Muud teenused

Confido Meditsiinikeskuse kirurgid ja laserravi arstid valivad maksimaalse tulemuse saavutamiseks optimaalse laser- ja kirurgiliste meetodite kombinatsiooni. Lasertehnoloogia aitab taastada intiimset tervist või vabaneda kuiva silma sündroomist.

  Sissekasvanud küüne ravi

  Näita vabasid aegasid

  Sissekasvanud küüs on haigus, mida kogevad vähemalt üks kord elus peaaegu 100% maailma elanikkonnast. Esmapilgul tühiasi – küüne serv pressib küüne silla servale, kõigepealt tekib kerge punetus mis järgneb aina suureneva valuga. Olukord on tõsine, kui tekib mädane põletik, mis võib viia sõrme või varba amputatsioonini.

  Sissekasvanud küüne põhjused

  • Küünte valesti lõikamine
  • Kitsad jalanõud
  • Trauma
  • Seeninfektsioon
  • Pärilikkus
  • Eraldi raskendavaks teguriks on diabeet

  Aina enam on sissekasvanud küüne põhjuseks kitsaste jalanõude kandmine ning pikaajaline seismine/ kõndimine. Seetõttu on ääretult oluline kandjasõbralike jalanõude kasutamine.

  Verevalumid, külmumine, varvaste trauma löökidest ning raskete esemete kukkumine küünele võib põhjustada sissekasvanud küüne tekkimist koos seenhaigusega. See põhjustab küüneplaadi paksenemise ja mädanemise. Pärilik eelsoodumus väljendub küüneplaadi geneetilises kasvusuunas ja eelsoodumus lampjalgsusele, mis on samuti tegurid haiguse tekkeks.

  Kõige tavalisem sissekasvanud küüne põhjuseks on maailmas küünte ebaõige lõikamine. Küünte lõikamisel on vaja jätta vabaks küüneplaadi servad. Regulaarsel küünenurkade lõikamisel varem või hiljem kasvab küüs küünevalli sisse ja tekivad sissekasvanud küüne sümptomid.

  Sissekasvanud küüne sümptomid

  Tänu küüneplaadi pidevale suurenevale survele tekib paikne põletik, millega kaasneb punetus, turse ja terav valu, surve. Mõningatel juhtudel on isegi valus kõndida. Seejärel tekib põletik, vedel ja siis mädane eritis. Küüs muudab tavaliselt värvi ja kuju ning tekib kihistumine.

  Ravimata sissekasvanud küüs tekitab põletiku, mis võib kiirelt levida tervetele kudedele. Isegi kogu jäsemele.

  Sissekasvanud küüne ravi

  Internetis on välja toodud mitmeid meetodeid sissekasvanud küünte koduseks raviks: teeseenega, taluvõiga jne. Meedikutena ei saa me sellist asja soovitada, eriti kui tegemist on mädase põletikuga. Mädase põletikuga pöörduda KINDLASTI arsti juurde. Mida hiljem pöördub patsient arsti juurde, seda suurem on tõenäosus nakkushaiguste komplikatsioonideks.

  Optimaalseim sissekasvanud küüne ravi viis on pöörduda esimeste sümptomitega kirurgi poole. Sellisel juhul on võimalik kasutada konservatiivseid (mittekirurgilisi) ravimeetodeid. Juhul kui on vaja kirurgilist sekkumist, siis kõige tavalisem protseduur on Emmert ehk küüneplaadi nurga lõige.

  Sissekasvanud küünte raviga tegeleme privaatselt Confido protseduuriruumis. Protseduur ei nõua patsiendi poolt erilist ettevalmisust. Kokku võtab see aega umbes 10 minutit ning protseduuri ajaks tehakse kohalik tuimestus. Paar päeva pärast operatsiooni on soovitatav tulla kontrolli.

  Konsultatsioon
  70 €
  30 min

  Seda teenust osutame

  Confido Meditsiinikeskus
  Veerenni 51, Tallinn

  Broneeri aeg online’is

  Teenus: Sissekasvanud küüne ravi

  Otsi vabasid aegasid