Mõni päev enne visiiti on soovitatav minna üle spetsiaalsele dieedile (vähese rasvasisaldusega puljong, keedetud kala, keedetud liha, juust). Õhtusöök protseduuri eelõhtul peab olema võimalikult kerge. Vältige gaase tekitavate toitude (oad, kapsas, leib) söömist 48 tundi enne protseduuri. Protseduuri päeval ärge suitsetage, jooge ega sööge. Teavitage oma arsti enne ravimitest, mida te kasutate. Täpsemad juhised annab arst teile personaalsel konsultatsioonil pärast läbivaatust.

  Pärast operatsiooni

  Esimestel päevadel võite kogeda urineerimisraskusi ja gaaside moodustumist. Kui teil esineb valu, võite võtta proktoloogi soovitatud valuvaigistit. Esimesed 2–3 nädalat pärast protseduuri piirake kehalist aktiivsust, ärge tõstke raskusi ja pidage kinni dieedist. Saunas käimine ei ole soovitatav. Kui tunnete end hästi, võite 48 tunni jooksul järk-järgult naasta oma tavapärase elustiili juurde, kuid mõnikord võtab taastumine mitu nädalat. Jätkuvisiit arsti juurde on kohustuslik. Täpsemad juhised annab teile proktoloog personaalse konsultatsiooni käigus.

  Korduma kippuvad küsimused:

  • Kui kaua operatsioon kestab?
   Operatsioon ise võtab aega umbes 40 minutit, kuid pärast anesteesiat peab patsient olema operatsioonitoas meditsiinitöötajate järelevalve all kuni 3 tundi.
  • Kas protseduur on valus?
   Ei, operatsioon tehakse üld- või spinaalanesteesias.
  • Kui pikk on operatsioonijärgne taastumisperiood?
   Keskmiselt 3–6 nädalat.
  • Miks just Confido laserravi kliinik?
   Oleme tegelenud hemorroidide laserraviga, kasutades kõige nüüdisaegsemat tehnikat alates 2002. aastast. Meie meeskonnas töötavad kogenud proktoloogid ja meil on tipptasemel operatsioonisaal. Seetõttu saame taolised delikaatsed probleemid lahendada võimalikult tõhusalt, ilma järjekordadeta, patsiendi jaoks minimaalse ebamugavuse ja minimaalse taastumisajaga.
  Arsti / kirurgi vastuvõtt
  110 €
  kuni 30 minutit

  Seda teenust osutame

  Confido Meditsiinikeskus
  Veerenni 51, Tallinn

  Broneeri aeg online’is

  Teenus: Ultraheli atraumaatiline hemorroidide operatsioon

  Otsi vabasid aegasid